Справа №760/971/13-а
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 березня 2013 року суддя Солом'янського районного суду міста Києва Коробенко С.В. розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Солом'янському районі м. Києва про зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернулася до Солом'янського районного суду м. Києва з позовом до Управління Пенсійного фонду України у Солом'янському районі м. Києва про зобов'язання Відповідача здійснити перерахунок розміру її пенсії з урахуванням 10-відсоткової надбавки до посадового окладу та надбавки за спеціальне звання, а також з урахуванням виплаченої матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань.
Позивач зазначає, що вказані види надбавок та матеріальної допомоги є складовими заробітної плати, з яких сплачуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а тому відмова Відповідача врахувати їх розмір при обчисленні середньої пенсії Позивача не відповідає чинному законодавству.
Ухвалою суду від 16 січня 2013 року відкрите скорочене провадження у справі.
Відповідач по справі подав до суду письмові заперечення, в яких наполягав на законності проведеного розрахунку пенсії.
Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.
Встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні Пенсійого фонду України в Солом'янському районі м.Києва та одержує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».
Відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» Управлінням Пенсійного фонду України у Солом'янському районі м. Києва Позивачу було призначено відповідну пенсію на підставі довідки ДПА України від 03.07.2012р. № 242/24-0300-84 про складові заробітної плати (за останні 24 місяці), що подається для призначення пенсії.
Згідно зі ст. 2 Закону України "Про оплату праці" структура заробітної плати складається з основної, додаткової та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.
Частиною другою статті 33 Закону № 3723-XII передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення та допомога для вирішення соціально-побутових питань входила до системи оплати праці державного службовця.
Статтею 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення" встановлено, що до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обовязкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Як вбачається з виданої ДПА України довідки про складові заробітної плати, окрім посадового окладу та надбавки за вислугу років протягом 2010-2012 років у зв'язку з роботою в ДПА України Позивачу, як державному службовцю, виплачувались надбавки за спеціальне звання (120 гривень) та надбавка в розмірі 10% до посадового окладу згідно з Постановою КМ України від 12.09.1997р. №1013, а також було виплачено матеріальні допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань. З цієї ж довідки вбачається, що на всі ці виплати були нараховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 р. - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
За викладених обставин суд погоджується з Позивачем у тому, що Управлінням Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва безпідставно не включено суми отриманої Позивачем протягом 2010 - 2012 років матеріальної допомоги та надбавок до складу заробітку, з якого здійснювалось нарахування їй пенсії.
Таким чином, стягненню з держави на користь Позивача підлягає державне мито в розмірі 34,41 грн.
Керуючись ст.ст. 71, 97, 158-163 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити.
Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України у Солом'янському районі м. Києва щодо виключення сум надбавки за спеціальне звання, надбавки в розмірі 10% до посадового окладу згідно з Постановою КМ України від 12.09.1997р. №1013, а також матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань зі складу заробітної плати, з якої здійснюється нарахування пенсії ОСОБА_1.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у Солом'янському районі м. Києва здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 починаючи з 11.07.2012 року виходячи з розміру її середньої заробітної плати за останні 24 місяці роботи перед зверненням за пенсією з урахуванням отриманих нею протягом цього періоду сум надбавки за спеціальне звання, надбавки в розмірі 10% до посадового окладу згідно з Постановою КМ України від 12.09.1997р. №1013, а також матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.
Стягнути з державного бюджету на користь ОСОБА_1 34,41 гривень судових витрат.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 10 днів з дня отримання стороною її копії.
Суддя: