Часто громадяни потребують захисту прав на спадкове майно. У житті бувають такі ситуації, коли при розподілі спадщини, на її частину бажають претендувати ті спадкоємці, які хочуть незаслужено стати власником спадкового майна.
Рік тому сталася ситуація коли один із спадкоємців не бажав надавати допомогу спадкодавцеві похилого віку, який тяжко хворів і знаходиться в безпорадньому стані. Громадянин Петров О.В. є спадкоємцем майна свого батька Петрова В.А., який помер 20 квітня 2012 року. Після смерті Петрова В.А., відкрилася спадщина, в яку входить квартира в м. Київ, за адресою ***.
Усунули від права на спадщину
Заповіту померлий не складав. Спадкоємцем першої черги, так само, є брат О.В.Петрова, громадянин Петров М.В. Коли Петров О.В. потрапив до лікарні після ДТП, він особисто телефонував своєму братові і просив надати допомогу Петрову В.А із причини того, що той погано пересувався без сторонньої допомоги. Але громадянин Петров М.В. припинив будь-яке спілкування із батьком, окрім телефонного режиму, та надання матеріальної допомоги, ще 10 років тому.
Громадянин Петров О.В. звернувся до юристів по спадковому праву із метою складання позовної заяви для усунення прав на спадщину негідного спадкоємця.
Юрист склала позовну заяву Петрова О.В. до Петрова М.В. із вимогою про усунення від права на спадкування майна Петровим М.В., а так само зібрала доказову базу факту ухилення від надання допомоги спадкодавцеві, на підставі якого такий спадкоємець цілком може бути усуненим від спадщини.
В судовому засіданні юрист, представляючи інтереси свого клієнта, пояснила суду вищевикладену ситуацію і доповнила свої пояснення ще й тим фактом, що відповідач при прохання свого брата надати допомогу Петрову В.А., відразу заявив, що у нього немає часу, щоб займатися цим. Відповідач рекомендував найняти доглядальницю для Петрова В.А. До відповідача так само зверталися і сусіди померлого, але відповідач кожного разу відмовляв в їх проханнях.
Юрист, керуючись ч. 5 ст. 1224 ЦК України представляючи інтереси свого довірителя Петрова О.В., просить суд усунути відповідача від права на спадкування майна від спадкодавця Петрова В.А.
Усунення спадкоємця від права на спадкування через рішення суду
Суд, допитавши свідків у справі - сусідів померлого, які в своїх свідченнях підтвердили факт відмови відповідача у допомозі Петрову В.А., керуючись ч. 5 ст. 1224 ЦК України, вирішив задовольнити позовну вимогу громадянина Петрова О.В. в повній мірі та усунути від права на спадкування громадянина Петрова М.В.
Надана кваліфікована допомога юриста по спадковим питанням у справі про усунення від права на спадкування повністю задовольняє її клієнта Петрова О.В , який задоволений рішенням суду та якісно наданою юридичною допомогою.