Відповідно до Цивільного кодексу України, який регулює питання про спадщину, кожен спадкоємець має право прийняти спадщину за законом чи заповітом. Починаючи процес нотаріального оформлення спадкового майна, громадяни часто зіштовхуються із перешкодами, які можна вирішити тільки в судовому порядку. Без допомоги компетентного юриста по спадковим питанням в таких справах громадяни обійтися не можуть.
Суть справи про усунення перешкод у здійсненні права на спадкування та визнання права власності в порядку спадкування за заповітом
Такий спір стався в родині, де син Морозов Р.К., після смерті своєї матері, не може отримати у спадок свою частину майна, на яку він має право на підставі заповіту своєї матері. Інтереси неповнолітнього представляє громадянка Вертинська І.І., яка бажає усунути перешкоди в оформленні спадщини сином померлої.
До юриста по спадковим спорам звернулася громадянка Вертинська І.І., яка потребує допомоги компетентного юриста. Пояснивши нашому адвокату суть справи, громадянка Вертинська І.І. просить скласти позовну заяву та надалі представляти її інтереси в суді по цій справі.
Юрист підготувала позовну заяву Вертинською І.І. до Морозової Л.В. про усунення перешкод у здійсненні права на спадкування та визнання права власності в порядку спадкування за заповітом. Сплативши судовий збір, Світлана Приймак подала позовну заяву до суду в інтересах свого клієнта.
Адвокат по спадщині, в обгрунтування заявлених вимог її клієнтом, пояснила суду, що в грудні 2010 року Морозової М.І було складено заповіт на спадщину. До складу спадщини входить, квартира за адресою м. Київ, вул. ***. На підставі заповіту спадкоємцями квартири є громадянка Морозов Р.К., і Морозова Л.В. 20.05.2011 Морозова М.І померла, у неї залишився неповнолітній син, інтереси якого представляє позивачка. Після відкриття спадщини на майно Морозової М.І, Морозов Р.К. оформити спадщину не може, тому що в нотаріальній конторі при подачі заяви на оформлення спадщини йому відмовили у зв'язку із відсутністю на руках заповіту.
Усунули перешкоди у здійсненні права на спадкування через суд і, відразу, визнали права власності на майно
Юрист, представляючи інтереси свого клієнта, від його імені, просить суд зобов'язати відповідача усунути перешкоди в отриманні спадщини спадкоємцем Морозовим Р.К. Позивач просить суд зобов'язати відповідача надати Морозову Р.К. оригінал заповіту, з яким неповнолітній спадкоємець міг би звернутися до нотаріуса, щоб узаконити спадок. Позивач просить суд визнати права власності Морозова Р.К. в порядку спадкування за заповітом Морозова Р.К.
Відповідачка в повній мірі визнає вимоги, які пред'явлені в позовній заяві.
Прийнявши визнання позову відповідачем, суд обмежується лише дослідження доказів у справі. Судом встановлено, що при визнанні позову не порушуються права третіх осіб.
Правда виявилася на стороні нашого клієнта. Суд вирішив:
Позов Вертинською І.І., що діє в інтересах неповнолітнього Морозова Р.К. до Морозової Л.В. задовольнити.
Зобов'язати Морозову Л.В. надати нотаріусу оригінал заповіту за місцем відкриття спадщини.
Визнати права власності Морозова Р.К. в порядку спадкування за заповітом.