Справа № 2-1360/11
РІШЕННЯ
іменем України
27 грудня 2012 року Верхньодніпровський районний суд
Дніпропетровської області
в складі:
головуючого - судді Дігтярь Н.В.
при секретарі - Демяненко С.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Верхньодніпровськ цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства по газозабезпеченню та газифікації «Дніпропетровськгаз»до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
До суду звернулось ПАТ «Дніпропетровськгаз»з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованності, посилаючись на те, що відповідач, мешкаючи в будинку АДРЕСА_1 допустив несвоєчасну оплату за спожитий газ, в результаті чого станом на 01.09.2011року утворилася заборгованість в сумі 431,24грн, яку добровільно відповідач не сплачує.
В судове засідання представник позивача не зявився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримав, проти заочного рішення не заперечує.
В судове засідання відповідач не зявився по невідомій суду причині, про день розгляду справи повідомлений у встановленому законом порядку.
Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача, що не зявився, по наявним у матеріалах справи доказам, на підставі ст.169 ЦПК України з постановою по справі заочного рішення.
Суд, дослідивши докази по справі, вважає, що вимоги позивача повинні бути задоволені за наступними підставами:
Позивач надавав послуги з постачання природного газу для побутового споживання відповідачу ОСОБА_1, що підтверджується карточкою абонента, розрахунками за газ та існуючим особовим рахунком № 60734.
29.08.2007року між сторонами був укладений договір про надання послуг з газопостачання № 3-3894, умови якого виконувалися за адресою: АДРЕСА_1
Відповідно до умов договору, п.п.17,29 «Правил надання населенню послуг з газопостачання», затверджених постановою КМУ від 09.12.1999року № 2246 (зі змінами та доповненнями), споживач зобовязаний своєчасно і в повному розмірі вносити плату за надані послуги.
Згідно ст.526 ЦК України зобовязання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства...
Розрахунковим періодом для визначення розміру оплати послуг є календарний місяць. Плата на надані протягом розрахункового періоду послуги з газопостачання вноситься споживачем до 30(31) числа поточного місяця.
Розрахунок за надані послуги з газопостачання здійснюється відповідно до Норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників, затверджених Постановою КМУ від 08.06.1996року №619 за роздрібненими цінами на газ.
Проте відповідач оплату за користування газом з травня 2008року належним чином не проводив, в результаті чого станом на 01.09.2011року виникла заборгованість в сумі 431,24грн, яку добровільно відповідач не сплачує, тому суд вважає необхідним стягнути її в примусовому порядку, оскільки це передбачено умовами договору.
Згідно ст.88 ЦПК України з відповідача на користь держави підлягає стягненню судовий збір в сумі 51 грн. та на користь позивача підлягають поверненню витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 грн.
Керуючись ст.ст.10,60, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Дніпропетровськаз»задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства по газозабезпеченню та газифікації «Дніпропетровськгаз»заборгованість станом на 01 вересня 2011року в сумі 431грн 24коп. та сплачені витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 51грн.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуто Верхньодніпровським районним судом за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Головуючий