Не можу розібратися з питанням про спадок. У подруги трапилася біда, у неї померли батьки, і вони не залишили заповіту на майно та нерухомість, якої у них було декілька. Є тільки заповіт її рідної бабусі, в якому написано про те, що вона заповідає все те ж майно її батькам. Якою буде тепер сила старого заповіту, тобто чи можна тепер отримати все майно в користування подрузі, раз батьків тепер теж немає?
Чи діє заповіт, написаний для її батьків на неї? Вона рідна дочка, і по ідеї все тепер дістається їй, або якось по-іншому? Із ситуацією хотілося б розібратися скоріше, оскільки моїй подрузі якнайшвидше потрібно виїхати за кордон. Найближчим часом повертатися звідти вона не збирається, а питання з усім майном ставить дату запланованого від'їзду на невизначенний час. Питаю у Вас, так як вже помічала не раз хороші відгуки про вашу роботу і про те, що Ви допомогли вже багатьом людям.
Готова йти на більш тісний і особистий контакт, аби Ви допомогли з вирішенням проблем і допомогли розібратися з майном моєї подруги. Копії заповіту можуть надати або привести на зустріч подругу з усіма документами.
Заповіт - це акт односторонньої волі спадкодавця, який визначає долю майна на випадок його смерті. У всіх випадках коли існує не змінений заповіт від спадкодавця і він не визнаний в судовому порядку недійсним, тоді відбувається спадкування за заповітом. І тільки у випадку, коли немає заповіту, має відбуватися процедура спадкування за законом. Щоб повністю розібратися з такою проблемою, як у Вас, звичайно, краще тримати діалог не Вам, а самій подрузі з юристами з питань спадщини. Як випливає із запитання, прямого заповіту всього майна на Вашу подругу немає. Але це не означає, що вона нічого не отримає. Існують деякі правила про перехід спадщини без заповіту, про які Ви або Ваша подруга особисто зможете дізнатися у адвоката у спадок.
Також отримати спадщину на нерухомість за заповітом можна без особливих проблем, якщо в ньому зазначені Ви або Ваш другий кровний родич, якого немає в живих. Щоб більш детально Вам і вашій подрузі пояснити порядок спадкування в таких випадках, краще зустрітися особисто і дати юристу із спадкових питань ознайомитися з усіма документами справи.