Оскільки я вже пенсіонерка і маю повнолітніх дітей, але не маю можливості купити їм квартири, хочу від Вас отримати пораду на рахунок вступу в спадщину за заповітом в Україні. Справа в тому, що Ви мені вже допомагали порадою, за що Вам окремо дуже вдячна, оскільки Ви мене дуже виручили і допомогли розібратися у важкій ситуації. Так сталося, що доводиться до Вас звертатися знову і за дуже схожим питанням, в якому самій не під силу розібратися.
Справа в тому, що давно квартиру мої батьки приватизували на себе рівними частинами. Після смерті матері її діти тобто я, сестра і брат, так і не змогли знайти заповіту, оформленого на її частину квартири. Батько пішов з життя зовсім недавно, кілька місяців тому. Його частина заповіту була оформлена тільки на мене. Я і мої брат із сестрою пенсіонери. Заповіт батьком на мене було складено відразу через рік після того, як померла мама. Частина маминої спадщини не прийнята ніким із нас, але ми й не відмовилися від неї. На татову частину квартири я за заповітом вступаю в спадщину. До того ж у квартирі я проживаю зі своєю родиною і двома дітьми, де я до того ж зареєстрована.
Я б хотіла дізнатися, яка частка квартири належить мені і чи можуть мої рідні претендувати на обов'язкову частку у спадщині. Що нам робити з маминою частиною квартири, оскільки протягом довгих років ніхто так і не прийняв на себе спадщину.
Ваша ситуація не є дуже складною і вирішується дуже просто, якщо Ви заручитеся допомогою досвідченого в спадкових питаннях адвоката чи юриста. Адже якщо Ви проживаєте в квартирі на постійній основі і зареєстровані в ній, значить, це є фактом того, що Ви увійшли в права спадщини на мамину частину будинку, навіть при тому, що до нотаріуса Ви не звернулися. Якщо батько ще був живий і проживав разом з Вами в квартирі, коли померла мама, він автоматично взяв мамину частину квартири на себе. Даний факт доведеться встановлювати за допомогою адвоката і суду.
У цьому випадку мамина частина повинна була розділитися між Вами і батьком порівну. У той же час, якщо Ваші рідні після закінчення шести місяців після смерті батьків не заявили про свої права, до їх смерті не проживали з батьками в одному будинку, а протягом трьох років не заявляли свого права на успадкування частини маминої квартири, тоді вони не мають ніякого права на її частину. Відповідно, можна звернутися до адвоката по спадковим справам і отримати повне право на спадкове майно через суд. Телефонуйте, допоможемо вирішити Ваше питання і підготувати документи для суду.