Адвокаты по наследственным делам
Отзывы о нас
Огромное спасибо всем, кто работал над созданием сайта. Этот интернет проект на сегодняшний день - уникальный в своем роде. Здорово, что есть такие нужные сайты. Сайт многофункционален в пользовании. На нем полезно отдыхать - просто, удобно,быстро.

Этот интернет проект отличный! Пользовался очень часто. Этот интернет портал ждет хорошее будущее. Желаю удачи. Хотелося б видеться с Вашими работами чаще!

Очень оригинальный, интересный и полностью отличающийся от всех остальных сайт! Хочется поддержать Вас денежкой. Как это можно организовать?
Наши услуги

Вопрос к юристу по наследству:

Статьи
Право власності на спадок

Право власності на спадок Визнання прав власності на спадок (зразок судової справи), позовна заява про спадщину

Наследство по завещанию: раскрываем юридические ...

Наследство по завещанию: раскрываем юридические секреты Завещание необязательно гарантирует выполнение воли наследодателя, ведь в некоторых случаях можно признать завещание недействительным

про відшкодування шкоди - Печерський районний суд міста Києва - Крижанівська Г. В.

  1. РІШЕННЯ
  2. І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

ОСОБА_3 Держава Україна в особі Державного казначейства України Управління Пенсійного фонду України у м. Білій Церкві Печерський районний суд міста Києва <Суд-місто >03.01.2012 Крижанівська Ганна Володимирівна

Справа № 2-14/12

Категорія 29

РІШЕННЯ

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 грудня 2012 року Печерський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді Крижанівська Г.В. Крижанівська Г. В. ,

при секретарі Голубович С. В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до держави Україна в особі Державного казначейства України, третя особа: Управління Пенсійного фонду України в м. Біла Церква Київської області про відшкодування шкоди,-

В С Т А Н О В И В :

позивач звернувся з вказаним позовом до суду, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що він є пенсіонером, інвалідом 2-ї групи, постраждалим 1-ї категорії та проживає на території посиленого радіоекологічного контролю. У відповідності до норм Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», він має право на отримання пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоровю.

Крім того, позивач вказує, що відповідно до підпункту 12, 15 пункту 28 розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 р. № 107-VI до статей 39, 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, потерпілих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС» внесені зміни, чим було значно звужено обсяг прав позивача на отримання пенсійного забезпечення.

Також, оскільки рішенням Конституційного Суду України № 10-рп/2008 від 22.05.2008 р. у справі «Щодо предмета та змісту закону про Державний бюджет України на 2008 рік» визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) положення пункту 28 розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 р. № 107-VI, позивач просить стягнути з держави Україна в особі Державного казначейства України на підставі ст.1175 ЦК України завдану їй матеріальну шкоду в сумі 104737,58 гривень, що відповідає недоотриманій сумі пенсії та судові витрати по справі.

В судове засідання позивач та його представник не зявились, до суду направили заяву про слухання справи у їх відсутності.

Представник Державного казначейства України в судове засідання не зявився, про час і місце проведення судового був повідомлений належним чином.

Представник третьої особи Управління ПФУ у м. Біла Церква Київської області в судове засідання не зявився, про час і місце слухання справи був повідомлений належним чином.

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.

Судом встановлено, позивач є пенсіонером, особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, і має право на отримання пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоровю у визначеному законом розмірі. Обов'язок по проведенню зазначених виплат покладено на Управління пенсійного фонду України.

Пунктами 12 та 15 розділу 28 Закону України «Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» визначений розмір державної пенсії та додаткової пенсії, які передбачені ст.ст. 39,49,51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, потерпілих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС» в залежності від категорії осіб, щодо яких встановлено звязок з Чорнобильською катастрофою, у відсотках від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) положення п. п.12, 15 р. 28 Закону України «Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

Обґрунтовуючи заявлені вимоги позивач посилається на норми статей 1173 та 1175 ЦК України, які визначають порядок відшкодування шкоди, завданої незаконними рішенням, дією, бездіяльністю чи нормативно-правовим актами, при цьому посилається на ту обставину, що положення Закону України «Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» були визнані Конституційним Судом України неконституційними.

Разом з тим, як вбачається зі змісту Закону України «Про Конституційний Суд України», законодавець розмежовує поняття «неконституційність» та «невідповідність законам».

Зокрема, відповідно до ст. 19 вказаного Закону Конституційний Суд України виносить рішення з питань, порушених у заяві щодо нормативного акта або окремих норм, конституційність чи законність яких піддається сумніву. Якщо при розгляді справи буде виявлено невідповідність інших норм або актів, які в ході розгляду справи оцінювались Конституційним Судом України, він виносить рішення щодо неконституційності чи невідповідності законам акта або його окремих норм.

Таким чином, ст. 1175 ЦК України підлягає застосуванню тільки у тих випадках, коли нормативно-правовий акт органу державно влади визнається незаконним і скасовується. У випадках, коли закони чи інші правові акти або їх окремі положення визнають Конституційним Судом України неконституційними та у звязку з цим втрачають чинність, вказана норма не підлягає застосуванню.

