Адвокаты по наследственным делам
Отзывы о нас
Большое Вам спасибо. С Вами приятно работать! Ребята - просто молодцы.

Для меня это была огромная находка! Уже неделю разбираюсь развлекаюсь учусь у Вас на интернет проекте и уходить отсюда не собираюсь.

Огромное количество полезной информации. Большое спасибо. Очень благодарны! Ребята - просто молодцы.
Наши услуги

Вопрос к юристу по наследству:

Статьи
Право власності на спадок

Право власності на спадок Визнання прав власності на спадок (зразок судової справи), позовна заява про спадщину

Наследство по завещанию: раскрываем юридические ...

Наследство по завещанию: раскрываем юридические секреты Завещание необязательно гарантирует выполнение воли наследодателя, ведь в некоторых случаях можно признать завещание недействительным

Від Мар’ївки — до Шинданда і Герата

    Від Мар’ївки — до Шинданда і Герата

    Спеціальне відрядження до Афганістану тривалістю 170 днів для Миколи Лучанінова стало справжнім випробуванням не лише на мужність і безстрашність, а й на порядність та людяність

    Ошатний і затишний будинок Лучанінових легко впізнати серед інших, що розташувалися в мальовничому вибалку: цегляний, доглянутий, зі своєрідним «епіграфом» у вигляді мальовничої альтанки та ліси з різнокольоровими опецькуватими глечиками. Власне, сама Мар’ївка — це кілька десятків хатин, розкиданих як у низині, так і на пагорбах, що за двадцять кілометрів від обласного центру.

    Господар обійстя — стрункий, підтягнутий, з акуратною борідкою, в якій дедалі більше «господарює» сивина. Жартома пояснює, що кожного року голиться 7 березня (такий собі подарунок дружині на свято!) — і так триває аж до пізньої осені. З настанням холодів лезо відправляє на відпочинок.

    Між цими фото — ціле життя. Ось уже 40 років не випускає з рук автомобільного керма — нині трудиться водієм у Сумському прикордонному загоні. Особливо пам’ятні дні — 15 лютого, коли з Афганістану вивели останні частини радянських військ, і День Перемоги.

    З радістю називає ще один день у календарі — 14 лютого. 1981 року, в день закоханих, одружився з дівчиною Людою із сусідньої Склярівки (до речі, саме того дня, але майже через три десятиріччя, на весільний рушник став їхній син зі своєю нареченою).

    Нині в дружній родині Лучанінових троє дітей і онучка Даринка. Хоча тоді, 32 роки тому, все могло статися по-іншому. Але, на щастя, не сталося…

    Замість весілля — Афганістан

    Микола Лучанінов народився в Забайкаллі, а основну частину життя провів на Сумщині — батьківщині батьків. Закінчивши школу, вивчився на водія. Точно пам’ятає день 31 січня 1973-го, коли 18-річним одержав водійські права. А невдовзі пішов служити до лав Радянської Армії.

    Прибалтика. Повітряно-десантні війська. Власне, на іншу військову частину юнак і не розраховував. Адже ще в школі захопився стрибками з парашутом (поряд, у селі Михайлівка, був аероклуб), залюбки плавав, бігав кроси.

    Пізніше це називатиметься парашутним багатоборством, що стане його серйозним професійним заняттям. А відтак саме з цієї причини Лучанінова включили до кадрового резерву військ особливого призначення. Як водилося в ті часи, залучали до військових зборів, перепідготовки і просто підвищення кваліфікації.

    На 9 серпня 1980 року було призначене весілля Миколи та Людмили, які давно впевнилися в незрадливості почуттів. Наречена навіть з’їздила в Білопілля, де вже дошивали весільну сукню, а Микола придбав вишуканий (як на той час) костюм.

    Однак наприкінці липня майбутній наречений, який трудився водієм в одній із сумських дорожньо-будівельних організацій, одержав повістку із Сумського обласного військового комісаріату. Наказ — прибути до Сумського артилерійського училища 2 серпня.

    Як розповідає сьогодні Микола Тимофійович, він зробив кілька спроб відпроситися, мотивуючи близьким весіллям. Але жоден з аргументів не подіяв. Скрізь казали коротко і сталево: наказ є наказ, тим паче — той, що надійшов.

    Що саме означали ті збори, з’ясувалося потім. Сьогодні з історії відомо, що саме в серпні 1980 року на базі Сумського військового закладу формували загін спеціального призначення КДБ СРСР «Каскад», до складу якого входили кілька окремих груп. Вони повинні були відбути до Афганістану з так званою миротворчою місією.

    Усього розглядали справи 2500 військовослужбовців запасу, для спеціального відрядження відібрали 250. Іншими словами, відбір був максимально жорсткий і прискіпливий. Всі іспити Микола Лучанінов витримав на «відмінно», відтак уже через тиждень як водій бронетранспортера вилетів до Фергани у складі групи «Карпати-1», до якої ввійшли 12 солдатів. А через кілька днів усі літаком прилетіли до палаючого Афганістану.

    А кулі дзенькали по броні

    Далі — служба, яку Микола Тимофійович пам’ятає до дрібниць.

    Спершу служив у містечку Шинданд, а потім Герат. «Ото, бувало, їдемо на БТР, — каже ветеран, — а кулі так і дзенькають по броні. Майже як у машині, коли мимоволі відхиляєшся від гілки, що шмагає по склу, — так і ми з хлопцями втягували голови в плечі. Наче це могло врятувати від смерті…»

    Співпрацювали з місцевим населенням, добували інформацію про плани душманів, засилали розвідників у їхні загони. Будь-яка найменша неточність чи необережність могли закінчитися фатально.

