У Києві після реконструкції відкрито Колону Магдебурзькому праву
Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул та голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов відкрили після реконструкції Колону Магдебурзькому праву в Подільському районі столиці. Відкриття пройшло в рамках святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі.
«Сам факт існування такого пам’ятника підкреслює європейську історію нашої країни. Основа розвитку міста — в любові його жителів та їхній активній участі у його житті. В Києві потрібно багато чого зробити, і уряд надає для цього активну підтримку. Вічно молоде місто із півторатисячолітньою історією набуває сучасного вигляду європейського мегаполіса. Життя Києва наповнене культурними та спортивними заходами світового рівня. Розвивається інфраструктура, з’являються нові транспортні розв’язки та станції метро. Уряд завжди буде підтримувати проекти розвитку столиці», — цитує слова Олександра Вілкула його прес-служба.
Прикметно, що відкриття оновленого символу місцевого самоврядування одного із християнських центрів світу — Києва — проходить у рамках святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі. За переказами, там, де розташований пам’ятник, святий рівноапостольний князь Володимир хрестив своїх дітей. Колона Магдебурзькому праву є однією із найстаріших пам’яток у Києві.
Завдяки реконструкції, до пам’ятника Магдебурзькому праву можна дістатися з Поштової площі з боку пішохідного мосту або спуститися з Володимирського узвозу, від філармонії. Підземний перехід, що веде до Дніпра, отримав сучасне освітлення і прикрашений фресками.
Відділ новин «Урядового кур’єра»
ДОВІДКА «УК»
Колона Магдебурзькому праву — монумент у честь повернення Києву магдебурзького права, відомий також як «Пам’ятник Хрещення Русі» і «Нижній пам’ятник св. Володимиру». Монумент було встановлено у XIX столітті. За кілька десятиріч потому були збудовані сходи. Спочатку вони були дерев’яними, пізніше залізобетонними. Підійти до пам’ятника в середині XIX сторіччя можна було від Поштової площі.