Адвокаты по наследственным делам
Отзывы о нас
Чувствуется неподдельная забота о ближних. Благодаря интересному порталу, наконец, надумался купить отдельную линию.

Здравствуйте!. Совершенно случайно набрел на этот интернет портал, чему сильно рад и доволен! С большим удовольствием размещу ссылку на своей страничке в интернете!

Этот интернет портал не просто лучший друг - ваш портал, - родственник для всех, кто живёт взглядами!
Наши услуги

Вопрос к юристу по наследству:

Статьи
Право власності на спадок

Право власності на спадок Визнання прав власності на спадок (зразок судової справи), позовна заява про спадщину

Наследство по завещанию: раскрываем юридические ...

Наследство по завещанию: раскрываем юридические секреты Завещание необязательно гарантирует выполнение воли наследодателя, ведь в некоторых случаях можно признать завещание недействительным

Про заміну способу та порядку виконання постанови суду - Красноармійський міськрайонний суд Донецької облас - Філь О. Є.

  1. УХВАЛА

19.02.2014 Провадження № 6а/235/7/14 справа № 2а-11649/2011

УХВАЛА

19 лютого 2014 р. Красноармійський міськрайонний суд Донецької області

у складі головуючого - судді Філь О.Є.

при секретарі - Гужеля А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 5 у м.Красноармійську подання Відділу державної виконавчої служби Красноармійського міськрайонного управління юстиції про заміну способу та порядку виконання постанови суду,-

ВСТАНОВИВ:

14.02.2104року Відділ державної виконавчої служби Красноармійського міськрайонного управління юстиції звернувся до суду з поданням про заміну способу та порядку виконання виконавчого листа № 2а-11649/2011 від 08.11.2013 p., зазначивши, що на виконанні у відділі державної виконавчої служби Красноармійського міськрайонного управління юстиції знаходиться виконавчий лист № 2а-11649/2011 від 08.11.2013 року, виданий Красноармійським міськрайонним судом Донецької області про зобов'язання УПФУ в м.Красноармійську та Красноармійському районі Донецької області здійснити нарахування та виплату на користь ОСОБА_1 підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком як дитині війни з 01.03.2011 року по 23.07.2011 року, виходячи з розміру 30% мінімальної пенсії за віком, встановленої ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», з урахуванням виплачених сум допомоги як дитині війни.

ОСОБА_1 з 01.03.2011р. по 23.07.2011 р. проведено нарахування до пенсії, як дитині війни, виходячи з розміру 30% мінімальної пенсії за віком, встановленого ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» з урахуванням виплачених сум у розмірі 840,72 грн.

Оскільки для проведення виплат пенсіонерам даної категорії в розмірах, визначених рішенням суду кошти в державному бюджеті на даний час не передбачені, просять суд, вирішити питання заміни способу і порядку виконання виконавчого листа № 2а-11649/2011 від 08.11.2013 року та стягнути з УПФУ в м.Красноармійську та Красноармійському районі Донецької області за рахунок коштів Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 підвищення пенсії на 30% мінімальної пенсії за віком як дитині війни за період з 01.03.2011р. по 23.07.2011р.. у розмірі 840,72 грн.

Сторони в судове засідання не з'явились, про розгляд справи були повідомлені належним чином.

Відповідно до ч.І ст. 41 КАС України, в зв'язку з неявкою сторін, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши заяву про заміну способу та порядку виконання рішення суду, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що на підставі ст. 263 КАС України заява підлягає повному задоволенню з наступних підстав.

В провадженні Красноармійського міськрайонного суду Донецької області знаходилась справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УПФУ в м.Красноармійську та Красноармійському районі Донецької області про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити нарахування і виплату допомоги «Дітям війни».

Постановою Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 14.09.2011 року вказаний адміністративний позов було задоволено, визнано неправомірною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в м. Красноармійську та Красноармійському районі Донецької області по не нарахуванню та невиплаті щомісячної доплати до пенсії ОСОБА_1, як дитині війни, за період з 01.03.2011р. по 23.07.2011 року, виходячи з розміру 30% мінімальної пенсії за віком, встановленої ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Зобов'язано УПФУ в м.Красноармійську та Красноармійському районі Донецької області здійснити нарахування та виплату на користь ОСОБА_1 підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком як дитині війни з 01.03.2011р. по 23.07.2011 року, виходячи з розміру 30% мінімальної пенсії за віком, встановленої ст.6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни», з урахуванням виплачених сум допомоги як дитині війни.

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 14.03.2012 року апеляційну скаргу УПФУ в м.Красноармійську та Красноармійському районі Донецької області залишено без задоволення. Постанову Красноармійського міськрайонного суду від 14.09.2011 року у справі № 2а-11649/2011 за позовом ОСОБА_1 до УПФУ в м.Красноармійську та Красноармійському районі Донецької області про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити нарахування і виплату допомоги «Дітям війни» залишено без змін.

На підставі постанови Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 14.09.2011 року, 08.11.2013 року було видано виконавчий лист.

ОСОБА_1 з 01.03.2011р. по 23.07.2011 року проведено нарахування до пенсії, як дитині війни, виходячи з розміру 30% мінімальної пенсії за віком, встановленого ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» з урахуванням виплачених сум у розмірі 840,72 грн.

