Доброго Вам дня. Звертаюся до Вас з великим проханням допомогти порадою юриста. Знаю, Ви добре розбираєтеся в юридичних питаннях саме в спадковому праві, оскільки я вже звертався до Вас, правда давно, але Ви мені швидко допомогли вирішити мою проблему. Так сталося, що доводиться ще раз звертатися до Вас за допомогою, так як знайти гарного адвоката у спадкових справах досить важко. Адже багато з цих правозахисників займаються кримінальними справами, а коли немає клієнтів підбирають і інші категорії справ, хоча нічого в цьому не розуміють.
Ось тому і звертаюся саме за Вашими послугами з консультації в питаннях спадщини. Справа в тому, що мій дідусь перед смертю сказав, що оформив на моє ім'я заповіт на половину квартири і автомобіль, а також залишив у спадщину вклад у банку. Друга частина квартири належить моїй бабусі, яка також написала на мене заповіт. Дідусь помер 10 років тому, коли я звернувся до нотаріуса і хотів оформити спадщину на машину і будинок. Він мені порадив, що краще дочекатися, коли не стане бабусі, і оформити вступ у спадщину на будинок і автомобіль відразу по двох частинах заповіту, тобто з боку бабусі й дідуся. Але сьогодні моя бабуся ще живе і цілком здорова. Ми вирішили оформити продаж її квартири, а я захотів успадкувати дідову частину будинку, але мені відмовили.
Аргументували вони це тим, що протягом шести місяців після смерті дідуся бабуся оформила на себе спадок дідової частини будинку, вкладів і машини, і тільки вона є спадкоємицею дідового майна та вкладів. Я хотів би знати, що мені робити, як вступити в спадщину на приватний будинок і чи насправді я не являюсь спадкоємцем? Невже дідів заповіт нічого не значить?
Справа в тому, що у Вас склалася не дуже проста ситуація, але її можна вирішити, якщо зараз же звернеться до адвоката у спадкових справах. Просто для того, щоб вступити в усі права спадщини, Ви повинні були відразу протягом шести місяців від дня смерті дідуся написати заяву до нотаріуса і вступити в усі права спадщини на будинок і інше майно, включаючи вклади. Нотаріус ввів Вас в оману, коли сказала почекати, коли настане смерть бабусі, щоб пізніше оформити їх спадщину. Це б нічого не змінило, а бабуся могла б проживати в будинку далі. Але Ви цього вчасно не зробили і тим самим погіршили ситуацію зі своїм спадком. Суд навряд чи визнає Вас зараз спадкоємцем, оскільки про спадщину Ви знали давно, але не прийняли його у встановленому законом порядку. Тут необхідне втручання фахівця, який донесе суду всю правду і аргументує правову сторону ситуації зі спадковим майном.
Тому Вам залишається одне-звернення до адвоката за послугами. Також, можна спробувати домовитися з бабусею, щоб вона написала письмову заяву, що згодна з тим, щоб Ви увійшли в права спадщини, незважаючи на давнє витікання терміну або написала дарчу на Ваше ім'я. При цьому, Вам не доведеться навіть звертатися до суду, щоб оформити спадщину, яку отримала бабуся від дідуся, як обов'язкову частку у спадщині. Якщо згода оформляється без нотаріуса, то все одно підпис бабусі повинен бути завірений особою, яка уповноважена проводити нотаріальні угоди.
Далі Вам буде потрібно звернутися через адвоката до суду про відновлення терміну спадщини, вказавши, що Ви увійшли в права спадщини з поважної причини, наприклад, з причини важкої хвороби. До звернення до суду необхідно докласти всі документи, що підтверджують право спадщини. Досить складна ситуація, яка може бути вирішена за допомогою юридичної допомоги по спадкових справах.