Динамітом, звісно. Але ж страшно: а раптом інспектори наскочать? Що їм поясниш?
— Скажемо, що ми… охороняємо водойму від браконьєрів. У них і злочинне знаряддя відібрали! — підпрягся кум, якому теж закортіло смажених окунців.
— Ет, маячня! Та хто нам повірить?
— А ми документ покажемо!
— «Остапа понесло». Тещині права на водіння ступи прихопиш із собою?
— Та ні ж бо, телепню. Візьмемо ще кума Василя та й утворимо неприбуткову громадську організацію з охорони сільських водойм. Проведемо загальні кумівські збори, ухвалимо статут, зареєструємо в сільраді й одержимо документ. Це так просто, як вудку закинути.
— А потім податки платити?
— Із чого? От гальмо! Організація ж не-при-бут-ко-ва! А ми — свідомі громадяни, що бережуть природу.
— А як же риба?
— Ловитимемо. Скільки захочемо і коли захочемо — все можна буде списати на браконьєрів.
— Та це ж, куме, якось ніби теє… шахрайство…
Золоті слова! Та не сяйнули вони чернігівським прототипам наших героїв, які таки створили громадську організацію, прикриваючись якою, почали незаконні махінації з житлом. Спільник в одному з банків обласного центру узяв на себе роль експерта з нерухомості. Він оцінював у завищену суму куплені задешево будинки, які віддавали під заставу задля оформлення іпотечного кредитного договору — звісно ж, на підставну особу. Її знайти було неважко: непрацюючому чоловікові із соціально незахищених верств населення пропонували захмарну, як на його статки, тисячу доларів за оформлення кредиту на його ім’я. Аферисти клятвено запевняли, що виплачуватимуть кошти самі. Так вони «знімали пінку» в десятки тисяч доларів. І не один раз.
Шахрайську групу «накрили» працівники Чернігівського УБОЗ. За словами начальника управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС полковника міліції Олександра Силкіна, махінатори можуть втрапити за ∂рати на термін від п’яти до дванадцяти років, а награбоване, звісно, конфіскують.