В обласному управлінні міліції відбулася прес-конференція тимчасово виконуючого обов’язки начальника УДАІ області Ігоря Палієнка. Темою обговорення стало питання результатів роботи УДАІ області за рік, що минув.
За словами Ігоря Володимировича, за 12 місяців 2012 року на території Полтавської області зареєстровано 1056 дорожньо-транспортних пригод з потерпілими, що на 2,9 % менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, в яких загинуло 210 (-0,9 %) та травмовано 1318 (-4,3 %) осіб.
Головними причинами ДТП з потерпілими в області стали:
- порушення правил маневрування — 252 ДТП (питома вага 23,9 %);
- перевищення водіями швидкості руху — 249 ДТП (23,6 %);
- порушення правил проїзду перехресть — 131 ДТП (12,4 %);
- виїзд на смугу зустрічного руху — 127 ДТП (12 %);
- порушення ПДР пішоходами — 126 ДТП (11,9 %);
- недодержання дистанції — 88 ДТП (8,3 %);
- керування транспортними засобами в нетверезому стані — 66 ДТП (6,3 %);
- порушення правил проїзду пішохідних переходів — 58 ДТП (5,5 %).
Основними видами дорожньо-транспортних пригод є зіткнення транспортних засобів — 41 % від загальної кількості ДТП з потерпілими (433 ДТП), наїзд на пішохода — 28,4 % (300 ДТП), перекидання транспортного засобу — 9,6 % (101 ДТП), наїзд на велосипедиста — 8,6 % (91 ДТП) та наїзд на перешкоду — 8,5 % (90 ДТП).
Окремо Ігор Володимирович зупинився на питанні роботи дорожньо-патрульної служби. «Через територію Полтавської області проходять 2 автодороги міжнародного значення, 6 регіональних автомобільних доріг та 2 — національних автодороги, з великою надмірною завантаженістю транспортними засобами, що рухаються по них» — відмітив Ігор Палієнко.
З метою належної реалізації поставлених МВС завдань керівництвом УМВС України в Полтавській області постійно розробляється та пропонується для реалізації комплекс організаційно-практичних заходів, спрямованих на зниження на автодорогах регіону стану аварійності, тяжкості її наслідків та забезпечення організації діяльності підпорядкованих підрозділів Державтоінспекції області з питань профілактики порушень ПДР. Тому до дислокації стаціонарних постів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС внесено три пости ДПС ДАІ, що розташовані на території Полтавської області:
1) місце дислокації — 395 км автодороги Київ-Харків-Довжанський (М-03).
Зазначений пост розташований на кордоні Полтавської та Харківської областей.
2) місце дислокації — 207 км автодороги Київ-Харків-Довжанський (М-03).
Зазначений пост розташований поблизу місця концентрації дорожньо-транспортних пригод.
3) місце дислокації — 108 км автодороги Дніпропетровськ-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка.
Зазначений пост розташований майже на кордоні Полтавської та Дніпропетровської областей.
Наразі три стаціонарні пости вже працюють, на одному тривають роботи по введенню в експлуатацію.
Стаціонарні пости обладнані сучасними технічними засобами. На кожному посту встановлено системи відео контролю «Рубіж», за допомогою яких працівниками ДАІ затримуються транспортні засоби, що перебувають у розшуку.
На виконання заходів Програми безпеки дорожнього руху на 2011-2014 року рішенням 11 сесії 6 скликання Полтавської обласної ради від 23.05.2012 були виділені кошти для придбання системи розпізнавання номерних знаків відеоконтроль «Рубіж». Дану систему було придбано та встановлено на стаціонарному посту «Сухинівський». Загалом усі стаціонарні пости, на сьогоднішній день, обладнані такими системами.
Варто відзначити, що система розпізнавання номерних знаків «Рубіж» дозволяє:
— розпізнавання автомобільних номерів (система автоматично розпізнає номерні знаки для нерухомих і рухомих, що наближаються і віддаляються автомобілів, при візуально помітних номерних знаках ймовірність розпізнавання не нижче 90% як у світлий, так і в темний час доби);
— збереження в архіві знімків і транспортних засобів, які співпали з розшукуємими;
— моніторинг дорожньої обстановки в режимі реального часу;
— перевірку номерних знаків транспортних засобів по базам розшуку, оперативним орієнтуванням і маскам нечіткого пошуку;
— інформування оператора про появу автомобіля, включеного в базу розшукуваних ТЗ;
— автоматичну генерацію статистичних звітів для аналізу транспортних потоків.
Як приклад, 6-го жовтня 2012 року, о 17 годині 34 хвилини, на стаціонарному посту «Сухинівка», під час нагляду за дорожнім рухом, інспектори ДПС ДАІ за допомогою системи «Рубіж» зафіксували номерний знак, що належить напівпричепу «SCHMITZ», який тягнув сідловий тягач «ДАФ». Провівши звірку номерних знаків через базу ДАІ, інспектори ДПС з’ясували, що напівричепом та сідловим тягачем незаконно заволоділи, тому вони розшукується Шевченківським РУ ГУМВС м. Києва. Вказані транспортні засоби працівниками ДАІ були затримані та доставлені до Кобеляцького РВ УМВС.