КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-10638/11 Головуючий у 1-й інстанції: Василишин В.О. Суддя-доповідач: Мацедонська В.Е.
УХВАЛА
Іменем України
23 січня 2013 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого -судді Мацедонської В.Е.,
суддів Мельничука В.П., Лічевецького І.О.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Пенсійного Фонду України в Броварському районі Київської області на постанову Броварського міськрайонного суду Київської області від 23 вересня 2011 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду України в Броварському районі Київської області про зобов'язання здійснити перерахунок та виплату підвищення до пенсії та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю,-
встановив:
15 вересня 2011 року позивач звернувся до Броварського міськрайонного суду Київської області з адміністративним позовом до Управління Пенсійного Фонду України в Броварському районі Київської області про зобов'язання відповідача провести з 15 березня 2011 року перерахунок і доплату підвищення до пенсії позивачу як непрацюючому пенсіонеру, який проживає у зоні посиленого радіоекологічного контролю, відповідно до ч.ч. 1,2 ст.39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»в розмірі однієї мінімальної заробітної плати та виплатити недоотримані суми пенсії з урахуванням проведених виплат; зобов'язання відповідача провести починаючи з 15 березня 2011 року перерахунок додаткової пенсії та здійснити виплати відповідно до проведення перерахунків а саме додаткової пенсії виходячи з розрахунку 15% мінімальної пенсії за віком, відповідно до ч.3 ст.51, ч.3 ст.67 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»та ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»з урахування вже проведених виплат.
Постановою Броварського міськрайонного суду Київської області від 23 вересня 2011 року позовні вимоги позивача до Управління Пенсійного Фонду України в Броварському районі Київської області про зобов'язання здійснити перерахунок та виплату підвищення до пенсії та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю -задоволено, а саме: зобов'язано відповідача провести з 15 березня 2011 року перерахунок та доплату підвищення до пенсії позивачу як непрацюючому пенсіонеру, що проживає у зоні посиленого радіоекологічного контролю, згідно із ч.ч. 1,2 ст.39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»в розмірі однієї мінімальної заробітної плати та здійснити виплату недоотриманих сум пенсії з урахуванням проведених виплат; зобов'язано відповідача провести з 15 березня 2011 року перерахунок розміру додаткової пенсії позивачу згідно ч.3 ст.51 , ч.3 ст.67 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»із розрахунку 15% мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленого ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»та здійснити виплату недоотриманих сум пенсії з урахуванням проведених виплат.
Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, Управління Пенсійного Фонду України в Броварському районі Київської області подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права та прийняти нове рішення , яким відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду -без змін з таких підстав.
Згідно зі п. 1 ч. 1 ст. 198, ч. 1 ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач є потерпілим від Чорнобильської катастрофи, що підтверджується копією посвідчення (категорія 4), НОМЕР_1 виданим Київською облдержадміністрацією, отримує пенсію у відповідача та проживає у с. Погреби Київської області, яке за переліком населених пунктів Київської області віднесено до зони посиленого радіоекологічного контролю.
У відповідності до ст. 49 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Статтею 51 Закону передбачено, що особам, віднесеним до категорії 4, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається у розмірі 15 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Відповідно до ч.1 ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, проводиться доплата до пенсії, яка становить у зоні посиленого радіоекологічного контролю -одна мінімальна заробітна плата.
Всупереч ст. ст. 39, 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»позивачу доплати виплачувалась відповідно до Постанов Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року № 530, від 26 липня 1996 року №836.
З огляду на те, що Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» має вищу юридичну силу в порівняні з Постановами Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року № 530 та від 26 липня 1996 року №836 відповідач не правомірно виплачував доплату до пенсії та додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров'ю в меншому розмірі ніж це передбачено ст.ст. 39, 51 зазначеного Закону.
На підставі вищенаведеного, приймаючи до уваги, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, висновки суду першої інстанції доводами апелянта не спростовані, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для зміни або скасування постанови суду.
Керуючись ст.ст.183-2, 195, 197, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -
ухвалив:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного Фонду України в Броварському районі Київської області -залишити без задоволення.
Постанову Броварського міськрайонного суду Київської області від 23 вересня 2011 року -залишити без змін.
Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя В.Е.Мацедонська
Судді В.П. Мельничук
І.О.Лічевецький
Головуючий суддя Мацедонська В.Е.
Судді: Лічевецький І.О.
Мельничук В.П.