Видовищне дійство за ініціативи УМВС України в Житомирській області відбулося у Малинському районі у переддень чергової річниці Великої Перемоги. Силами органів внутрішніх справ та місцевого самоврядування було ініційовано та проведено реконструкцію військово-історичних подій 1941-1943 років.
Місце проведення видовищних реконструкцій було обране не випадково. Саме тут, поблизу села Ворсівки Малинського району, за історичними довідками, у 1941-му та 1943-му роках велися тяжкі оборонні бої з фашистськими загарбниками за участю двох радянських армій генерал-майора Михайла Потапова та генерал-лейтенанта Івана Черняховського. Внаслідок тривалих та виснажливих боїв радянські війська знищили понад 350 німецьких танків, проте тисячі наших воїнів, солдатів й офіцерів, у битвах за життя полягли на полях боїв.
Перед дітьми і ветеранами, місцевими жителями і численними гостями розгорнувся справжній запеклий бій — бій на смерть за життя.
У небі — авіація, на землі — німецький танк, фашисти і радянські солдати в окопах, озброєні кулеметами та зеніткою. Слід зазначити, спеціально викопані окопи знаходяться лишень за 150 метрів від реальних, де у 1941 та 1943 гинули солдати, а кулеметники чергами косили ворогів.
І хоч тривало відтворення бою недовго, проте вражень залишило на все життя.
- Я навіть уявити собі не міг, як насправді все відбувалось. Звичайно, бачив у кінофільмах, але тут все настільки реально і навіть трохи страшно, — поділився своїми враженнями один з вихованців Радомишльської школи-інтернату.
На заходах серед ветеранів Великої Вітчизняної війни були присутні й безпосередні учасники тих подій. Для них кожен постріл відлунював сумними спогадами далеких днів. Сльози на очах сивочолих солдат були символічним уособленням радості від Перемоги та болю за полеглими на полях війни товаришами.
— Бій, побачений сьогодні нами, був дуже наближеним до справжнього, — говорить 87-річний ветеран Станіслав Гандула. — Я, наприклад, немов би навіть вгадував і себе, і своїх товаришів серед отих солдатів у бліндажах… Тепер нехай діти дивляться, як ми відстоювали життя. І нехай світ більше ніколи не зазнає такої жорстокості та лиха!
Також правоохоронці представили на огляд присутніх зброю, спецзасоби та техніку, яка нині допомагає їм у забезпечення охорони громадського порядку.
Не залишилось осторонь і Управління ДАІ УМВС України в Житомирській області. Зокрема працівники ДАІ демонстрували свою спецтехніку: службовий транспорт, світоповертаючі жилети, пристрій для примусової зупинки транспорту, вимірювачі швидкості, алкотестер тощо.
Окрім того в ході огляду представлених експонатів усі бажаючі проходили своєрідний курс з безпеки дорожнього руху та отримували спеціальні листівки і буклети.
Під час заходів працювала і справжня польова кухня, яку найбільше облюбували дітлахи. Каша здається ще смачнішою, коли її куштуєш у солдатській землянці!