Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
26 серпня 2014 р. № 820/12677/14
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шляхова О.М. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом
Чугуївської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 пропро припинення підприємницької діяльності ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся з адміністративним позовом до Харківського окружного адміністративного суду, в якому просить суд припинити підприємницьку діяльність Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що відповідач в порушення вимог чинного законодавства не подавав податкові декларації, інші документи, пов'язані з нарахуванням та сплатою податків більше одного року по теперішній час. У зв'язку з наведеним, позивач просить суд припинити підприємницьку діяльність відповідача.
Копія ухвали про відкриття скороченого провадження надіслана відповідачу 08 липня 2014 року , але не отримана ним, про що свідчить поштове повідомлення , на якому зазначено за закінченням терміну зберігання.
Згідно ч. 11 ст.35 КАС України відповідач є належним чином повідомлений про наслідки неподання заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову до суду. Заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову до суду не надав.
Суд, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців вбачається, що ОСОБА_1 зареєстрований, як фізична особа - підприємець з 11.11.2005 року. Як вбачається з матеріалів справи (а.с.5), відповідач перебуває на обліку в Чугуївській ОДПІ Головного управління Міндоходів у Харківській області з 14.11.2005 року.
Згідно довідки позивача №3212/106 від 30.05.2014р. вбачається, що ФОП ОСОБА_1 не подає до податкової інспекції звітність більше одного року за останній період, а саме: з моменту реєстрації та відповідач не має заборгованості перед бюджетом.
Відповідно до п.п.16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов"язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Відповідно до ст.51 Господарського кодексу України, підприємницька діяльність припиняється, у тому числі на підставі рішення суду у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами.
Відповідно до п.п. 20.1.37. ст.20 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та припинення фізичною особою - підприємцем підприємницької діяльності та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.
Виходячи зі змісту ст. 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців" державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця проводиться у разі постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця. Однією з підстав її припинення, згідно наведеної норми права, є неподання протягом року органам доходів і зборів податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Таким чином, судом встановлено, що відповідач більше одного року за останній період не подає податкові декларації та інші документи фінансової звітності відповідно до закону, що є підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
При зазначених обставинах, суд вважає позовні вимоги про припинення підприємницької діяльності ФОП ОСОБА_1 такими, що підлягають задоволенню.
Згідно змісту ч. 3 ст. 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців" фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця.
Відповідно до ст.256 КАС України постанова підлягає негайному виконанню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 8-14, 41, 71, 94, 160-164, 167, 183-2, 256 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Чугуївської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності - задовольнити у повному обсязі .
Припинити підприємницьку діяльність Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, код: НОМЕР_1, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 .
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами та іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги стороною, або іншою особою, яка брала участь у справі, у десятиденний строк з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Шляхова О.М.