ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
Державна податкова служба України розглянула лист <...> стосовно застосування спеціального режиму оподаткування згідно зі ст. 209 Податкового кодексу України( 2755-17 ) (далі — Кодекс) і повідомляє.
Відповідно до статті 209 Кодексу( 2755-17 ) спеціальний режим оподаткування може обрати сільськогосподарське підприємство — резидент, яке провадить підприємницьку діяльність у сфері сільського і лісового господарства та рибальства.
При цьому сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75 відсотків вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.
Сільськогосподарськими вважаються товари, зазначені у товарних групах 1 — 24, товарних позиціях 4101, 4102, 4103, 4301 згідно з УКТ ЗЕД( 2371-14 ), та послуги, які отримані в результаті здійснення діяльності, на яку відповідно до пункту 209.17 цієї статті поширюється дія спеціального режиму оподаткування у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, якщо такі товари вирощуються, відгодовуються, виловлюються або збираються (заготовляються), а послуги надаються безпосередньо платником податку — суб'єктом спеціального режиму оподаткування (крім придбання таких товарів/послуг у інших осіб), які поставляються зазначеним платником податку — їх виробником.
Насіння льону та його солома відносяться до сільськогосподарських товарів, зазначені у групах 1 — 24 згідно з УКТ ЗЕД( 2371-14 ) (товарна група 1204 та 1213 УКТ ЗЕД). Операції з поставки такої продукції необхідно відображати в декларації з податку на додану вартість (скороченій)( z1490-11 ).
Волокно лляне, оброблене чи необроблене, але непрядене, пачоси та відходи льону (включаючи прядильні відходи та обтріпану сировину) (товарна група 5301 УКТ ЗЕД( 2371-14 )) відносяться до текстильних матеріалів, а не продовольчої групи товарів, на підтримку якої направлено застосування спеціального режиму оподаткування сільськогосподарських підприємств.
Таким чином, волокно лляне, оброблене чи необроблене, але непрядене, пачоси та відходи льону (включаючи прядильні відходи та обтріпану сировину) не є сільськогосподарськими товарами в розумінні Податкового кодексу ( 2755-17 ), тому операції з його постачання слід відображати в декларації з податку на додану вартість( z1490-11 ), за якою здійснюється сплата податку на додану вартість до бюджету.
Заступник Голови
А. Ігнатов