Поясніть, будь ласка, як проходить успадкування квартири після смерті за заповітом? У квартирі живуть мої батьки, вони там же і зареєструвались і були раніше прописані з дуже давніх часів. Бабуся була власником і перед смертю заповіла квартиру мені. Я живу зараз абсолютно в іншому місті і в цій квартирі не маю потреби.
З прописаними в квартирі батьками я не спілкуюся і не вважаю їх кровними родичами. Відносини далеко не родинні, чи не сімейні. Боюся, почнеться скандал щодо юридично правильного права володіння квартирою, в якій вони так довго жили. Не хочу, щоб справа дійшла до суду, раптом вони виграють і мені виплачувати доведеться витрати, а я втрачу квартиру, що дісталася мені у спадок. Як правильно отримати спадщину за заповітом у такому випадку?
Чи можу я продати квартиру без згоди інших зареєстрованих там людей? Я виходить, стаю автоматично власником бабусиної квартири чи як? При продажу квартири чи будуть якісь грошові утримання в рахунок держави? Чи треба буде платити податок на спадщину за заповітом? Звертаюся до Вас, так як друзі вже не раз знаходили допомогу саме у Вас і рекомендували мені цей сайт. Зіткнувшись сама з такою делікатною і важкою ситуацією - відразу ж прошу допомоги у Вас! Допоможіть, вирішити питання зі спадщиною!
Доброго дня! Звичайно ж, наші юристи точно знають всі моменти вступу в спадщину за заповітом і Ви абсолютно правильно вчинили, коли звернулися до нас за порадою. За заповітом, після смерті бабусі, Ви юридично отримали право на спадщину, але так як не проживали в тій квартирі бабусі, що є спадщиною, Вам слід було подати заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори. Для повноти відповіді не вистачає точних даних про стан майна вашої родини і того, хто зареєстрований в ній на сьогодняшній день. Для початку, слід відвідати адвоката у спадкових справах, далі зверніться до нотаріуса із заявою про вступ в права спадкування за заповітом після смерті бабусі. У Вас виходять проблеми зі спадщиною в силу того, що Ви її хочете відразу продати, проте у квартирі є зареєстровані члени вашої родини. Окреме питання в тому, що виселення члена сім'ї, незалежно від того, в яких Ви з ним відносинах, з житла, де він або вона зареєстровані в установленому законодавством порядку, досить трудомістка процедура, яка проходить, у разі відсутності добровільної згоди про виселення, виключно в судовому порядку. Тут необхідна окрема консультація юриста з питання про виселення родича з житла, точніше про визнання його таким, що втратив право на проживання в зазначеній квартирі.
Нагадаємо інформацію про те, що при отриманні свідоцтва про право на спадщину спадкоємцями з першого ступеня спорідненості оподатковування обчислюється за нульовою ставкою. У свою чергу всі ті, хто не потрапляє в цю категорію повинні заплатити податок у розмірі 5 % від вартості успадкованої нерухомості.
При особистій зустрічі або спілкуванні з юристом він точно зможе розібратися у вашій ситуації і обчислити, чи буде податок на спадщину за заповітом, якщо Ви відразу ж її захочете продавати. Як правило, якщо термін у вступ до спадщини передбачений законодавством в 6 місяців пройшов, адвокату слід буде підготувати позовну заяву про поновлення строку на прийняття спадщини або позов про визнання права на спадщину, в залежності від тих документів і обставин, які можуть виникнути у нотаріуса. Тільки в тому випадку, коли Ви вирішите питання з юридичним оформленням документів про спадок на квартиру, а також виселення родичів, які зареєстровані в ній, можливо буде продовжити розмову на тему продажу зазначеної квартири. При особистому зверненні Ваша проблема досвідченим юристом буде розглянута досконально, і не треба буде більше переживати про виникаючі проблеми зі спадщиною та квартирою.