МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 листопада 2012 р. за № 1906/22218
Про затвердження Положення постійно діючої комісії Міністерства аграрної політики та продовольства України з питань списання багаторічних насаджень
Відповідно до статті 5-1 Закону України "Про управління об’єктами державної власності"( 185-16 ), статті 2 Закону України "Про виноград та виноградне вино" ( 2662-15 ) та пункту 8 Порядку списання об'єктів державної власності ( 1314-2007-п ), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2007 року № 1314, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення постійно діючої комісії Міністерства аграрної політики та продовольства України з питань списання багаторічних насаджень, що додається.
2. Департаменту землеробства (Демидов О. А.) у встановленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Сеня О. В.
Міністр
М. В. Присяжнюк
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України 02.11.2012 № 673
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 листопада 2012 р. за № 1906/22218
ПОЛОЖЕННЯ постійно діючої комісії Міністерства аграрної політики та продовольства України з питань списання багаторічних насаджень
1. Це Положення визначає завдання, функції та порядок діяльності Комісії Міністерства аграрної політики та продовольства України з питань списання багаторічних насаджень (далі — Комісія), що утворена з метою реалізації покладеного на Міністерство аграрної політики та продовольства України відповідно до Законів України "Про виноград та виноградне вино" ( 2662-15 ), "Про управління об'єктами державної власності"( 185-16 ), постанови Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2007 року № 1314( 1314-2007-п ) "Про затвердження Порядку списання об'єктів державної власності" повноваження з надання погодження на списання виноградників усіх форм власності, які закладені за рахунок державних коштів з обов'язковим відновленням площ виноградних насаджень (далі — багаторічні насадження).
2. У своїй діяльності Комісія керується Конституцією ( 254к/96-ВР ), законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, а також цим Положенням.
3. Комісію створено з метою розгляду питань списання багаторічних насаджень, а також підготовки відповідних рішень Мінагрополітики України з цих питань.
4. Комісія є постійно діючим органом Мінагрополітики України.
5. Завданнями Комісії є розгляд документів, підготовка рішень Мінагрополітики України щодо списання багаторічних насаджень суб’єктам господарювання та здійснення контролю та проведення аналізу ефективності використання такого майна.
6. Для розгляду питання списання багаторічних насаджень суб'єкти господарювання до Комісії подають:
акт на списання багаторічних насаджень, складений комісією суб’єкта господарювання зі списання багаторічних насаджень;
відомості про наявність обтяжень чи обмежень стосовно розпорядження багаторічними насадженнями, що пропонуються списати;
для дострокового списання багаторічних насаджень внаслідок форс-мажорних обставин додатково подаються відповідні підтвердні документи про настання обставин непереборної сили чи стихійного лиха на території України.
7. Комісія відповідно до покладених на неї завдань у порядку, передбаченому цим Положенням:
за результатами розгляду вищезазначених документів приймає рішення про надання згоди на списання багаторічних насаджень або про відмову в наданні такої згоди.
Рішення про відмову в наданні згоди на списання майна приймається у разі, коли:
суб’єктом господарювання не подано повного пакета документів, передбаченого пунктом 6 цього Положення, а також за наявності у зазначених документах недостовірної інформації;
у техніко-економічному обґрунтуванні необхідності списання багаторічних насаджень відсутні економічні та/або технічні розрахунки, що підтверджують необхідність списання багаторічних насаджень;
8. Комісія відповідно до покладених на неї завдань має право:
одержувати в установленому законодавством порядку безоплатно від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування необхідні для виконання покладених завдань інформацію, документи;
залучати спеціалістів органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) до розгляду питань, що належать до компетенції Комісії;
заслуховувати на засіданнях Комісії усні пояснення представників суб’єктів господарювання, щодо яких розглядаються питання списання багаторічних насаджень;
у разі потреби Комісія може прийняти рішення про проведення додаткового огляду стану багаторічних насаджень, що пропонуються до списання.
9. Комісія зобов’язана:
10. Комісія утворюється у кількості не менше ніж 7 осіб та у складі голови, його заступника, членів та секретаря.
висловлювати окрему думку з оформленням її у письмовому вигляді як додаток до протоколу засідання Комісії, що є його невід’ємною частиною.
виконувати відповідно до законодавства доручення голови Комісії та його заступника у разі відсутності голови Комісії.
16. Засідання Комісії є правомочним, якщо в ньому бере участь більше половини її персонального складу.
17. Формою роботи Комісії є засідання, які проводяться у разі необхідності та скликаються головою Комісії.
Час та місце проведення засідання визначає голова Комісії.
18. Підготовку матеріалів до розгляду Комісією, а також ведення і зберігання документації, пов’язаної з роботою Комісії, забезпечує секретар Комісії. У разі відсутності з поважних причин секретаря Комісії виконання його обов’язків покладається за рішенням голови Комісії на одного із членів Комісії.
19. Рішення Комісії приймаються більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні. За умови рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови Комісії.
Рішення Комісії оформляються протоколом, який підписується усіма членами Комісії, присутніми на її засіданні.
20. Рішення про списання багаторічних насаджень затверджується наказом, а відмова в наданні такої згоди — у формі листа Мінагрополітики України із зазначенням обґрунтування цієї відмови.
Директор Департаменту землеробства
О. А. Демидов