Часом трапляються такі випадки в житті, коли вирішити те або інше питання, що стосується оформлення майна, без участі суду, не є можливим. Незважаючи на те, що більшість людей, оформлюючи спадкове майно, здійснюють всі кроки в оформленні виключно за буквою закону, дуже часто результату це не приносить, внаслідок чого громадяни звертаються за допомогою до досвідчених юристів, щоб домогтися бажаного результату в судовому порядку.
Так, рік тому, громадянка Романенко С.М., звернулася до юриста по спадковим справам з метою отримати допомогу у вирішенні питання про визнання права власності на спадкове майно за законом. У 2010 році у Романенко С.М. помер чоловік, який проживав у Росії, а саме в с. Бобрава Бєлгородської області, мав майно в місті Полтава у вигляді житлового двору з прибудовами, яке одного разу отримав за договором дарування підписаного у 2005 році. Після смерті чоловіка відкривається спадщина, а саме певна частини житлового будинку із відповідними надвірними прибудовами в місті Полтава. Перебуваючи в Бєлгородської області Російської Федерації, громадянка Романенко отримала свідоцтво про спадщину, як єдина спадкоємиця тому, що ті спадкоємці, які могли вступити в права спадщини, на користь громадянки Романенко відмовилися від своїх часток у спадщині.
Суть справи про визнання права власності на спадкове майно за законом
Романенко С.М. є громадянкою Росії, до смерті свого чоловіка проживала разом із ним у Білгородській області, а після його кончини змінила постійне місце проживання, переїхавши в с.Бишев Київської області. Громадянка отримала ідентифікаційний номер у податковій адміністрації. Звернувшись в нотаріальну контору зі свідоцтвом на спадщину, видане Бєлгородської нотаріальною конторою, за необхідності отримати свідоцтво на спадщину державного зразка. Але у вказаному свідоцтві не зазначено, на який саме спадок вона має права. Нотаріус відмовив громадянці Романенко, мотивуючи відмову тим, що відкривалося спадщину за останнім місцем проживання спадкодавця, що говорить про необхідність повернутися в нотаріальну контору Білгородську область, але в якій повторно свідоцтво вже не видадуть.
Громадянка Романенко С.М. звернулася до юриста по спадковим справам, щоб вона склала позовну заяву і представляла її інтереси в суді. Для нащих адвокатів не склало великої праці знайти вагомі аргументи, які допомогли б виграти судову справу громадянки Романенко С.М. в українському суді.
Позов про визнання права власності на спадкове майно за законом
Адвокат в позовній заяві просить суд визнати за громадянкою Романенко С.М. повне право власності на певну частину житлового будинку із надвірними будівлями в м. Полтаві, керуючись наступними статтями: 16 ЦКУ, відповідно до якої, кожен громадянин наділений правом звертатися до суду із метою захисту особистого майнового права та інтересу; 1220 ЦКУ, у відповідно до якої відкриття спадщини відбувається з причини смерті особи;
Так само в позові юрист згадала статтю 1261, статтю 1273, статтю 1274, статтю 1275 ЦК України, які свідчать про черговість права на спадщину. Вищевказані статті, так само, свідчать про право відмови прийняти спадщину в період шести місяців із дня, коли спадкоємцеві стало відомо про відкриття спадщини. Спадкоємець може відмовитися від права на спадщину на користь когось із інших спадкоємців.
Суд, розглянувши матеріали справи, ухвалив задовольнити позовну заяву нашого адвоката, що представляє інтереси Романенко С.М та визнати за громадянкою Романенко С.М. право власності на частину житлового будинку з надвірними будівлями.