Мій батько недавно помер і залишив після себе велику спадщину, але я не можу її отримати, оскільки мені заважає його цивільна дружина. Справа в тому, що тато вже у віці захопився жінкою, яка полювала за великими грошима. Батько в період їхнього знайомства був успішним бізнесменом. Він пішов із сім'ї, почав жити з тією жінкою, потім моя мама з ним розлучилася.
Їх квартиру, нажиту в спільному шлюбі, він розміняв на більшу за площею, не запитавши дозволу мами. За час їх спільного проживання він купив нове офісне приміщення, потім машину і будинок, які оформив на ту жінку. Через деякий час мій батько несподівано потрапляє в лікарню і раптово помирає, але перед смертю розповідає мені, як хоче розпорядитися своїм майном. За його словами він хотів його розділити між трьома дітьми: мною, моєю сестрою і дитиною його цивільної дружини.
Батько помер - таки, не залишивши заповіту, а та жінка каже, що заповіт є, і все оформлено на неї. Як доказ показує не справжній заповіт, оскільки батько був у такому стані, що просто не міг його підписати, адже він був у нерухомому стані. Я подала заяву до суду, щоб шлюб мого батька і тієї жінки був визнаний недійсним, а майно визнано загальним. Суд задовольняє моє прохання, але апеляція його оскаржить і каже, що потрібно подавати позов на загальній основі. Мама ж подає зустрічний позов про поділ спільно нажитого майна, але цивільна дружина каже, що термін позову вже давно закінчився. Коротше, ситуація заплутана, ви багато разів мені допомагали, не могли б порадити щось ділове і в даній ситуації.
З питання зрозуміло, що вступ у спадок перешкоджається навмисно, для того щоб майно не поділилося між трьома спадкоємцями. Історія Ваша не перший випадок, дуже часто така спадщина може бути оскаржена, якщо справою займатимуться досвідчені в спадкових справах юристи. Спадщина в Україні досить складний процес і тільки юристи можуть грамотно вирішити всі питання, тим більше, що справи розглядаються в суді. Звичайно, в першу чергу краще зібрати всі наявні документи по спадку, які вигідні саме Вам, з якими можна буде опротестувати доводи протилежної сторони щодо позову. Як правило, визначитися з тим, який доказ буде необхідним, а що краще не показувати нікому, досить складно тому, хто не стикався з питаннями судочинства і тому, хто не володіє достатніми знаннями в галузі спадкового права України.
Заповіт, показаний цивільною дружиною, швидше за все, суд визнає точно недійсним, але тільки в тому випадку, якщо все буде зроблено правильно і на підставах, які передбачені в Цивільному кодексі. Звичайно, те, що Ваш батько проживав з іншою жінкою сімейною парою дуже важливо для суду, але майно, яке було нажито спільно в шлюбі з вашою мамою, все ж можна виділити, звернувшись до адвоката, а пізніше і до нотаріуса. Процес може тривати довго і нести багато клопоту, але рішення все ж таки буде залежати від суду і від того, наскільки компетентного адвоката по спадковому праву Ви зможете найняти. Тому Вам, насамперед, необхідно звернутися до досвідченого юриста, який детально ознайомиться з усіма документами, виробить тактику дій і допоможе розпочати судову справу для визнання прав на спадкове майно.