Добрий день, шановні юристи по спадкових справах! Так вже вийшло, що я проживаю зараз в Росії, хоча народилася в Україні. Але зовсім недавно у мене помер батько і залишив у спадок квартиру в Україні в місті Києві. З моєю матір'ю він давно розлучився, так що вона, як я знаю, не повинна бути спадкоємцем.
У мого батька більше немає інших дітей, а це означає, що я є єдиною спадкоємицею, яка може отримати квартиру в Києві у спадок. Але я знаю, що для оформлення спадщини необхідно обов'язково відправитись в Україну і займатися самостійно процесом оформлення свого спадку, який може зайняти велику кількість часу.
Але з об'єктивних причин, я не можу собі дозволити надовго виїхати з Росії. Тут у мене робота, перспективна посада і керівництво просто не дасть мені тривалу відпустку, адже мене просто немає ким замінити.
Саме тому мене зацікавила можливість оформити спадщину за дорученням на вашого адвоката. Крім того, моя мати зараз проживає в Україні, і я вже попросила її виступити в якості моєї довіреної особи, яка буде стежити за всіма діями адвоката, допомагати в оформленні спадкового майна і зайнятися процесом оформлення спадщини на батьківську квартиру. Але я зовсім не знаю юридичного боку цього питання, чи можна прийняти спадщину за дорученням і що для цього необхідно буде зробити.
Добрий день! Зовсім недавно в нашій державі стало можливим оформляти спадщину за дорученням, завіреним у нотаріуса. Тепер закон як Росії, так і України, дає право Вам скористатися сторонньою допомогою і оформити спадщину, довіреність в такому випадку видається на ім'я тієї особи, яка займатиметься цим питанням від вашого імені. Для оформлення такого документа необхідний паспорт, ідентифікаційний код, а також Ваша особиста присутність у нотаріуса.
Щоб провести успадкування за дорученням, необхідно одержати доручення у фахівців. При цьому, як говорилося раніше, потрібні тільки паспорта довіреної особи і спадкоємця, після чого буде складено документ.
Таким чином, спадкоємець зможе звернутися з питань оформлення спадщини до приватного або державного нотаріуса особисто, а може своєю довіреністю уповноважити будь-якого громадянина, в тому числі і адвоката зі спадкових питань :
- оформити його спадкові права на майно;
- оформити державну реєстрацію права власності у відповідність із свідоцтвом про право на спадщину;
- отримати свідоцтво про право на спадщину з відміткою про реєстрацію;
- подавати заяви, у тому числі і позовні заяви до суду, клопотання, скарги тощо;
- представляти його інтереси перед усіма юридичними та фізичними особами з усіх з вище зазначених питань.
Маючи на руках довіреність, Ваша довірена особа зможе проводити весь процес успадкування від вашого імені і в Ваших інтересах. Але варто пам'ятати про те, що навіть тут є свої «підводні камені», і варто звернутися до професіоналів за допомогою, які зможуть вберегти Вас від цих проблем, дати консультацію і надати грамотну допомогу.
Велику увагу варто приділити тому факту, які можливості надаються вашій довіреній особі. Так що треба дуже уважно перевіряти текст довіреності, перед тим як підписувати цей документ. Хотілося б звернути Вашу увагу на те, що за дорученням можна не тільки оформити майно, але і довірена особа може самостійно розпоряджатися ним, якщо це було прописано в тексті. Тому, якщо Ви хочете убезпечити себе від такої можливості, варто складати довіреність за допомогою грамотних фахівців, а довіряти оформлення спадщини за дорученням лише хорошому і перевіреному часом адвокату у спадок.