Привіт усім! У мене дуже серйозне питання про спадкування майна, а саме житла від бабусі. Справа в тому, що недавно у мене померла бабуся, у якої залишилася квартира. Можливо, у нас би не виникло великої проблеми з оформленням спадщини, але тільки якщо немає заповіту, а бабуся не встигла його залишити за життя. Тепер же процес отримання спадщини сильно ускладнюється. Як я розумію, для того, щоб отримати спадщину, спадкоємці, в тому числі і я, намагаються поділити її між собою до суду, але ніхто не може визначити, кому все-таки повинна дістатися квартира. Але все-таки, якщо немає заповіту, а є кілька претендентів на спадщину, як вступити у спадок і за яким типом проводиться спадкування такого майна, як квартира?
Крім цього, мене цікавлять першочергові спадкоємці, тобто та група родичів, які мають виключне право на спадкування майна. У мене є дві сестри, які теж відносяться до групи онуків і можуть разом зі мною претендувати на спадщину в однакових частках, це так?
Звичайно, якби бабуся залишила заповіт, то все би було набагато простіше, але вона була дуже забобонною і ніколи не хотіла йти на такий крок, хоча ця тема з нею обговорювалася. З її смерті пройшло всього три місяці і я чув, що для того, щоб вступити у спадок потенційним спадкоємцям дається не більше півроку, щоб заявити про свої права на майно, це правда?
У бабусі було 2 дітей, моя мати відмовилася від спадщини на користь дітей, а моя тітка померла ще за кілька років до бабусі. Ось, мабуть, і все. Чекаю консультацію адвоката по спадкових питаннях і наперед дякую за пораду в моїй справі.
Добрий день! У Вас склалася дуже непроста ситуація і все може виявитися навіть складніше, ніж оформлення спадщини за поданням, але розібратися у вашому питанні цілком можливо. Слід сказати про те, що сама суть спадкування за правом представлення проявляється тоді, коли деякі родичі спадкодавця (наприклад, його прабабуся, прадід, внуки, правнуки, племінники, двоюрідні сестри і брати) не включаються до складу жодної із черг спадкоємців, які є такими за законом, однак, вони не усуваються повністю від спадкування і за певних умов набувають право спадкування. Таким чином, спадкоємцями вони виступають, ніби представляючи більш близького родича спадкодавця, який на момент відкриття спадщини сам помер. Якщо більш детальніше говорити про варіанти саме вашої ситуації слід звернути увагу на наступне.
По-перше, Ви запитали про черги спадкоємців. Серед першочергових спадкоємців знаходяться чоловік і діти померлих. Так як про чоловіка вашої бабусі не йшло мови, це означає, що його немає або він не бере участь у процесі.
Тепер про дітей. Ваша мати теж є першочерговим спадкоємцем і могла отримати 100 відсотків спадщини, а потім вже розпоряджатися нею на свій розсуд. Але як зрозуміло із запитання, вона відмовилася від права спадкування, а це означає, що спадкоємці першої черги закінчилися і право спадкоємства перейшло безпосередньо до внуків, адже вони наступні у вашій черзі спадкоємців.
Тобто, мається 3 спадкоємця, які можуть претендувати на майно, а це означає, що спадщина має бути розділена на 3 частки. У разі, якщо хтось із спадкоємців цієї групи відмовиться від своєї спадщини, це автоматично збільшить частку інших учасників процесу.
Звичайно, отримати спадщину за законом може виявитися складніше, ніж здається з першого погляду, так що буде потрібно правильно підготувати всі необхідні для цього документи. Радимо звернутися до адвоката по спадковому праву за більш детальною консультацією.