Добрий день! Не так давно у мене помер батько, який мав будинок в особистій власності. Таким чином, залишився будинок у спадщину, а всього є три спадкоємця, які можуть брати участь у процесі: я, сестра і моя мати.
Наша мати незабаром відмовилася від своєї частки і, як я розумію, ми з сестрою залишилися єдиними спадкоємцями, які можуть претендувати на дім батька. Як підсумок, у нас виникла суперечка з сестрою про спадщину, так що я не виключаю того факту, що доведеться оформити будинок за рішенням суду про прийняття спадщини, адже самі ми не можемо вирішити виниклу проблему.
Сестра поставила мені умову, що готова відмовитися від спадщини батька за певну суму, яку я виплачу їй окремо. В іншому випадку вона погрожує просто перепродати будинок, а дуже б не хотілося втрачати його, адже там пройшло все моє дитинство.
У підсумку, я опинився в дуже скрутному становищі. З одного боку, не хотілося б втрачати батьківський будинок, в якому я прожив стільки років, а з іншого - немає гарантії того, що сестра, отримавши гроші, відмовиться від своєї частки, як вона стверджує. Дуже побоююся, що можу залишитися і без грошей і без спадщини, адже сестра пропонує передати кошти неофіційно, без оформлення будь-яких документів.
Добрий день! Погодимося, ситуація не з простих, але якщо підійти до цієї справи правильно і заручитися підтримкою фахівців, то її цілком можливо вирішити, найголовніше - правильно оформити всі документи за допомогою юриста по спадкових справах.
Почнемо з того, що Ваша сестра виставила Вам умови для того, щоб відмовитися від спадщини. За законом, відмова має бути тільки добровільним, письмовим і не мати додаткових умов. Спадкоємець не вправі висувати умов своєї відмови від спадщини, а Ви маєте право не приймати їх.
Варто зауважити, що Ви в будь-якому випадку збережіть свою частку, навіть якщо Ваша сестра спробує продати будинок, адже вона має право розпоряджатися тільки своєю частиною, яку може успадкувати. Але зверніть увагу на те, що Ви, як другий спадкоємець, маєте виключне право на купівлю частки вашої сестри, після того, як документи на спадщину будуть оформлені. Тобто, якщо слідувати закону, то при продажу своєї частини сестра повинна запропонувати викупити її Вам і тільки в разі вашої відмови може шукати іншого покупця.
Але погоджуватися на її умови явно не варто, адже ніхто не може гарантувати її відмову після отримання грошей. Кращим варіантом для Вас буде оформити договір купівлі - продажу, безпосередньо після вступу в спадщину.
Природно, для більш детальної консультації слід звернутися на консультацію до адвоката в наш офіс, тому що Ваша ситуація вимагає більш серйозного розгляду і кваліфікованої допомоги.