Згідно ч. 1 ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Крім того, суд звертає увагу на ту обставини, що правовідносини, які виникли між сторонами даної справи, регулюються нормами бюджетного законодавства та є такими, що мають соціальну природу.

Однак, відповідно до ч. 2 ст. 1 ЦК України до майнових відносин, заснованих на адміністративному або іншому владному підпорядкуванні однієї сторони другій стороні, а також до податкових, бюджетних відносин цивільне законодавство не застосовується, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно до ст. 4 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси осіб у спосіб, визначених законами України.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення вимог позивача.

Керуючись ст. 1175 ЦК України, ст.ст. 4, 10, 11, 60, 88, 212-215 ЦПК України, суд,

В И Р І Ш И В :

<Текст >позовні вимоги ОСОБА_3 до держави Україна в особі Державного казначейства України, третя особа: Управління Пенсійного фонду України в м. Біла Церква Київської області про відшкодування шкоди залишити без задоволення. А

пеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення. Апеляційна скарга подається Апеляційному суду м. Києва через Печерський районний суд м. Києва.

СуддяКрижанівська Г.В. Г. В. Крижанівська

Рейтинг: 4.6/5, основан на 25 голосах.

Вам будет интересно:

У Росії оголосили економічну амністію

Постанова Державної думи стосується 26 статтей кримінального кодексу, зокрема, про незаконне підприємництво, ухилення від сплати податків, відмивання грошей та невиконання кредитних зобовязань.

До уваги водіїв! Завтра в Україні тумани – будьте обережними

За інформацією Гідрометцентру, 30 жовтня вночі та вранці на більшій частині території країни місцями туман, видимість 200-500 м.

Уряд затвердив нормативи харчування у дитячих санаторно-курортних закладах

10 жовтня 2012 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову Про затвердження нормативів харчування у державних і комунальних дитячих санаторно-курортних закладах різного профілю (крім туберкульозних). ...

Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2013 р. № 734, Кабінет Міністрів України

Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2013 р. № 734 Внести до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2013 р. № 734( 734-2013-р ) "Про виділення коштів для проведення першочергових аварійно-відбудовних робіт та надання компенсації населенню, яке постраждало внаслідок стихійного лиха, що сталося 12-15 вересня 2013 р. в Одеській області" зміни, що додаються.





Юридическая практика:
Про визнання права власності на половину частини ...

Про визнання права власності на половину частини спадкового будинку У юридичній практиці часто бувають такі випадки, коли в питаннях оформлення спадщини, законні спадкоємці або спадкоємці за ...

Про визнання права на спадкове майно в порядку ...

Про визнання права на спадкове майно в порядку спадкової трансмісії Якщо спадкоємець майна за заповітом помер і не встиг її прийняти, не зміг провести нотаріальне оформлення після відкриття ...

Про усунення перешкод у здійсненні права на спадкування ...

Про усунення перешкод у здійсненні права на спадкування та визнання права власності в порядку спадкування за заповітом Починаючи процес нотаріального оформлення спадкового майна, громадяни часто зіштовхуються із перешкодами, які можна вирішити ...


Консультации по наследству:
Обов'язкова частка у спадщині та вступ у права за заповітом

Оскільки я вже пенсіонерка і маю повнолітніх дітей, але не маю можливості купити їм квартири, хочу від Вас отримати пораду ...

Консультація про те, як подати позов до суду про прийняття спадщини

Здрастуйте! Бачила не раз, що Ви допомагаєте у вирішенні юридичних проблем по спадку різного роду. Перейду відразу до своєї ...

Як отримати спадщину в Україні і які потрібні документи у спадок?

Мій батько недавно помер і залишив після себе велику спадщину, але я не можу її отримати, оскільки мені заважає його цивільна ...


Новости наследственных дел:
На сегодняшнем заседании правительства планируется ...

На сегодняшнем заседании правительства планируется рассмотреть план мероприятий по выполнению СА с ЕС Кабинет министров Украины на сегодняшнем заседании рассмотрит план мероприятий по выполнению соглашения об ассоциации с Евросоюзом. Об этом говорится в повестке дня заседания на сайте правительства.

Судья не может считаться независимым от политического .

Судья не может считаться независимым от политического влияния, если его карьера зависит от изменчивого политического вектора, - Я.Романюк 22 декабря во время заключительного заседания Наблюдательного Комитета проекта Совета Европы «Усиление независимости, эффективности и профессионализма судебной власти на Украине» Председатель Верховного Суда Украины Ярослав Романюк заявил, что «одним из самых опасных с точки зрения формирования независимой судебной системы на современном этапе факторов является политическая составляющая».

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить ...

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить его люстрацию Руководителю прокуратуры Донецкой области Николаю Франтовскому не удалось с первого раза обжаловать свое увольнение с должности через люстрацию, сообщает «Первая инстанция».


Рекомендации пользователей:
1676b6902a1c6c119988b3b7eb617bca