Адвокаты по наследственным делам
Отзывы о нас
Друзья супер!!! Все что вы делаете для всех нас вне всякого сомнения- необходимо!!!

Этот ресурс просто супер так много чего здесь любопытного и нужного. Желаю держаться так же высоко и дальше и всего самого... наилучшего во всем.

Влюблена в ваш сайт по уши!!! Какие же Вы молодцы!!! Так хочется пожелать Вам материального благополучия и творческих успехов!
Наши услуги

Вопрос к юристу по наследству:

Статьи
Право власності на спадок

Право власності на спадок Визнання прав власності на спадок (зразок судової справи), позовна заява про спадщину

Наследство по завещанию: раскрываем юридические ...

Наследство по завещанию: раскрываем юридические секреты Завещание необязательно гарантирует выполнение воли наследодателя, ведь в некоторых случаях можно признать завещание недействительным

«Димівська справа» в Малинівці

    «Димівська справа» в Малинівці

    Мало хто знає, що створення іскрометної кінокомедії пов’язане з далеко не веселими подіями

    Випущене у прокат 1967 року «Весілля у Малинівці» досі радує глядачів. Отож не дивно, що майже у всіх областях України аргументовано переконують, що кінокомедія відображає події історії їхніх Малинівок. Однак складно сказати, якої саме, бо, наприклад, навіть на одній лише Житомирщині аж чотири населені пункти з такою назвою: на Брусилівщині, Новоград-Волинщині, Черняхівщині та Малинщині. Не кажу вже про однойменні хутори, що до сумнозвісного укрупнення сіл існували майже в усіх районах.

    Проте не в кожній — Попандопуло

    Хоч Малинівок в Україні багато, далеко не в кожній з них був Попандопуло — реальний історичний персонаж. Це поєднання мало як цілком конкретну приписку, так і напрочуд широку відомість, що засвідчує вміщений у сьомому томі творів Сталіна виступ «вождя всіх народів» на засіданні оргбюро ЦК РКП(б) 26 січня 1925 року «Про Димівку».

    Ідеться про свого часу не менш відомий, аніж вбивство піонера Павлика Морозова, злочин у селі Димівці тодішньої Миколаївської округи Одеської губернії. Тут 28 березня 1924 року від рук, як офіційно стверджувалось, куркульських елементів, що приховувались під маскою партійного і радянського активу, загинув сількор Григорій Малиновський, на честь якого «на прохання місцевих жителів» село згодом перейменували у Малинівку.

    24 жовтня 1924 року відбувся суд. До «вищої міри соціального захисту» — розстрілу — засудили уповноваженого партійного осередку с. Димівки Попандопула, голову комнезаму Тулупа, дільничного міліціонера Стецюка. Тривалі терміни ув’язнення отримали син Попандопула — очільник місцевого комсомольського осередку, голова сільради Іванов, сільські активісти. Вражає, що безпосередній вбивця сількора — його рідний брат Андрій — на відміну від розстріляних «співучасників», відбувся… тюрмою.

    Фільм «Весілля в Малинівці» дав змогу реабілітувати активістів, репресованих за участь у вбивстві «сількора». Фото з сайту imageban.ru

    Тим гірше для істини

    «Димівська справа» — чи не перший у радянській міфотворчості приклад перетворення бажаного на «дійсність». Завдяки багатій фантазії колишнього голови Харківського губкому КП(б)У, а на час скоєного у Димівці злочину кореспондента газети «Правда» Льва Сосновського побутове вбивство на ∂рунті особистої неприязні набуло «класового забарвлення».

    Уже після тріумфального виходу на екрани «Весілля у Малинівці» парткомісія при ЦК КПУ спільно з прокуратурою УРСР встановила, що Григорій Малиновський не був автором жодних публікацій у пресі. Архіви довели, що представлену свого часу суду газету з його заміткою надрукували… в одному екземплярі заднім числом для підтвердження «сількорівської» діяльності загиблого.

    Лише завдяки кореспондентові газети «Правда» Сосновському рядова кримінальна справа набула всесоюзного розголосу та потрапила під особисту опіку Сталіна. В уже згадуваному виступі він чітко і прямо заявив: «Говорят, что Сосновский перегнул палку. Но в таких случаях перегнуть палку следует. Обязательно следует. От этого ничего, кроме плюса, не будет… Основной вопрос в этом деле, по-моему, не в том, что убили селькора, не в том даже, что есть ли у нас Дымовка, — не в этом основа дела».

    Фактично «димівська справа» стала першою спробою огульного звинувачення працівників державного апарату поки що низового рівня у «смертних гріхах» та перетворення судового процесу над ними на політичну акцію. Більше того, саме доля далекого від сількорівської роботи Малиновського підказала Йосипові Віссаріоновичу, що «одним из основных рычагов в деле выявления наших недочетов могут стать рабкоры и селькоры — люди в массе своей впечатлительные, желающие обличать».

    Мавр зробив свою справу

    Головний герой забороненої відразу після написання п’єси Миколи Куліша «Хулій Хурина» видає себе за… кореспондента газети «Правда» Льва Сосновського. Серед численних компліментів, які звучать у творі на адресу журналіста, — «Вас навіть коні читають, хоч пишете ви дуже сочинительно». Драматург окремо згадує про «димівську справу»: «Ви от як сочинили Димовку, так у нас нарком перевернувся». Остання фраза стосувалась Олександра Шумського, цькування якого збіглося з розкручуванням міфічного подвигу сількора та прийняттям спільної постанови ЦК і ЦКК РКП(б) «Про події в Димівці у зв’язку з вбивством сількора Малиновського».

