У юридичній практиці юристів по спадщині часто зустрічаються справи пов'язані із оформлення спадщини, в яких спадкоємці по тим чи іншим причинами пропускають терміни оформлення спадщини, встановлені законом України. Саме у такій ситуації опинився громадянин Ємельяненко О.С., який не встиг вкластися в термін, відведений для нотаріального оформлення спадщини і, звернувшись в нотаріальну контору, із заявою про прийняття спадщини, нащо, звісно, отримав відмову з причини строку подання цієї заяви.
Ємельяненко О.С. має намір подати заяву в суд. Йому необхідно представництво в суді по справі про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини. Саме тому Ємельяненко О.С. звернувся до юристів по спадковим справам, щоб саме вони допомогли вирішити справу про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини. Отже, наш адвокат склала позовну заяву з вимогою встановити додатковий строк, необхідний для прийняття спадщини громадянином Ємельяненко О.С.
Аргументація у справі про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини
Представляючи інтереси свого довірителя, юрист, в обгрунтування заявлених позовних вимог пояснила суду, що 10 квітня 2010 року померла мати позивача Ємельяненко Л.В., після смерті якої відкрилася спадщина, до складу спадщини входить квартира за адресою м.Київ, вул. ***, а так само земельна ділянка в селі Вишеньки, що належали матері позивача на правах приватної власності.
Юрист по спадщині пояснила суду, що позивач протягом 2010 року перебував у важкому психологічному стані тому, що в жовтні 2008 року поховав батька, а впродовж 2010 року поховав матір і тітку з дядьком. Адвокат пояснила, що позивач, будучи в такому стані, проживав у квартирі матері і вважав, що автоматично вступив в управління спадщиною, тому є єдиним спадкоємцем. Звернувшись в нотаріальну контору, для оформлення спадщини, позивач отримав відмову через закінчення законного строку для подання заяви. Тому позивач просить встановити причину пропуску строку прийняття спадщини поважною і встановити йому додатковий строк в три місяці для подання заяви про прийняття спадщини.
Представник відповідача - в судовому засіданні позов не визнав і просив суд відмові у задоволенні позовних вимог. Третя особа - Головне управління юстиції в м. Києві про час і місце розгляду справи повідомлена належним чином, відправила в суд клопотання з проханням розгляду справи без участі його представника.
Рішення суду про встановлення додаткового строку
Суд вислухав представника позивача та представника відповідача, з'ясував обставини справи, перевіривши їх наявними у справі письмовими доказами. Керуючись ч. 1 ст. 1220, ст. 1261, ст. 1268, ст. 1270, ч. 3 ст. 1272 ЦК України, суд вирішив позов Ємельяненко О.С. про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити.
Встановити для Ємельяненко О.С. додатковий строк для подання заяви на прийняття спадщини - три місяці.
Тепер Ємельяненко О.С. має повне право оформити спадщину законним чином на підставі рішення суду, яке спадкоємець отримав завдяки допомозі професійних юристів в галузі спадкового права. Ємельяненко О.С. повністю задоволений роботою наших юристів та радить іншим звертатись за допомогою саме до цих фахівців.