Частки спадщини між спадкоємцями можуть бути, як рівними, так і не рівними; виходячи з декількох факторів, таких як заповіт і ступінь споріднення з спадкодавцем. У ситуації, що склалася близько півроку тому з двома братами, відбувся розділ спадщини в нерівних частинах.
Суть справи про поділ спадкового майна, визнання права власності на спадкове майно
Громадянин Бєлінський С. виявився позбавленим спадщини, яка була завіщана на нього його матір'ю, громадянкою Белінською С., відповідно до початкового заповіту. Тобто, було завіщане майно, в яке входить двокімнатна квартира в місті Києві, за адресою ***. По закону квартира переходить у спадщину у власність двом братам Бєлінському С. і Бєлінському К.
Але незадовго до власної смерті, мати вирішила скласти договір дарування на одного їх своїх синів Бєлінського С., мотивуючись тим, що у нього є сім'я, яка не має квартири, а другий син неодружений, і у нього вже є власна квартира.
Мати померла, брати поховали її, після чого Бєлінський К. вирішує заселити в квартиру квартирантів. Після переїзду із Росії зі своєю сім'єю, г-нін Бєлінський С., на якого оформлена власність за договором дарування не потрапляє в квартиру. Від брата отримує відмову на вимоги надання законної йому квартири. Бєлінський К. дорікає брата в обманному способі переконання матері у підписанні договору дарування і обіцяє, через невизначений термін, виплатити ту частину квартири, яка надається братові за заповітом, а квартиру цілком віддавати взагалі категорично відмовляється.
Без знання юридичної справи і без знання того, як підготувати судовий позов, громадянин Бєлінський С. звернувся за допомогою до наших юристів по спадковим справам, які мають декілька десятків років досвіду роботи із подібного роду справами.
Ми склали позов про розподіл спадкового майна і про визнання права власності на спадкове майно гр-ном Бєлінським С. У позові вказали прохання позивача про бажане рішення з вимогою від відповідача звільнити ним особисто належну позивачу квартиру. До матеріалів справи юрист доклав документи, що підтверджують права власності, а саме копію, нотаріально оформленого договору дарування.
Рішенням суду було розділено спадок і визнано права власності
Чаша терезів схилилася повністю в сторону позивача - суд задовольнив вимоги гр-на Бєлінського С. і визнав дійсним договір дарування, посилаючись на те, що померла мати, за життя, складаючи договір дарування, була в здоровому глузді і розумі, а тому відповідач зворотного довести не зміг, виніс наступне рішення:
- наділити правом власності на квартири в місті Києві, за адресою *** Бєлінського С. позивача;
- усунути від права на спадкування квартири Бєлінського К. в м. Києві, за адресою ***, і звільнити ним дану квартиру у десятиденний строк;
Г-нін Бєлінським С. повністю залишився задоволеним співпрацею із досвідченими юристами нашої організації і законним вирішенням питання про розподіл спадкового майна. Тепер він зі своєю родиною зможе спокійно переїхати в приналежну за законом йому квартиру.