Добрий день, консультанти. Мені дуже потрібна допомога адвоката у спадкових питаннях. Справа в тому, що звертаюся до Вас не вперше і Ви довели, що заслуговуєте довіри, Ваші поради слушні і допомагають багатьом людям, в тому числі і мені. Отже, проблема полягає в тому, що закінчився термін на спадщину, яке я мав прийняти кілька років тому. Просто мій батько помер ще в 2009 році, коли йому було 85 років, а я не знав, що потрібно кудись звертатися в терміни і що-небудь робити, щоб оформити спадщину на себе.
Він мав 4 дітей, які не просто дорослі, але двоє з них вже пенсійного віку. У нас залишилася ще мама, також в дуже похилому віці. Перед своєю смертю батько хотів скласти заповіт на мене, але про це я дізнався тільки недавно і то випадково; відразу зрозумів, що термін вступу в спадщину пропущений, як сказала нотаріус - термін на спадщину давно минув. Дізнався я про смерть батька від сестри, яка знала про це відразу, але тільки по відомим їй причинам не повідомила мені відразу.
Покійний батько і мама мали будинок і ділянку землі, чи потрібно їх переоформляти на моє ім'я або краще відмовитися від оформлення спадщини, так як і так терміни пропущені? Просто мама ще жива і здорова. Я хочу Вас запитати, як поступати, чи подавати мені в суд, щоб відновити строки на прийняття спадщини і як це зробити? І взагалі, що означає вступ у спадок терміни, якого закінчилися? Якщо це потрібно робити, то я навіть не знаю, що говорити, якщо мене запитають про причину, з якої причини я пропустив термін вступу в спадщину. Прошу Вас допоможіть, підкажіть, що далі робити?
Досить непроста ситуація, яка вимагає очної консультації юриста в спадкових питаннях. Передусім незрозуміло чи є заповіт або він відсутній. Хоча з вашого запитання стає ясно, що Ви хочете відновити строки вступу в спадщину в Україні. Справа в тому, що термін насправді закінчився досить давно і можуть виникнути деякі труднощі при оформленні спадщини, так як відновити строки через суд досить непросто. Вам необхідно звернутися до хорошого юриста по спадкових справах, який Вам пояснить, як відбувається процес і що потрібно, щоб відновити ці самі пропущені терміни.
Можна також діяти трохи інакше, якщо терміни вступу в спадщину давно минули, але Ви проживаєте в будинку батька і користуєтеся його майном, Ви можете в суді за допомогою адвоката по спадку спробувати довести, що спадщина вже прийнята. Якщо Вас запитають, з якої причини терміни вступу були пропущені або проігноровані, Ви можете з чистою совістю сказати правду про те, що Вас не сповістили і не розповіли про заповіт після смерті батька, правда, потрібно буде це довести. Це вважається дуже поважною причиною для рішення суду.
Більше того, Ви говорите у своєму питанні про те, що жива Ваша мати, яка також є спадкоємцем першої черги за законом, звичайно в тому випадку, якщо заповіту не було. У такому випадку, якщо вона вже вступила в спадщину, Вам, після подачі заяви нотаріусу про прийняття спадщини та отримання позитивного рішення суду про поновлення строку, доведеться ще за допомогою адвоката по спадкових справах звертатися до суду з позовом про внесення змін до свідоцтва про право на спадщину, якщо, звичайно, інші спадкоємці не дадуть добровільної згоди на внесення таких змін у поза судовому порядку.
Для того, щоб все правильно зробити і вибрати правильний шлях у відновленні пропущеного строку на прийняття спадщини, Вам необхідно звернутися до хорошого юриста, який допоможе вирішити Вашу проблему і допоможе вирішити питання через суд.