Адвокаты по наследственным делам
Отзывы о нас
Спасибо его создателям и тем, от кого зависит работа этого портала.

Огромное спасибо за этот большущий труд, который Вы делаете каждый день для всех нас. Молодцы!!!

Этот интернет сайт здоровский! работал на нем очень чуть ли не по три раза на день. Этот сайт ждет светлое будущее. Желаю удачи. Хотелося б видеться с Вашими работами почаще! Дерзайте!
Наши услуги

Вопрос к юристу по наследству:

Статьи
Право власності на спадок

Право власності на спадок Визнання прав власності на спадок (зразок судової справи), позовна заява про спадщину

Наследство по завещанию: раскрываем юридические ...

Наследство по завещанию: раскрываем юридические секреты Завещание необязательно гарантирует выполнение воли наследодателя, ведь в некоторых случаях можно признать завещание недействительным

Феросплавна галузь стала жертвою монополістів?

    Феросплавна галузь стала жертвою монополістів?

    Чиновницькі «узгодження» взяли гору і заблокували виконання доручення Президента та постанови Кабміну

    Василь ЮРЧЕНКО для «Урядового кур’єра»

    Галузь феросплавів в Україні представлена трьома заводами. Проте вони настільки потужні, що їхня продукція становить понад 1% ВВП країни. Нікопольський завод феросплавів (НЗФ), основною продукцією якого є феро- та силікомарганець, — один з найбільших у світі. Також один з найбільших у Європі та СНД Запорізький завод феросплавів (ЗЗФ), окрім інших видів феросплавів, він є єдиним виробником металевого марганцю. А Стахановський завод феросплавів (СЗФ), на якому фактично тримається ціле місто в Луганській області, — серед найбільших у СНД виробників феросиліцію.

    Невже люди цієї рідкісної і мужньої професії стануть безробітними? Фото УНІАН

    Замість допомоги — бар’єри

    Минула світова фінансово-економічна криза боляче вдарила по українській металургії, яка дає значну частину вітчизняного експорту, не обминувши й феросплавну галузь. У 2009 році обсяги виробництва фероcплавів зменшилися на 27,5%, впало завантаження потужностей. Але галузь вистояла. Уже в 2010 році, враховуючи поліпшення попиту на світових ринках металу, наші феросплавні підприємства збільшили виробництво на 38,1% порівняно з 2009-м.

    Але майже одночасно з поліпшенням об’єктивних умов для виробництва виникли й штучні перепони, які, зрештою, призвели до того, що галузь опинилася на межі повного занепаду. Ще з середини успішного 2010 року регулюючі органи почали перманентний процес підвищення тарифів на електроенергію, яка відпускається для феросплавних підприємств. Того року тариф збільшували 4 рази, сумарно піднявши його на 30,9%. Наступного року процес був більш плавним — підвищення ще на 21,4% пройшло у 8 етапів. Крім цього, для частини потужностей ЗЗФ з 1 січня 2011 року тариф підвищився ще на третину, оскільки вони були переведені до так званого другого класу споживання електроенергії. Ці потужності довелося зупинити.

    Закони ринку не вкладаються в примітивні схеми «чим більша ціна — тим більший прибуток». Зростання тарифів на електроенергію призвело до різкого падіння її споживання. Так, середньомісячні обсяги споживання електроенергії ЗЗФ у 2011 році порівняно з попереднім роком впали на 588 090 кВт, за 11 місяців 2012-го — ще на 84 630 кВт. 2011 рік ЗЗФ закінчив з чистими збитками 758,9 млн грн, у той час як чистий прибуток за попередній рік становив 105,4 млн грн. Чисті збитки СЗФ за 2011 рік становили 235,1 млн грн, очікувані втрати теперішнього року — 241,6 млн грн. Хоча лише два роки тому підприємство було прибутковим.

    У цьому році тариф на електроенергію сумарно збільшили ще на 10,8%. Це призвело до ще більшого падіння виробництва феросплавів — на 14,8% за підсумками десяти місяців 2012 року. На сьогодні наші феросплавні підприємства платять 93 долари США за 1 МВт/год. Тоді як закордонні конкуренти — 20—65 дол. за 1 МВт/год. Оскільки вартість електроенергії становить половину собівартості феросплавної продукції, про якісь змагання із конкурентами годі й говорити. Йдеться про елементарне виживання. Саме тому в середині серпня представники галузі анонсували зупинку ЗЗФ та СЗФ з 15 жовтня цього року. Більш потужний НЗФ мав би дотягнути до кінця поточного року.

    Лід так і не скреснув

    Нарешті після неодноразових звернень представників галузі почули «нагорі». 1 жовтня, на виконання доручення Президента, Кабінет Міністрів України видав постанову № 912 «Деякі питання забезпечення стабілізації роботи електрометалургійних підприємств». Згідно з нею до 1 березня 2013 року феросплавні заводи отримуватимуть електроенергію за оптовою ціною енергетичного ринку без урахування дотацій для компенсації втрат, пов’язаних з доставкою електроенергії за регульованим тарифом. Ринкова ціна для галузі мала б коливатися в межах 62—67 доларів за МВт/год., що є цілком прийнятним для наших феросплавних заводів, які почали плекати плани з відновлення виробництва.

