Адвокаты по наследственным делам
Отзывы о нас
Благодарим Вас за тот огромнейший труд, который Вы делаете постоянно для пользователей. Умнички!!!

Влюблена в ваш сайт по уши!!! Какие же Вы молодцы!!! Так хочется пожелать Вам материального благополучия и творческих успехов!

Просто отличный сайт! Хорошенький интернет сайтик! Классно! Всё доступно и легко. Спасибо за профессиональный интернет сайт!
Наши услуги

Вопрос к юристу по наследству:

Статьи
Право власності на спадок

Право власності на спадок Визнання прав власності на спадок (зразок судової справи), позовна заява про спадщину

Наследство по завещанию: раскрываем юридические ...

Наследство по завещанию: раскрываем юридические секреты Завещание необязательно гарантирует выполнение воли наследодателя, ведь в некоторых случаях можно признать завещание недействительным

Валерій ЯЦКІН: «Найбільше проблем із виплатою зарплати — на підприємствах-банкрутах»

    Валерій ЯЦКІН: «Найбільше проблем із виплатою зарплати — на підприємствах-банкрутах»Голова Державної інспекції з питань праці Валерій ЯЦКІН

    Кожен, хто влаштовується на роботу, апріорі сподівається, що запропонований йому «голий оклад» роботодавець хоча б час від часу «одягатиме» в різноманітні премії, бонуси тощо. Однак, як показали результати дослідження, здійсненого кар’єрним порталом rabota.ua, 46% опитаних зазначили, що їх на роботі не балують бонусними виплатами, а 4% відповіли, що у них премій взагалі не буває. Прикро, звичайно, але добре, що хоч зарплату платять! Гірше — там, де зарплату затримують, порушуючи законні права працівників. А таких, як виявилося, немало. Однак це не означає, що таким порушникам усе сходить з рук. Про це розповів голова Державної інспекції з питань праці Валерій ЯЦКІН.

    Валерію Івановичу, ваша інспекція перевіряє, як дотримуються роботодавці законодавства про працю. Що показують такі перевірки?

    — На більшості підприємств знаходимо певні порушення, тож працювати є над чим. Загалом статистика така: впродовж п’яти місяців 2013 року державні інспектори з питань праці здійснили 15 тисяч перевірок на 13 тисячах підприємств, виявлено 45 тисяч порушень законодавства про працю.

    Найбільше порушень виявлено з питань: оплати праці — 26 тисяч; робочого часу й часу відпочинку — 9; правил ведення трудових книжок — 4; трудового договору — 3 тисячі.

    — За даними Державної інспекції з питань праці, лише на 15% перевірених підприємств інспектори не знайшли порушень. Хто найбільше порушує законодавство про працю?

    Найбільша частина цих порушень припадає на організації та установи приватної форми власності, а за видами діяльності — на підприємства оптової і роздрібної торгівлі, а також обробної промисловості.

    За результатами перевірок на посадових осіб складено та передано до суду 9 тисяч матеріалів про адміністративні правопорушення за ознаками частини першої статті 41 КУпАП. За невиконання законних вимог посадових осіб Держпраці щодо усунення виявлених порушень законодавства про працю винесено тисячу постанов із накладенням штрафних санкцій на винних посадових осіб за статтею 188-6 КУпАП.

    Загалом до адміністративної відповідальності притягнуто 11 тисяч посадових осіб підприємств. Загальна сума накладених судами та державними інспекторами штрафних санкцій становить 4 мільйони гривень. До правоохоронних органів направлено тисячу матеріалів перевірок. Внесено 4 тисячі пропозицій керівникам і власникам підприємств щодо притягнення посадових осіб до дисциплінарної відповідальності.

    Втім, можливо, виявлених проблем було б більше, однак кількість інспекторів надто мала, щоб охопити всіх. Адже працівників нашої служби всього 916, а роботодавців — понад 1,3 мільйона. Тож інспектор може перевірити підприємство один раз на 30 років.

