Літні канікули добігли кінця, а це означає, що вулиці міст та селищ знову заповнилися маленькими пішоходами. Аби зробити шлях до школи якомога безпечним, працівниками управління ДАІ Житомирщини розроблено та відпрацьовано систему профілактичних заходів, які здійснюються упродовж усього навчального року.
Першого вересня працівники Управління ДАІ завітали до підшефної загальноосвітньої школи №16 м. Житомира, з колективом якої підтримують тісний зв'язок уже багато років.
«Збереження життя і здоров’я дітей було і залишається пріоритетом в роботі Державтоінспекції», — зазначає начальник УДАІ УМВС України в Житомирській області Володимир Гриб. — «Кожній дитині, щоб стати свідомим учасником дорожнього руху, необхідно з раннього дитинства вивчати елементарні правила поведінки на вулицях і дорогах. Цьому сприяє ЮІРівський рух, який підтримують у школі. Команди юних інспекторів руху цього навчального закладу постійно беруть участь у різноманітних конкурсах та змаганнях, у тому числі займаючи призові місця».
Важливим є те, що в Житомирі та у великих містах області організовано щоденне чергування працівників ДАІ біля навчальних закладів, які знаходяться в безпосередній близькості до проїзної частини. Як правило, дорогою до школи маленькі пішоходи найчастіше захоплені дружніми розмовами між собою, і можуть не звернути уваги на автомобіль, що наближається. А водії, що поспішають по власних справах, у свою чергу, можуть неправильно зрозуміти або ж і зовсім проігнорувати подальші дії дитини, що збирається перетнути проїзну частину.
Тому основні завдання чергового наряду працівників ДАІ біля шкіл — бути гранично уважними, вчасно спинити школярів, які намагаються перейти дорогу в невстановленому для цього місці, підказати та роз’яснити їм, як це можна зробити безпечно та проконтролювати поведінку дітей безпосередньо на проїзній частині.
«Чергування працівника ДАІ має надзвичайно важливе значення», — переконаний і директор загальноосвітньої школи №16 м. Житомира Володимир Карпець. — «Адже по вулиці Маршала Рибалка знаходяться поруч дві школи й розташовані вони біля проїзної частини, де, особливо зранку, є інтенсивний рух автомобілів. Отже присутність працівника ДАІ більш дисциплінує водіїв, а значить маленькі пішоходи почуваються безпечніше».
Проте заходів, що здійснюються вартовими порядку на дорогах, недостатньо. Безпека дітей — це спільна справа усіх дорослих, насамперед батьків.
Отож, шановні дорослі! Безпека ваших дітей багато в чому залежить від Вас. Щодня, відправляючи до навчального закладу свою дитину, нагадуйте їй про основні правила безпечної поведінки на дорозі, пройдіть з нею від будинку до школи, обравши найбезпечніший маршрут і звертаючи увагу на особливості дорожнього руху. І, звичайно, дотримуйтеся правил самі, адже найкращий приклад — ваш особистий.