«Міністерство доходів і зборів чітко розуміє свою роль та поставлені перед ним завдання. Ми довели, що можемо бути системним і зрозумілим партнером для бізнесу», — такими словами керівник цього відомства Олександр Клименко розпочав урядовий брифінг. Він розповів присутнім про заходи, здійснені Міндоходів у рамках виконання Державної програми активізації розвитку економіки на 2013—2014 роки.
Найголовніше досягнення — ухвалення парламентом 4 липня Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо трансфертного ціноутворення». У цьому контексті міністр наголосив: «Наразі наше завдання — якісно імплементувати норми трансфертного ціноутворення у національну практику. Завдяки прописаним нормам ця система не створить незручностей для малого та середнього бізнесу». Він пояснив, що контроль за трансфертним ціноутворенням передбачає систему заходів щодо відповідності цін в операціях між пов’язаними особами рівню ринкових цін, що грунтується на принципі «витягнутої руки» (Arm’s length principle) — міжнародному стандарті.
Окремо йшлося про пріоритетне завдання податкової політики у 2013-му — посилення контролю за справлянням акцизного податку. У зв’язку з цим прийнято постанову КМУ «Про деякі питання маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та постанову «Про запровадження марок акцизного податку нового зразка».
Зі слів міністра стало зрозумілим, що нові марки з’являться з 1 вересня. Вони матимуть видозмінений графічний дизайн. Так, марки акцизного податку для лікеро-горілчаних виробів вітчизняного виробництва будуть зелені, імпортного — фіолетові. Відповідно для виноробної продукції вітчизняного виробництва — червоні, а імпортного — оранжеві. А ось марки акцизного податку для тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробника цікаві тим, що матимуть позначення ЗФ (із фільтром) та БФ (без фільтра). На них не буде вказано суми акцизного податку, проте вказуватиметься рік чи квартал, на який цю марку замовляли.
Олександр Клименко переконаний, що таке нововведення дасть змогу зменшити надходження до тіньового сектору на 7—10%. За приклад він навів закриття трьох спиртових міні-заводів у Запорізькій, Херсонській та Київській областях. Загалом було виявлено 98 тонн спирту, а вилучено обладнання на 8 мільйонів гривень. «Введенням в обіг таких марок ми даємо поштовх, щоб викорінити тіньові маніпуляційні схеми із країни», — акцентував міністр.