    Якщо зарплату платять вчасно, то й працюється з хорошим настроєм. Фото Світлани СКРЯБІНОЇ

    — І як ви встигаєте справлятися зі своїми обов’язками?

    — Якщо чесно, фізично не встигаємо. З 1 по 31 березня загалом було понад 12 тисяч звернень громадян. А ще — доручення прокуратури, планові перевірки тощо.

    — Про збільшення штатів не йдеться?

    — На жаль, поки що ні. Мінфін не дає добро, хоч це вкрай необхідно. Оптимально — слід збільшити кількість працівників як мінімум удвічі. А щоб поставити аналітичну роботу на серйозний рівень, потрібно приблизно 2,5 тисячі працівників.

    — Виплата зарплати нині — найважливіше питання, особливо для тих, хто вже тривалий час не може дочекатися заробленого. Ви перевіряєте підприємства-боржники, то скажіть — чи є якесь світло в кінці тунелю?

    — Зауважу, що на бюджетних підприємствах ситуація щодо розрахунків із працівниками більш-менш спокійна. Найбільше — проблем із виплатою зарплати на тих підприємствах, які перебувають у стадії банкрутства.

    Протягом п’яти місяців 2013 року проведено 2 тисячі 545 перевірок на 2031 підприємстві-боржнику. За їх результатами на посадових осіб складено та передано до суду 1326 протоколів про адміністративні правопорушення. За невиконання законних вимог посадових осіб Держпраці щодо усунення виявлених порушень законодавства про працю винесено 520 постанов із накладенням штрафних санкцій на винних посадових осіб за статтею 188-6 КУпАП.

    Загалом до адміністративної відповідальності притягнуто 1846 посадових осіб підприємств-боржників. Загальна сума накладених судами та державними інспекторами праці штрафних санкцій становить 884,1 тисячі гривень.

    До правоохоронних органів направлено 936 матеріалів перевірок. Внесено 827 подань власникам щодо притягнення посадових осіб до дисциплінарної відповідальності.

    — Попри це, ще є підприємства, де після процедури банкрутства працівникам доводиться забути про зарплату, принаймні про її частину. Який, на вашу думку, може бути вихід із цієї ситуації?

    — Я свого часу працював начальником управління з банкрутства. Знаю, що це таке і як працює закон. На мою думку, докорінно треба змінювати ситуацію. Нині арбітражний керуючий — це приватний підприємець, який отримав ліцензію і приходить санувати підприємство. Але ці два поняття — «санувати» і «підприємницька діяльність» — несумісні. Підприємець іде заробляти гроші, а не виправляти там фінансову ситуацію! Звичайно, звідси і всі проблеми — з оцінкою майна, ціною продажу активів тощо.

    Можливо, варто звернути увагу на європейський досвід. З одного боку, в Європі арбітражний керуючий теж приватний підприємець. Але коли він заходить на підприємство, то бере кредит чи дістає власні гроші, іде в страхову компанію і страхує свою діяльність. Якщо він вдало санував підприємство, йому повертають ці гроші. Якщо навпаки — довів до ліквідації — втрачає гроші. Тож у арбітражного керуючого з’являється відповідний стимул. В Україні такого немає. І звідси — дуже мало перспектив отримання працівниками таких підприємств якихось грошей.

    А щодо продажу об’єктів… Нині вітчизняний ринок промислової нерухомості практично стоїть. Майже нічого не продають. Та навіть якщо і продати завод, верстати — хіба що на металолом відправити. А ціна металолому — відомо яка. Якщо навіть зібрати всі гроші, їх не вистачить на погашення боргів із зарплати, не кажучи вже про те, щоб заплатити всю заборгованість із податків і зборів. Зокрема й наше законодавство говорить, що борги по суду після ліквідації підприємства вважаються погашеними. У цю суму входить і заробітна плата...

    — Однак після вашого втручання процес виплати зарплати активізується?

    — На вимоги державних інспекторів праці підприємства-боржники погасили заборгованість із виплати заробітної плати на суму 339,1 мільйона гривень, тобто повністю чи частково розрахувалися з 156,7 тисячі працівників.

