Адвокаты по наследственным делам
Отзывы о нас
Спасибо Вам за тот величайший труд, который Вы делаете ежедневно для нас.

Огромное количество полезной информации.

Огромнейшее спасибо за тот большущий труд, который Вы делаете каждый день для всех нас. Молодцы!!!
Наши услуги

Вопрос к юристу по наследству:

Статьи
Право власності на спадок

Право власності на спадок Визнання прав власності на спадок (зразок судової справи), позовна заява про спадщину

Наследство по завещанию: раскрываем юридические ...

Наследство по завещанию: раскрываем юридические секреты Завещание необязательно гарантирует выполнение воли наследодателя, ведь в некоторых случаях можно признать завещание недействительным

про визнання неправомірними дій відповідача та про зобов'язання здійснити перерахунок і виплату додаткової пенсії за шкоду - Богуславський районний суд Київської області - Якутюк В. С.

  1. ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а-14683/11 Провадження № 2-а/1004/7217/2012 ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 листопада 2012 року

Богуславський районний суд Київської області в складі головуючого судді Якутюка В. С., розглянувши у порядку скороченого провадження в залі суду в м. Богуславі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі Київської області про визнання неправомірними дій відповідача та про зобов'язання здійснити перерахунок і виплату додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, як особі віднесеної до категорії 4, згідно положень ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувшись до суду з даним позовом, просить визнати неправомірною відмову управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі Київської області у проведенні перерахунку додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, як особі віднесеній до категорії 4, згідно положень ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та зобов'язати відповідача провести перерахунок і виплатити йому недоотриману суму додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, як особі віднесеній до категорії 4, відповідно до ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у розмірі 15% мінімальної пенсії за віком.

Відповідач у термін передбачений ст. 183-2 КАС України не подав заперечення на позов.

Позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Позивач являється потерпілим від Чорнобильської катастрофи четвертої категорії, що підтверджується відповідним посвідченням.

Відповідно до ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" особам віднесеним до категорії 4 призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю у розмірі 15 відсотків мінімальної пенсії за віком. Виплата додаткової пенсії відповідно до статті 53 зазначеного Закону здійснюється повністю незалежно від заробітку, пенсії чи іншого доходу.

Відповідач в даному випадку до 23 липня 2011 року діяв неправомірно та не приймав до уваги рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/2008, яким було визнано неконституційним п. 28 розділу II "Внесення змін до деяких законодавчих актів України" Закону України "Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", яким було внесено зміни в ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а тому з 22 травня 2008 року діяли положення статті 51 вказаного Закону, яка визначає, що додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю особам віднесеним до категорії 4 виплачується в розмірі 15% мінімальної пенсії за віком, так як відповідно до ст.152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Позов згідно положень ч. 2 ст. 99 КАС України підлягає задоволенню за період з 11 січня 2011 року по 23 липня 2011 року відповідно до вимог ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", оскільки з 23.07.2011 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України № 745 від 6 липня 2011 року «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, яка була прийнята на виконання Закону № 3491-УІ від 14.06.2011 року, яким визначено, що у 2011 році норми і положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраж дали внаслідок Чорнобильської катастрофи»(Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 13, ст. 178 з наступними змінами), статті 6 Закону Ук раїни «Про соціальний захист дітей війни»(Відомості Верховної Ради Ук раїни, 2005 р., № 4, ст. 94 з наступними змінами), статей 14, 22, 37 та частини третьої статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»(Відомості Верхов ної Ради України, 1992 р., № 29, ст. 399 з наступними змінами) застосову ються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду Ук раїни на 2011 рік».

Рішенням Конституційного Суду України № 20-рп/2011 від 26.12.2011 року визнано таким, що відповідає Конституції України (є конституційним), пункт 4 розділу VII „Прикінцеві положення" Закону України „Про Державний бюджет України на 2011 рік"

від 23 грудня 2010 року № 2857І з наступними змінами.

З 01 січня 2012 року набрав чинності Закон України «Про державний бюджет України на 2012 рік», прикінцевими положеннями якого установлено (п.3), що у 2012 році норми і положення статей 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраж дали внаслідок Чорнобильської катастрофи»(Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 13, ст. 178 з наступними змінами), статей 5, 6 Закону Ук раїни «Про соціальний захист дітей війни»(Відомості Верховної Ради Ук раїни, 2005 р., № 4, ст. 94 з наступними змінами), … застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи із наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2012 рік.

Конституційний Суд України 25 січня 2012 року в справі № 3-рп/2012 за конституційним поданням правління Пенсійного фонду України щодо офіційного тлумачення положень статті 1, частин першої, другої, третьої статті 95, частини другої статті 96, пунктів 2, 3, 6 статті 116, частини другої статті 124, частини першої статті 129 Конституції України, пункту 5 частини першої статті 4 Бюджетного кодексу України, пункту 2 частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України в системному зв'язку з окремими положеннями Конституції України, роз'яснив, що в аспекті конституційного подання положення частини другої статті 95, частини другої статті 124, частини першої статті 129 Конституції України, пункту 5 частини першої статті 4 Бюджетного кодексу України та пункту 2 частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України в системному зв'язку з положеннями статті 6, частини другої статті 19, частини першої статті 117 Конституції України треба розуміти так, що суди під час вирішення справ про соціальний захист громадян керуються, зокрема, принципом законності. Цей принцип передбачає застосування судами законів України, а також нормативно-правових актів відповідних органів державної влади, виданих на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, в тому числі нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, виданих у межах його компетенції, на основі і на виконання Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України на відповідний рік та інших законів України.

