Привіт. Мені потрібна допомога адвоката у спадкових справах. Справа в тому, що більше п'яти років тому моя мама померла, залишивши мені в спадок трикімнатну квартиру в центрі міста Києва. Я є єдиною дитиною матері, власне як і взагалі єдиним прямим спадкоємцем, тому якось не поспішав із вступом у спадщину, не звертався до юристів за допомогою і думав, що все і так моє за законом. Всі ці роки я регулярно оплачував всі комунальні послуги, прибирав в квартирі і робив ремонт.
Але буквально кілька днів тому мені прийшло розпорядження про виселення. У ньому говорилося, що оскільки я не вступав у спадок, а термін на це пройшов, то квартира вже оформлена у власність міста Києва, а мені слід з'їхати.
Що ж мені робити? Чи мають право мене виселити тільки за те, що не став офіційно вступати в спадщину? Чи можу я оскаржити те, що квартира стала належати місту? Допоможіть, втрачати троячку в центрі Києва дуже не хочеться. Заздалегідь дякую за відповідь.
Привіт і дякуємо Вам за запитання. Якщо чесно, то взагалі дивно, що подібне мало місце бути! Справа в тому, що українська держава забрати майно загиблої або померлої людини має право тільки в тому випадку, якщо у неї не залишалося ніяких спадкоємців, або останні вирішили з якоїсь причини відмовитися від спадщини. Але й це має відбуватися в судовому порядку за допомогою відповідного позову. А ви до того ж неофіційно, але вступили в права успадкування.
Запитайте, як так? Все дуже просто: Ви ж фактично прийняли спадкове майно, проживаєте в київській квартирі, весь час оплачували комунальні послуги, що підтвердити в суді не складе труднощів, якщо справою буде займатися досвідчений адвокат по спадкових спорах. Тому зверніться до юриста, щоб не погіршити ситуацію і не втратити спадкове майно. Саме адвокат допоможе звернутися до суду, підготує і подасть позов по вашій квартирі і представить Ваші інтереси в якості представника по справі. У судовому засіданні юристу по спадку належить довести сам факт вступу в спадщину і право власності на житло. Повірте на слово, це досить складна процедура. Природно, самостійно у Вас навряд чи вийде повернути спадщину, консультація юриста в офісі, з вивченням матеріалів всієї спадкової справи, Вам точно знадобиться, а ще краще замовити відразу послуги адвоката і не турбуватися про те, що Ваш спадок відбере місцева київська влада.
Мені, звичайно, щоб дати повну картину всього цього, не завадило вивчити саме припис, та й взагалі глибше зануритися в проблему, щоб дати найбільш повну відповідь на Ваше запитання. Але коротенько я начебто відповів. Якщо що - задавайте ще питання, якщо вони з'являться і звертайтеся по вказаному телефону за юридичними послугами в сфері спадкового права.