Часто в житті зустрічаються такі ситуації, коли після померлих членів сім'ї залишається певна спадщину, власниками якого бажають стати багато членів сім'ї та, навіть, далекі родичі. У більшій частці таких ситуацій виникають спори між спадкоємцями, кожен з яких вважає, що право на успадкування майна в більшій мірі саме у нього.
Такі історії, коли один із родичів, який вважає себе повноправним спадкоємцем, необгрунтовано, повністю позбавляє вас спадщини (силовим або іншим методом), обгрунтовуючи це своїм повним правом на спадщину, вже є нормальною практикою в питаннях про розподіл спадкового майна. У таких заморочливих і брудних, якими є справи в спірних спадкових ситуаціях, дуже корисною виявиться допомога досвідчених юристів нашої організації, які компетентно і професійно вирішать питання про розподіл спадкового майна та визнання права власності на частину спадкового майна.
Ділимо спадок через суд
В одну із таких ситуацій потрапила одна рядова родина. У селі проживала бабуся, у якої було двоє синів, а так само один онук, назвемо його громадянин "В". Після смерті бабусі, залишилося заповіт на онука, який був від одного з синів бабусі. У будинку, в якому проживала бабуся, був прописаний інший її син, назвемо його громадянин "А", який в будинку не проживав зовсім. Онук разом зі своєю матір'ю протягом багатьох років працювали по домашньому господарстві у бабусі, але постійно не проживали з нею тому, що самі проживають в місті, а будинок бабусі в селі.
Онук з матір'ю забрали бабусю з лікарні і перед смертю доглядали за нею. Через два дні після похорону другий з синів, який був прописаний в будинку, вирішив вигнати онука з будинку, застосовуючи силу міліції. Додаткові заходи другого сина бабусі, це зміна замків, заселення квартирантів в будинок і розпродаж речей, обгрунтовуючи це тим, що він єдиний член сім'ї, який і є спадкоємцем всього майна. Так само він заявив, щоб онук приходив через півроку після смерті бабусі, але онука така "розстановка питання не влаштовує", тому за півроку він може позбутися всіх речей у будинку, які вирішив розпродати син бабусі.
Юридичні послуги по розділу спадкового майна
Отже, громадянин "В" звернувся за допомогою до юриста по питанням спадщини, для того щоб він, як один із спадкоємців, міг користуватися бабусиним майном протягом півроку на законних підставах до моменту отримання прав на спадщину. Юрист , ознайомившись зі справою, в першу чергу склав заяву про вжиття заходів щодо охорони спадщини, відповідно до якої можна провести опис майна, охорона якого буде здійснюватися до моменту прийняття спадщини.
Далі юристом був складений судовий позов, в якому, спираючись на ч.5 ст.1268 ЦКУ, а так само на ч.3 ст.1296 ЦКУ від суду вимагалося прийняти рішення про визнання права власності на частину спадкового майна за громадянином "В", що дозволить йому розпоряджатися спадковим майном на законних підставах у майбутньому.