У мене виникла ситуація, коли без допомоги кваліфікованого адвоката зі спадкових питань не обійтися. Вже не раз до Вас звертаюся і завжди отримую дійсно хорошу допомогу у відповідності з останніми змінами законодавства. Отже, моя ситуація: після смерті батьків було оприлюднено їх заповіт. За їх заповітом, що дуже дивно для мене, вони залишають більшу частину майна на мою сестру, яка з ними не спілкувалася протягом 15 років, після великої сварки в нашій сім'ї.
Допомагав по господарству і з ремонтом квартири і будинку в селі і я. Поясніть, чи можна оскаржити заповіт? Мені це дуже необхідно, так як в останні роки життя батьків сестра зробила дуже багато поганих речей, які негативно відображалися на стані батьків. Я один захищав їх і завжди допомагав стежити за майном, яке вони дуже давно заповідали своїй дочці і мабуть забули переписати заповіт після закінчення часу через нові обставини, нових сварок в сім'ї. Я навіть готовий довести справу до суду. Розкажіть чи можна оскаржити заповіт у суді?
З двох сторін буду я і моя сестра, яка не заслуговує нічого з заповіданого їй. Хоча я, напевно, просто хочу зменшити її частку майна за заповітом, так як останнім часом відносини з сестрою дуже погіршилися.
Дуже приємно знати, що ми вже Вам допомогли не раз і Ви знову звертаєтеся саме за послугами адвокатів по спадкових справах. Допоможемо і в цій ситуації. Насамперед, потрібно визначитися, яке саме майно було успадковано, а яке не могло бути, тому що частина його, судячи з запитання, може бути визнана і вашою власністю, в наслідок чого його можна виключити з всієї спадкової маси. Звичайно, можна піти різними шляхами, в тому числі і тим шляхом, що Ви пропонуєте. Щоб розібратися, в яких випадках можна оскаржити заповіт, треба більш досконально розібратися в тонкощах вашої ситуації. Нагадаємо, що формулювання питання про те, щоб « оскаржити заповіт » дуже поширена в побуті, але український законодавець вважає можливим «визнати заповіт недійсним», але ніяк не передбачив питання « оскаржити заповіт ». Не будемо забувати, що існують певні умови, при яких випадках можна оскаржити заповіт. Всі умови прописані в законодавстві і вимагають участі адвоката у спадкових питань для збору бази доказів, підготовці позовної заяви та участі у справі.
З усіма тонкощами визнання заповіту недійсним через суд можуть познайомити Вас наші юристи при особистій зустрічі, так як якщо справа буде йти до суду, треба буде підготувати всі документи. Також наші адвокати по спадкових справах допоможуть розібратися в частковому перегляді заповіту, оскарженні тільки частини, виділення спадкової маси і т.д. Розібратися, чи можна оскаржити заповіт на квартиру тільки з усього заповіту, також допоможуть тільки при особистій зустрічі. На практиці ж, визнати заповіт недійсним буває досить складно, будемо чесні, це не найпростіший предмет доказування і залежить як від наявності самих доказів у справі, так і від професіоналізму адвоката у спадкових справах, який буде вести справу. Тому, звертайтеся за консультацією - будемо думати, як діяти далі!