Враховуючи зазначені роз'яснення Конституційного Суду України, а також положення пункту четвертого прикінцевих положень Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік»від 23 грудня 2010 року № 2857І, пункту третього прикінцевих положень Закону України «Про державний бюджет України на 2012 рік»від 22 грудня 2011 року №4282-УІ, суд не знаходить підстав для задоволення вимог позивача про перерахунок пенсії за період починаючи з 23 липня 2011 року.

Позов в частині зобов'язання здійснити перерахунок та виплату додаткової пенсії в розмірі 15% мінімальної пенсії за віком за період з 01 січня 2010 року по 11 січня 2011 року необхідно залишити без розгляду відповідно до положень ст.100 КАС України.

З урахуванням викладеного та керуючись ст.ст.11, 17, 18, 99, 100, 183-2, 256 КАС України, ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", п. 4 прикінцевих положень Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік»від 23 грудня 2010 року № 2857І, п. 3 прикінцевих положень Закону України «Про державний бюджет України на 2012 рік»від 22 грудня 2011 року №4282-УІ, рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10- рп/2008, рішенням Конституційного Суду України від 26.12.2011 року № 20- рп/2011, рішенням Конституційного Суду України від 25.01.2012 року № 3- рп/2012, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати неправомірною відмову управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі Київської області у проведенні перерахунку ОСОБА_1 додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, як особі віднесеній до категорії 4, згідно положень ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі Київської області провести ОСОБА_1 у відповідності до ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" перерахунок та виплату додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю, як особі віднесеній до категорії 4, у розмірі 15% мінімальної пенсії за віком, яка визначається в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, починаючи з 11 січня 2011 року по 23 липня 2011 року, враховуючи зміни діючого законодавства щодо встановлення нових розмірів прожиткових мінімумів для непрацездатних громадян за цей період.

Позов в частині зобов'язання здійснити перерахунок та виплату додаткової пенсії в розмірі 15% мінімальної пенсії за віком за період з 01 січня 2010 року по 11 січня 2011 року залишити без розгляду відповідно до положень ст.100 КАС України.

Постанова підлягає негайному виконанню у межах суми стягнення за один місяць.

Сторони звільнити від сплати судового збору.

Постанова може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, а в разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Головуючий: суддя В. С. Якутюк

Рейтинг: 4.5/5, основан на 25 голосах.

Вам будет интересно:

Высшие спецсуды продолжают налаживать сотрудничество для обеспечения единства судебной практики

Во исполнение задания руководителей высших специализированных судов в помещении Высшего административного суда Украины 19 августа 2014 года состоялась первая совместная рабочая встреча секретарей ...

Про втрату чинності рішенням Головного державного інспектора ветеринарної медицини України, Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України

Кабінет Міністрів України Головним держінспекторам ветмедицини Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя Головним держінспекторам ветмедицини регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті МЗС України Міністерство економічного розвитку і торгівлі України МОЗ України Міністерство інфраструктури України МВС України Державний комітет телебачення і радіомовлення України СБ України Адміністрація Державної прикордонної служби України Держмитслужба України Посольство Алжирської Народної Демократичної Республіки в Україні

У нас уже не вірять в безкорисливість?

Молодий хлопець приїхав сюди з Нью-Йорка по закінченні університету. На відміну від високопосадовців, які декларують, що живуть одним життям зі своїм народом, Джермі, який називав себе єдиним ...

На Полтавщині інспектор ДАІ організував спортивну секцію для молоді

У сучасному житті молодь, на жаль, все більше і більше надає перевагу віртуальному світу, забуваючи що існує чимало других корисних та цікавих способів організації дозвілля. Аби акцентувати увагу ...





Юридическая практика:
Про зміну черговості спадкування та визнання права ...

Про зміну черговості спадкування та визнання права на спадкування Наш клієнт задоволений рішенням суду за апеляцією, яким виграно справу про зміну черговості спадкування та визнання права ...

Про визнання права власності на житловий будинок ...

Про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування Юрист по спадщині надала допомогу у судовій справі про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування

Про усунення від права спадкування

Про усунення від права спадкування За правовою допомогою до наших юристів звернувся громадянин, який просив правової допомоги у справі про усунення від права ...


Консультации по наследству:
Чи можна оформити заповіт не на родича?

Доброго дня, адвокати із питань спадщини! Мене цікавить питання про те, як скласти правильно заповіт не на родича? Мені вже ...

Як отримати автомобіль в спадщину за заповітом

Живу в цілком забезпеченій сім'ї з батьками. У нас є будинок, ділянка і машина. Як правильно скласти моїм батькам заповіт ...

Як діє заповіт після смерті людини

Не можу розібратися з питанням про спадок. У подруги трапилася біда, у неї померли батьки, і вони не залишили заповіту на ...


Новости наследственных дел:
На сегодняшнем заседании правительства планируется ...

На сегодняшнем заседании правительства планируется рассмотреть план мероприятий по выполнению СА с ЕС Кабинет министров Украины на сегодняшнем заседании рассмотрит план мероприятий по выполнению соглашения об ассоциации с Евросоюзом. Об этом говорится в повестке дня заседания на сайте правительства.

Судья не может считаться независимым от политического .

Судья не может считаться независимым от политического влияния, если его карьера зависит от изменчивого политического вектора, - Я.Романюк 22 декабря во время заключительного заседания Наблюдательного Комитета проекта Совета Европы «Усиление независимости, эффективности и профессионализма судебной власти на Украине» Председатель Верховного Суда Украины Ярослав Романюк заявил, что «одним из самых опасных с точки зрения формирования независимой судебной системы на современном этапе факторов является политическая составляющая».

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить ...

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить его люстрацию Руководителю прокуратуры Донецкой области Николаю Франтовскому не удалось с первого раза обжаловать свое увольнение с должности через люстрацию, сообщает «Первая инстанция».


Рекомендации пользователей:
1676b6902a1c6c119988b3b7eb617bca