    Звичайно, картина ще не зовсім ідеальна, але питання виплати зарплати спільними зусиллями розв’язуємо.

    Інна Косянчук, «Урядовий кур’єр»

    ДОСЬЄ «УК»

    Урядовий Кур'єр

    Рейтинг: 4.7/5, основан на 25 голосах.

    Вам будет интересно:

    Про заяву кандидата у народні депутати України у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі Семерака О.М., включеного до виборчого списку політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", Центральна виборча комісія

    Про заяву кандидата у народні депутати України у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі Семерака О. М., включеного до виборчого списку політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина"

    які страждають на хворобу, зумовлену ВІЛ, Кабінет Міністрів України

    Про розмір щомісячної державної допомоги ВІЛ-інфікованим дітям і дітям, які страждають на хворобу, зумовлену ВІЛ Відповідно до статті 19 Закону України "Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ"( 1972-12 ) Кабінет Міністрів України постановляє:

    Про призначення М. Чужмира заступником Міністра аграрної політики та продовольства України - керівником апарату, Президент України

    Указ  Президента України Призначити ЧУЖМИРА Михайла Андрійовича заступником Міністра аграрної політики та продовольства України — керівником апарату.

    Ще й рушничків не напряла, а вже й Миколу сподобала…

    Це свято відоме в народі під різними локальними назвами: Купала, Купайла, Іванів день тощо. З ІV ст. н. е. Купала зєдналося з днем народження Іоанна Хрестителя Предтечі і святкувалося 7 ...





    Юридическая практика:
    Про визнання права власності на спадкове майно ...

    Про визнання права власності на спадкове майно за законом Громадянка звернулася до юриста по спадковим справам з метою отримати допомогу у вирішенні питання про визнання права власності ...

    Про усунення від права на спадкування та надання ...

    Про усунення від права на спадкування та надання права на спадкування Особа може позбутися права успадковувати спадкове майно за законом, якщо довести, що дана особа відмовилась у наданні догляду ...

    Про стягнення витрат на поховання

    Про стягнення витрат на поховання До юристів по спадковим справам звернулася громадянка за допомогою у справі про стягнення витрат на поховання через суд


    Консультации по наследству:
    Розцінки на прийняття спадщини та послуги адвоката

    Добрий день, консультанти сайту. Насамперед, мене цікавить вартість юридичних послуг на спадщину в Києві. Моє питання банальне ...

    Послуги з оформлення спадщини за дорученням

    Добрий день, шановні юристи по спадкових справах! Так вже вийшло, що я проживаю зараз в Росії, хоча народилася в Україні. ...

    Як усунути від спадщини неугодного спадкоємця

    Будь ласка, вирішіть мою проблему в усуненні від спадкування недостойного спадкоємця. Такими справами не всі кваліфіковані ...


    Новости наследственных дел:
    На сегодняшнем заседании правительства планируется ...

    На сегодняшнем заседании правительства планируется рассмотреть план мероприятий по выполнению СА с ЕС Кабинет министров Украины на сегодняшнем заседании рассмотрит план мероприятий по выполнению соглашения об ассоциации с Евросоюзом. Об этом говорится в повестке дня заседания на сайте правительства.

    Судья не может считаться независимым от политического .

    Судья не может считаться независимым от политического влияния, если его карьера зависит от изменчивого политического вектора, - Я.Романюк 22 декабря во время заключительного заседания Наблюдательного Комитета проекта Совета Европы «Усиление независимости, эффективности и профессионализма судебной власти на Украине» Председатель Верховного Суда Украины Ярослав Романюк заявил, что «одним из самых опасных с точки зрения формирования независимой судебной системы на современном этапе факторов является политическая составляющая».

    Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить ...

    Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить его люстрацию Руководителю прокуратуры Донецкой области Николаю Франтовскому не удалось с первого раза обжаловать свое увольнение с должности через люстрацию, сообщает «Первая инстанция».


    Рекомендации пользователей:
    1676b6902a1c6c119988b3b7eb617bca