    На жаль, інколи так і траплялося, щоправда, не в їхній групі. Пішли якось хлопці до кишлаку нарвати яблук — і не повернулися. Згодом знайшли їх порізаними. Тож для всіх була одна дисципліна — жорстка і сувора. Саме завдяки цьому їхній групі вдалося уникнути втрат.

    Микола Лучанінов служив хоробро і мужньо. Безпосередній командир навіть представив його разом з трьома іншими військовослужбовцями до нагородження орденом Червоної Зірки. Але один із чиновників безжально викреслив його прізвище, мотивуючи тим, що сержант повівся неправильно, коли заступився за товариша в неоднозначній ситуації.

    А сталося ось що. Справді, один з хлопців необережно повівся з автоматичною зброєю, через що могли бути не просто неприємності. Тож командування почало клопотатися про його демобілізацію і відправлення на батьківщину. Однак за того першим заступився Микола, а потім і його друзі. Мовляв, проступок не настільки важкий… Зрештою, побратима всі гуртом відстояли, хоча Микола так і залишився без бойового ордена. До речі, решта троє нагороди — різні — одержали.

    Але тоді вже було не до цього. Спливав час відрядження, і 28 січня 1981 року Микола Лучанінов з бойовими побратимами повернувся додому. З пам’яттю про втрачених друзів, бої, з усвідомленням того, що витримав іспит на порядність, дружбу.

    Урядовий Кур'єр

    Рейтинг: 4.8/5, основан на 25 голосах.

    Вам будет интересно:

    Про форми подань та звернень щодо утворення звичайних, спеціальних та закордонних дільниць всеукраїнського референдуму, Центральна виборча комісія

    Про форми подань та звернень щодо утворення звичайних, спеціальних та закордонних дільниць всеукраїнського референдуму Відповідно до статей 39( 5475-17 ), 40( 5475-17 ), частини першої статті 41 Закону України ( 5475-17 ) "Про всеукраїнський референдум", керуючись статтями 11-13( 1932-15 ), пунктом 4 статті 17( 1932-15 ), пунктом 8 статті 20 Закону України( 1932-15 ) "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

    Про внесення зміни до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 3 січня 2013 р. № 5, Кабінет Міністрів України

    Про внесення зміни до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 3 січня 2013 р. № 5 Кабінет Міністрів України постановляє: Внести зміну до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 3 січня 2013 р. № 5( 5-2013-п ) "Питання Секретаріату Кабінету Міністрів України" (Офіційний вісник України, 2013 р., № 2, ст. 46, № 65, ст. 2354) — із зміною, внесеною постановою Кабінету Міністрів України від 18 вересня 2013 р. № 671, замінивши цифри "54" цифрами "55".

    Богдан СТРУТИНСЬКИЙ: «Мрію про національний мюзик-хол з вітчизняними брендовими іменами»

    Сьогодні ті, хто ще не був у Національній опереті, живуть стереотипами: так ето ж аперета Чому? Банальний брак культури! Тому я щоденно створюю театр високого рівня в усьому: ми пропонуємо глядачеві ...

    Місія МВФ прибуде в Україну 27 березня

    Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) працюватиме в Україні з 27 березня по 10 квітня, повідомили в київському офісі Фонду з посиланням на постійного представника МВФ в Україні Макса Альєра.





    Юридическая практика:
    Про встановлення факту прийняття спадщини, виділення ...

    Про встановлення факту прийняття спадщини, виділення частини спадкового майна та про визнання права власності на спадкове майно Нотаріальне оформлення спадщини часто заходить у глухий кут через різні перешкоди та фактори. Однією із таких перешкод може ...

    Про визнання права власності на житловий будинок ...

    Про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування Юрист по спадщині надала допомогу у судовій справі про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування

    Про поділ спадкового майна, визнання права власності ...

    Про поділ спадкового майна, визнання права власності на спадкове майно Частки спадщини між спадкоємцями можуть бути, як рівними, так і не рівними, виходячи з декількох факторів, таких як заповіт ...


    Консультации по наследству:
    Юридичні послуги за правом представлення у спадщині

    У мене дуже складна ситуація, просто не знаю, що робити і як поступати. До Вас звертаюся в перший раз, але за порадами своїх ...

    Якщо залишилася квартира після смерті

    Доброго дня, шановні консультанти з юридичних питань! Звертаюся до Вас за порадою, оскільки ви не перший раз мені допомагаєте, ...

    Якщо викликають до суду за спадковою справою

    Доброго часу доби. Моя проблема пов'язана зі спадком. Ми з дружиною живемо в Київській області. А батько дружини жив в Єврейській ...


    Новости наследственных дел:
    На сегодняшнем заседании правительства планируется ...

    На сегодняшнем заседании правительства планируется рассмотреть план мероприятий по выполнению СА с ЕС Кабинет министров Украины на сегодняшнем заседании рассмотрит план мероприятий по выполнению соглашения об ассоциации с Евросоюзом. Об этом говорится в повестке дня заседания на сайте правительства.

    Судья не может считаться независимым от политического .

    Судья не может считаться независимым от политического влияния, если его карьера зависит от изменчивого политического вектора, - Я.Романюк 22 декабря во время заключительного заседания Наблюдательного Комитета проекта Совета Европы «Усиление независимости, эффективности и профессионализма судебной власти на Украине» Председатель Верховного Суда Украины Ярослав Романюк заявил, что «одним из самых опасных с точки зрения формирования независимой судебной системы на современном этапе факторов является политическая составляющая».

    Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить ...

    Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить его люстрацию Руководителю прокуратуры Донецкой области Николаю Франтовскому не удалось с первого раза обжаловать свое увольнение с должности через люстрацию, сообщает «Первая инстанция».


    Рекомендации пользователей:
    1676b6902a1c6c119988b3b7eb617bca