    До речі, на суді жоден зі звинувачених активістів своєї провини не визнав, а тому розстрільні вироки, цілком імовірно, стали розплатою за впертість підсудних. Утім, як засвідчують матеріали справи, святими репресовані не були, хоч самочинне запровадження трудповинностей для «куркулів» та примусове вилучення в них кращих земель уже невдовзі перетворилися в СРСР зі злочину на «класову доблесть».

    Навіть самого Сосновського біда не обійшла. Минуло десять років, і його репресували за активну участь у роботі «фашистського троцькістсько-зінов’євського блоку».

    Від трагедії — до оперети

    Зрозуміло, що викриття злочинної діяльності Сосновського потребувало відповідного реагування на ідеологічному рівні. Створення у 1936 році уродженцем Гуляйполя Леонідом Юхвідом лібрето оперети «Весілля у Малинівці», в якій ще добре пам’ятний радянським громадянам «бандит» Попандопуло перетворився на придуркуватого ад’ютанта «пана отамана Грицька Таврічеського», стало найкращим виходом із пікантної ситуації.

    Та на відміну від реалій «димівської справи», навіть старі промови і виступи непогрішимого вождя ревізії не підлягали. Отож первісно українськомовне «Весілля у Малинівці» невдовзі зазвучало на «вєліком і могучєм» і було рекомендоване до постановок усім театрам СРСР.

    Урядовий Кур'єр

    Рейтинг: 4.8/5, основан на 25 голосах.

    Вам будет интересно:

    Про переоформлення ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку

    Про переоформлення ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку За підсумками розгляду заяви та документів, поданих заявником до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на переоформлення ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку — депозитарної діяльності, а саме депозитарної діяльності зберігача цінних паперів у зв'язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи, відповідно до Порядку та умов видачі ліцензії на провадження окремих видів професійної діяльності на фондовому ринку, переоформлення ліцензії, видачі дубліката та копії ліцензії( z0890-06 ), затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26.05.2006 за № 345, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 28.07.2006 за № 890/12764 (із змінами), НАКАЗУЮ:

    Про національну систему оцінки рівня корупції, Міністерство юстиції України

    Про національну систему оцінки рівня корупції Відповідно до підпункту 222.4 пункту 222 Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 — 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава"( 128/2013 ), затвердженого Указом Президента України від 12 березня 2013 року № 128/2013, підпункту 8 пункту 1 розділу XIII додатка 2 до Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011 — 2015 роки( 1240-2011-п ), затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 28 листопада 2011 року № 1240, НАКАЗУЄМО:

    Дело об убийстве трех сотрудников ГАИ суд будет рассматривать с участием присяжных

    Уголовное производство по факту умышленного убийства трех сотрудников ГАИ на Броварском проспекте в Киеве будет рассматривать коллегия судей и двое присяжных. Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры ...

    Про внесення змін до постанови НКРЕ від 23.12.2011 № 40, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

    Про внесення змін до постанови НКРЕ від 23.12.2011 № 40 Відповідно до Закону України „Про електроенергетику" ( 575/97-ВР ), Указу Президента України від 23.11.2011 № 1059 ( 1059/2011 ) „Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики" Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, ПОСТАНОВЛЯЄ:





    Юридическая практика:
    Про поділ спадкового майна

    Про поділ спадкового майна Юристами було складено судовий позов в якому від суду вимагалося прийняти рішення про визнання права власності на частину ...

    Про поділ спадкового майна, визнання права власності ...

    Про поділ спадкового майна, визнання права власності на спадкове майно Частки спадщини між спадкоємцями можуть бути, як рівними, так і не рівними, виходячи з декількох факторів, таких як заповіт ...

    Про визнання права на спадкове майно в порядку ...

    Про визнання права на спадкове майно в порядку спадкової трансмісії Якщо спадкоємець майна за заповітом помер і не встиг її прийняти, не зміг провести нотаріальне оформлення після відкриття ...


    Консультации по наследству:
    Допоможемо оскаржити заповіт через суд

    Добрий день, консультанти в питаннях спадкового права. Звертаюся до Вас, оскільки мені здається, ніхто більше не зможе допомогти, ...

    Допомога в отриманні рішення суду за визнанням прав на спадщину

    Добрий день! Не так давно у мене помер батько, який мав будинок в особистій власності. Таким чином, залишився будинок у спадщину, ...

    Допомога адвоката і консультація за спадковою справою

    Привіт. Мені потрібна допомога адвоката у спадкових справах. Справа в тому, що більше п'яти років тому моя мама померла, залишивши ...


    Новости наследственных дел:
    На сегодняшнем заседании правительства планируется ...

    На сегодняшнем заседании правительства планируется рассмотреть план мероприятий по выполнению СА с ЕС Кабинет министров Украины на сегодняшнем заседании рассмотрит план мероприятий по выполнению соглашения об ассоциации с Евросоюзом. Об этом говорится в повестке дня заседания на сайте правительства.

    Судья не может считаться независимым от политического .

    Судья не может считаться независимым от политического влияния, если его карьера зависит от изменчивого политического вектора, - Я.Романюк 22 декабря во время заключительного заседания Наблюдательного Комитета проекта Совета Европы «Усиление независимости, эффективности и профессионализма судебной власти на Украине» Председатель Верховного Суда Украины Ярослав Романюк заявил, что «одним из самых опасных с точки зрения формирования независимой судебной системы на современном этапе факторов является политическая составляющая».

    Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить ...

    Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить его люстрацию Руководителю прокуратуры Донецкой области Николаю Франтовскому не удалось с первого раза обжаловать свое увольнение с должности через люстрацию, сообщает «Первая инстанция».


    Рекомендации пользователей:
    1676b6902a1c6c119988b3b7eb617bca