Добрий день, шановні юристи по спадкових спорах! У мене виникла ситуація, з якою просто своїми знаннями, незважаючи на те, що і сам юрист, я не впораюся. Звертаюся до Вас, бо вже чула багато відгуків про вашу позитивну роботу і допомоги в юридичних питаннях саме в спадкових справах. Моя сім'я частково прописана в квартирі м.Києва, де відповідальним квартиронаймачем була бабуся. Але бабуся померла і не залишила ніякого заповіту з приводу розділу квартири, адже прописані там люди не всі живуть.
Тобто я і мій брат зареєстровані в квартирі, але брат там фактично не живе, зате мама і тато, які не прописані, живуть. Як відбуватиметься розділ квартири після смерті бабусі, адже я там фактично жити також не буду вже? Кожен з нашої родини хоче отримати свою частину спадщини по праву, але відсутність заповіту всіх ставить у глухий кут і замішання. Квартира досить велика, 4-х кімнатна, так що поодинці ніхто з нашої родини не зможе оплачувати. Також ще є і дідусь, який пішов від бабусі, коли їм було по 60 років.
Він має право як законний чоловік на квартиру? Розлучення подружжя вони так і не оформили, в силу їх віку просто розійшлися. Чи варто переживати за розділ квартири кожному з прописаних у квартирі за інших, що не прописані?
Досить спірна ситуація. Але, в кожному конкретному випадку буде розглядатися можливість обійти судовий розгляд ще на стадії розгляду зі співробітниками ЖКГ та іншими спадкоємцями за Законом. Найкраще звернутися безпосередньо за консультацією юристів в офіс з документами, адже у вашому питанні можуть бути викладені не всі деталі вашої ситуації, адвокату їх слід уточнити на консультації в живу.
Як правило, за розділ квартири відповідатимуть органи ЖКГ та відповідальні квартиронаймачі, які йдуть наступні по праву після бабусі. Також можна розглядати і питання стосовно розділу квартири після смерті дідуся, адже вони Вам є всього лише родичами в другому коліні. Може дійти до судового розгляду, якщо не вдасться домовитися на перших стадіях розгляду. І тут без участі у справі адвоката буде неможливо відстояти належним чином свої права і не погіршити ситуацію, що склалася з іншими спадкоємцями.