У мене склалася дуже складна ситуація, тому всі свої надії я покладаю на Вас, шановні адвокати по спадкових справах, адже Ви не перший раз мене виручаєте. Просто я недавно до Вас зверталася за допомогою і Ви мені сильно допомогли своєю діловою і правильною порадою. Хотіла б дізнатися, які існують права на спадщину. Справа в тому, що моя мама померла рік тому, тепер в квартирі живе батько, який вступив у права спадщини на квартиру і всього її майна, при цьому мама заповіту не залишала, але перед своєю смертю віддала мені від своєї квартири ключі.
Батько одразу, як мама померла, ключі у мене забрав. У мене є деякі побоювання, що батько може продати квартиру, обміняти її або подарувати без мого відома. Я розумію, що пропустила шестимісячний термін, коли потрібно було подавати документи на спадщину, тому хочу дізнатися, який порядок вступу в спадщину за законом. Чи можу я якось перешкодити батьку і визнати недійсним той факт, що він вступив у спадок повністю, а не частково. Адже він не пускав мене в квартиру мами після її смерті, забороняв користуватися її речами і не повідомив про необхідність прийняти спадщину у встановлені законом терміни. Допоможіть, будь ласка, що мені робити?
Сьогодні порядок вступу спадщини в Україні регулюється нормами Цивільного кодексу. Звичайно, свої терміни на подачу заяви у нотаріуса про прийняття спадщини Ви упустили давно, але є шанс відновити справедливість і терміни в судовому порядку. Просто необхідно звернутися до хорошого юриста по спадкових справах, який би Вас про все правильно проконсультував і допоміг скласти позовну заяву до суду. Якщо Ви вирішили боротися за свої права і стосунки з батьком натяжні, до того ж, якщо він не оформляв відмову від спадщини, тоді необхідно в терміновому порядку звертатися до суду і писати заяву, в якій говориться, що Ви вступили у фактичні права спадщини або, як говорилося раніше, відновити строки на прийняття спадщини, як спадкоємець першої черги, в залежності від тих документів, які зможе зібрати Ваш адвокат.
При цьому Вам або вашому юристу доведеться доводити, наприклад те, що Ви не знали про необхідність вступу в права спадщини і дізналися про це набагато пізніше, що мама передала Вам ключі від квартири, що Ви фактично проживали разом з мамою і т. д. Хороший адвокат, який займається виключно спадковими справами, зможе це довести, навіть, якщо це насправді було не так. Якщо Ви це доведете, тоді у Вас є великі шанси виграти судовий процес і отримати у власність частину успадкованої квартири. Якщо Ви побоюєтеся, що батько за час судового процесу може продати квартиру, тоді вимагайте, щоб на цей час на неї наклали арешт. А зараз Вам треба скоріше знайти мудрого і досвідченого юриста, який детально проконсультує з вашого питання, зможе розкласти по поличках Вашу ситуацію і зможе допомогти в судовій справі.