Справа № 761/6439/14-ц
Провадження №6/761/691/2014
УХВАЛА
іменем України
01 квітня 2014 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Піхур О.В.
при секретарі Маліченко О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у м. Києві Нідзельської А.В., заінтересовані особи: Страхова компанія "Лемма", ОСОБА_2 про заміну сторони виконавчого провадження, -
в с т а н о в и в :
В лютому 2014 року заявник звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з даною заявою.
Свою заяву обґрунтовує тим, що на виконанні у відділі знаходиться виконавчий лист Шевченківського районного суду м. Києва №2-3310 від 01.01.2010р. про стягнення з ОСОБА_3 на користь СК «Лемма» боргу в розмірі 12574,88 грн. Боржник ОСОБА_3 помер, що підтверджується свідоцтвом від 04.05.2012р., а на запит стягувача приватним нотаріусом повідомлено, що згідно заяви №88 від 02.11.2012р. прийнято спадщину дружиною померлого ОСОБА_2. Тому просив суд замінити сторону у виконавчому провадженні ВП №22710199 - боржника, а саме ОСОБА_3 на ОСОБА_2
В судове засідання сторони не з'явилися, про день, час і місце розгляду справи повідомлялися в установленому законом порядку, представник СК «Лемма» надіслав заяву про розгляд справи у його відсутність, інші учасники процесу про причини неявки суду не повідомили, а тому суд вважає за можливе розглядати справу у їх відсутність.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до статті 378 Цивільного процесуального кодексу України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою сторони суд замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником. Суд у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з повідомленням сторін та заінтересованих осіб. Неявка сторін та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Під правонаступництвом у виконавчому проваджені необхідно розуміти заміну однієї зі сторін (стягувача або боржника) з переходом прав та обов'язків від правопопередника до іншої особи (правонаступника), що раніше не брали участі у виконавчому провадженні. Правонаступництво можливе на всіх стадіях виконавчого провадження - з моменту відкриття виконавчого провадження до його закінчення.
Судом встановлено, що рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 01.04.2009р. по цивільній справі №2-3310/09 частково задоволено позов СК «Лемма» до ОСОБА_3, ОСОБА_2 про стягнення страхового відшкодування.
18.11.2010р. державним виконавцем Відділу державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у м. Києві винесено постанову ВП №22710199 про відкриття виконавчого провадження за виконавчим листом №2-3310 виданим 01.10.2010р. Шевченківським районним судом м. Києва.
Відповідно до свідоцтва про смерть ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Відповідно до ст. 64 ЦПК України письмовими доказами є будь-які документи, акти, довідки, листування службового або особистого характеру або витяги з них, що містять відомості про обставини, які мають значення для справи. Письмові докази, як правило, подаються в оригіналі. Якщо подано копію письмового доказу, суд за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, має право вимагати подання оригіналу.
Відповідно до ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, а заявником не надано належних доказів на підтвердження своїх вимог, що саме ОСОБА_2 є правонаступником померлого ОСОБА_3, а тому в їх задоволенні слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст. 60, 64, 378 ЦПК України,
у х в а л и в :
В задоволенні вимог заяви державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у м. Києві Нідзельської А.В., заінтересовані особи: Страхова компанія "Лемма", ОСОБА_2 про заміну сторони виконавчого провадження - відмовити.
Ухвалу може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Шевченківський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя