Доброго дня, шановні консультанти з юридичних питань! Звертаюся до Вас за порадою, оскільки ви не перший раз мені допомагаєте, і ваші поради діють і приносять користь. Справа в тому, що мій батько давно помер, а мама ще раніше. У сім'ї було п'ятеро дітей, дві дочки і три сини. На одного із синів батько і оформив заповіт, залишивши йому заміський будинок з ділянкою.
Син у спадок не хотів вступати і не заявляв про свої права, навіть багато років після смерті батька не з'являвся в будинку. У цьому ж будинку окрім батька ніхто не був прописаний. У батьківський будинок він з'явився, коли його звільнили за пиятику з роботи. Свій власний будинок в іншому місті він теж пропив, і оскільки йому ніде жити, перебрався в батьківський.
Я б хотіла оформити на себе в спадщину квартиру, після смерті батька, оскільки брат так і не хоче вступати в права спадщини або оформляти будь-які папери, але й відмовлятися від спадщини не бажає. Я пропонувала оформити на себе його довічне утримання, але він не згоден, все пропив і з батьківського дому. Я хочу подати в суд, але сільрада відмовляється писати документ про мій фактичний вступ і прийняття спадщини. Мої рідні мене не підтримують і чекають, коли брат остаточно зіп'ється і піде з життя, хоча вони цілком забезпечені.
Мені радять знайомі адвокати, які не дуже тямлять у спадкових справах, щоб отримати у спадок житло, відмовитися від майна всією ріднею, тоді в таку спадщину зможе вступити наступне покоління, тобто наші діти. Правда, я не знаю, що для цього потрібно робити. Адже майно не було оформлено на батька до того, як він помер, і ніяких документів на будинок у мене немає. Якщо я правильно розумію, то на сьогоднішній день житло є власністю сільради?
Звичайно, ситуація досить складна і повинна вирішуватися з повною і ретельною підготовкою до такої справи. Спершу необхідно вирішити для себе, чи потрібна Вам ця квартира. Адже вона досить спірна, та і знаходиться в сільській місцевості і, хоча в цьому є свої переваги, але потрібно подумати і про фінансовий бік питання. Скажу відразу, що питання прийняття спадщини через суд в Україні досить дорога процедура, в якій без участі юриста по спадкових справах робити нічого.
До того ж, якщо залишилася квартира після смерті батька без документів і інших паперів, то, щоб їх заново оформити, потрібно багато часу і фінансових коштів. Якщо Ви все ж стоїте на своєму і вирішили відстоювати будинок, тоді звертайтеся до досвідченого юриста, який має зв'язки не тільки в оточенні інших адвокатів, але і в суді. Адже для позитивного рішення Вам доведеться для походу до суду мати всі документи і бути впевненою, що з вашою проблемою будуть знайомі судді, яким доведеться розглянути всі викладені в позовній заяві доводи на предмет їх аргументованості та законності. Насамперед, слід записатися на консультацію до адвоката по спадку, щоб можна було для себе оцінити ризики і дізнатися конкретну вартість даної процедури.