    Але збутися цим планам не судилося. Виконання постанови уряду одразу ж почало пробуксовувати через нескінченні процедури «узгоджень». Запровадження прийнятної ціни на електроенергію чиновники різних відомств погодили з підписанням «Меморандуму взаєморозуміння», хоча сама постанова жодних подібних документів не передбачала. Термін і так тимчасового (всього на кілька місяців) запровадження ринкових тарифів на електроенергію вже давно розпочався, а різноманітні державні органи все продовжували узгоджувати текст меморандуму. Нарешті, коли проект документа був готовий, з’ясувалося, що деякі умови запровадження справедливих тарифів виконати просто неможливо. Наприклад, учасниками меморандуму могли стати лише ті підприємства, які щорічно(!) мали б зменшувати питому вагу витрат на електроенергію чи то на 20 %, чи то на 10 %. Той, хто знайомий із специфікою феросплавного виробництва, знає, що це з галузі ненаукової фантастики.

    Зрештою, закінчилося тим, що з 1 грудня ЗЗФ і СЗФ розпочали процес повної зупинки своїх потужностей (ЗЗФ вже зупинився). Через це працівники феросплавного підприємства із Запоріжжя цього тижня приїхали до Києва. Вимагають від новообраного парламенту призначити такий уряд, який не лише прийматиме рішення, а й домагатиметься їх (власних рішень) виконання.

    А тим часом унаслідок вимушеного простою ЗЗФ енергетичний ринок у наступному році недоотримає 785 млн 361 тис. грн, втрати від зупинки СЗФ становитимуть 947 млн 724 тис. грн. Слід зазначити, що можливі прибутки втратить не абстрактний енергоринок, а держава.

    Урядовий Кур'єр

    Рейтинг: 4.8/5, основан на 25 голосах.

    Вам будет интересно:

    Украина устранила препятствия для членства в Международном союзе нотариата

    Украина устранила все препятствия для вступления в Международный союз нотариата. Как передает корреспондент «ЮП», об этом сегодня во время пресс-конференции заявила президент Нотариальной палаты ...

    Совет судей админсудов инициирует изменения в Бюджетный кодекс страны

    Совет судей административных судов Украины на сегодняшнем заседании принял решение направить в Совет судей Украины обращение о необходимости инициирования внесения изменений в Бюджетный кодекс ...

    Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, Кабінет Міністрів України

    Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки Відповідно до статті 123 Земельного кодексу України( 2768-14 ) надати дозвіл товариству з обмеженою відповідальністю "Кварц-2007" на розроблення з урахуванням вимог державних стандартів, норм і правил у сфері землеустрою проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки загальною площею 42,3 гектара (землі лісогосподарського призначення (ліси), що перебуває у постійному користуванні дочірнього підприємства "Коростишівський лісгосп АПК" Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства "Житомироблагроліс" Житомирської обласної ради, розташованої на території Коростишівського району Житомирської області, з подальшим наданням її товариству в оренду із зміною цільового призначення на строк дії спеціального дозволу на користування надрами від 10 грудня 2009 р. № 5067 для розробки піщаного кар’єру.

    Про затвердження переліку типів засобів вимірювальної техніки та внесення змін до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України

    Про затвердження переліку типів засобів вимірювальної техніки та внесення змін до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки Відповідно до статті 26 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність"( 113/98-ВР ), Положення про Державний реєстр засобів вимірювальної техніки( z1009-05 ), затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 22.08.2005 № 218, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07.09.2005 за № 1009/11289, протоколу № 3-2012 засідання науково-технічної комісії з метрології Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 05.09.2012 НАКАЗУЮ:





    Юридическая практика:
    Про усунення від права на спадкування

    Про усунення від права на спадкування У житті бувають такі ситуації, коли при розподілі спадщини, на її частину бажають претендувати ті спадкоємці, які хочуть ...

    Про стягнення витрат на поховання

    Про стягнення витрат на поховання До юристів по спадковим справам звернулася громадянка за допомогою у справі про стягнення витрат на поховання через суд

    Про усунення від права спадкування

    Про усунення від права спадкування За правовою допомогою до наших юристів звернувся громадянин, який просив правової допомоги у справі про усунення від права ...


    Консультации по наследству:
    Як усунути від спадщини неугодного спадкоємця

    Будь ласка, вирішіть мою проблему в усуненні від спадкування недостойного спадкоємця. Такими справами не всі кваліфіковані ...

    Розділ спадщини між спадкоємцями за заповітом

    Доброго дня, адвокати та юристи сайту! Я вже користувався вашою адвокатською допомогою і Ви завжди давали мені грамотні юридичні ...

    Порядок вступу та відмова від спадщини

    У мене склалася дуже складна ситуація, тому всі свої надії я покладаю на Вас, шановні адвокати по спадкових справах, адже ...


    Новости наследственных дел:
    На сегодняшнем заседании правительства планируется ...

    На сегодняшнем заседании правительства планируется рассмотреть план мероприятий по выполнению СА с ЕС Кабинет министров Украины на сегодняшнем заседании рассмотрит план мероприятий по выполнению соглашения об ассоциации с Евросоюзом. Об этом говорится в повестке дня заседания на сайте правительства.

    Судья не может считаться независимым от политического .

    Судья не может считаться независимым от политического влияния, если его карьера зависит от изменчивого политического вектора, - Я.Романюк 22 декабря во время заключительного заседания Наблюдательного Комитета проекта Совета Европы «Усиление независимости, эффективности и профессионализма судебной власти на Украине» Председатель Верховного Суда Украины Ярослав Романюк заявил, что «одним из самых опасных с точки зрения формирования независимой судебной системы на современном этапе факторов является политическая составляющая».

    Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить ...

    Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить его люстрацию Руководителю прокуратуры Донецкой области Николаю Франтовскому не удалось с первого раза обжаловать свое увольнение с должности через люстрацию, сообщает «Первая инстанция».


    Рекомендации пользователей:
    1676b6902a1c6c119988b3b7eb617bca