Необхідність відстоювати свої права при оформленні спадщини виникає у багатьох громадян нашої країни, тому дане питання є найбільш частим серед інших цивільних справ. Найчастіше на спадщину претендують кілька спадкоємців бажаючих заволодіти тим чи іншим майном. Однак багато хто заявляє права на спадщину без поважних на те підстав у суперечністі із законом України.
Усунення від права на спадщину сестри
Нещодавно, до юристів по спадковим справам звернулася громадянка Скворцова С.Л., яка бажає усунути від права на спадкування свою сестру. На думку Скворцової С.Л., її рідна сестра громадянка Скворцова М.Л. не гідна спадкового майна, яке заповіла своїм дітям громадянка Скворцова Л.М. Клієнт пояснила нашим адвокатам, що їх мати одного разу отримала ушкодження хребта і тому вона не могла самостійно пересуватися, за нею необхідно було доглядати. Скворцова С.Л. постійно проживала з матір'ю і доглядала за нею.
У зв'язку з тим, що вона працює вахтовим методом на підприємстві в Росії, їй необхідно було виїхати на певний період часу, на який вона просила свою сестру замінити її і надати допомогу матері, на що від сестри надходили постійні відмови. Сестра посилалася на відсутність вільного часу - рекомендувала звернутися за допомогою в спеціалізовану організацію. Громадянка Скворцова Л.М., будучи дієздатною, склала заповіт на обох дочок в рівних пропорціях на своє майно, в яке входить житловий будинок в с. Сеньківка, Бориспільського району, Київської обл. Спадкодавець померла, відкрилася спадщина на її майно. Громадянка Скворцової М.Л. звернулася в нотаріальну контору, у яку подала заяву на отримання свідоцтва про право на спадщину.
Громадянка Скворцова С.Л. звернулася до адвокатів із проханням підготувати судовий позов до Скворцової М.Л. і представляти її інтереси в суді. Юрист склала позовну заяву із вимогою про усунення від права на спадкування громадянки Скворцової М.Л. Зібравши докази на те, що громадянка Скворцової М.Л. ухилялася від надання допомоги, визначивши свідка, який міг би підтвердити даний факт, юрист подала позовну заяву до суду.
У суді юрист, представляючи інтереси клієнта, дала суду пояснення, про те, що відповідачка без поважної причини відмовлялася надати допомогу своєму спадкодавцеві, що може підтвердити свідок у справі, Єрмакова. С.О., яка є колегою по роботі і близькою подругою померлої. Посилаючись на ч. 5 ст. 1224 ЦК України, юрист просить суд усунути відповідача Скворцову М.Л. від права на спадкування майна від спадкодавця Скворцова Л.М.
Суд постановив усунути від права на спадкування
Після дачі свідчень свідком у справі - Скворцової М.Л., яка в своїх свідченнях підтвердила факт відмови відповідачем у допомозі Скворцової Л.М., керуючись ч. 5 ст. 1224 ЦК України, вирішив:
задовольнити позовну вимогу Скворцової С.Л. до Скворцової М.Л.;
Усунути від права на спадкування громадянку Скворцової М.Л.
Професійна робота юриста по питанням спадщини у даній справі повністю задовольнила клієнта Скворцову М.Л., яка залишилася задоволена не тільки якістю наданої юридичної послуги, а й результатом даної судової справи.