Листом УПФУ в м.Красноармійську та Красноармійському районі щодо реалізації рішень судів по справах пенсіонерів - дітей війни повідомило, що відповідно до ст.7 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» передбачено, що фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, а 14.06.2011 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік», яким встановлено, що в 2011 році норми і положення статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» застосовується в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного Фонду України на 2011 рік. Постановою Кабінету Міністрів України №745 від 06.07.2011 року «Про встановлення розміру виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету» встановлено, що дітям війни до пенсії, або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги оплачується 49,80 грн. у відповідності до нори Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік».

22.12.2011 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про Державний бюджет України», яким встановлено, що у 2012 році норми і положення статей 5 та 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2012 рік.

06.12.2011 року верховною Радою України прийнято Закон України «Про Державний бюджет України», яким встановлено, що у 2013 році норми і положення статей 5 та 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявних ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2013 рік.

Відповідно до п.9 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 № 384/2011 кошти Пенсійного фонду України спрямовуються на фінансування виплат пенсій у солідарній системі, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України та використовуються виключно за призначенням і вилученню не підлягають.

Бюджетним Кодексом України встановлено, що будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення. Бюджетні призначення, джерелом фінансування яких є державний бюджет, визначаються законом про Державний бюджет.

Відповідно до ч. 2 ст. 95 Конституції України включно Законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків.

Відповідно до ст.73 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» кошти Пенсійного фонду використовуються на виплату видатків, передбачених цим Законом. Використання коштів Пенсійного фонду на цілі, не передбачені цим Законом заборонено.

Для проведення виплат пенсіонерам даної категорії в розмірах, визначених рішенням суду кошти в державному бюджеті на даний час не передбачені.

Таким чином, виникли обставини, що виключають можливість виконання відповідного рішення у повному обсязі.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за яким є, зокрема, державний орган. Водночас судові рішення у справах, пов'язаних із соціальними виплатами, які мають зобов'язальний характер щодо проведення таких виплат, не належать до зазначених у згаданій статті видів рішень, що унеможливлює їх виконання без зміни його способу.

Як вбачається із ч.І ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Відповідно до листа ВАСУ від 13.06.2013 р. N 846/12/13-13, частина 1 ст. 263 не містить виключного переліку обставин, що є підставою для вирішення питання про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Суди повинні враховувати, що підставою для зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення є обставини, що роблять виконання судового рішення неможливим. Таким чином, зміни у правовому регулюванні порядку виконання судових рішень, боржником за якими є державний орган, яким не передбачено виконання рішень зобов'язального характеру, унеможливлюють їх виконання. Така обставина є підставою для зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.

Під зміною способу і порядку виконання рішення слід розуміти вжиття адміністративним судом нових заходів для реалізації рішення. Ці заходи повинні забезпечити виконання конкретного судового рішення і не поширюватися на відносини, які виникли після його ухвалення.

У цій категорії справ зміна способу і порядку виконання рішення можлива шляхом зміни зобов'язання здійснити виплати на стягнення цих виплат. Така зміна можлива лише у разі виконання боржником зобов'язальної частини рішення про нарахування соціальних виплат. При цьому адміністративний суд повинен виходити з розміру заборгованості боржника перед стягувачем, що виникла під час виконання судового рішення.

Згідно довідки від 12.12.2013 року ОСОБА_1 з 01.03.2011р. по 23.07.2011р. проведено нарахування до пенсії, як дитині війни, виходячи з розміру 30% мінімальної пенсії за віком, встановленого ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» з урахуванням виплачених сум у розмірі 840,72 грн.

Оскільки виконати постанову Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 14.09.2011 року у спосіб і порядок встановлений судом неможливо в зв'язку з відсутністю грошових коштів у УПФУ в м. Красноармійську та Красноармійському районі Донецької області, та у зв'язку з нарахуванням доплати до пенсії як дитині війни з 01.03.2011р. по 23.07.2011р., у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком^встановленого ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» з урахуванням виплачених сум у розмірі 840,72 грн., суд вважає необхідним змінити спосіб і порядок виконання постанови Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 14.09.2011 року, а саме стягнути з УПФ України в м. Красноармійську та Красноармійському районі Донецької області на користь ОСОБА_1 підвищення до її пенсії, відповідно до вимог ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» за період з 01.03.2011р. по 23.07.2011р. у розмірі 840,72 грн.

Керуючись ст. 263 КАС України,

УХВАЛИВ:

Подання Відділу державної виконавчої служби Красноармійського міськрайонного управління юстиції про заміну способу та порядку виконання постанови суду - задовольнити повністю.

Змінити спосіб і порядок виконання постанови Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 14.09.2011 року по справі № 2а-11649/2011 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м.Красноармійську та Красноармійському районі Донецької області про визнання бездіяльності протиправною та стягнення грошової допомоги дитині війни.

Стягнути з Управління Пенсійного Фонду України в м.Красноармійську та Красноармійському районі Донецької області, ідентифікаційний код 37869345, за рахунок коштів Державного бюджету України на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, підвищення пенсії на 30% мінімальної пенсії за віком, як дитині війни за період з 01.03.2011р. по 23.07.2011р. у розмірі 840,72 грн.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Донецького Апеляційного адміністративного суду через Красноармійський міськрайонний суд протягом п"яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя:

Рейтинг: 4.8/5, основан на 25 голосах.

Вам будет интересно:

Про внесення змін до Плану діяльності Міністерства екології та природних ресурсів України з підготовки проектів регуляторних актів на 2013 рік, Міністерство екології та природних ресурсів України

Про внесення змін до Плану діяльності Міністерства екології та природних ресурсів України з підготовки проектів регуляторних актів на 2013 рік На виконання вимог, встановлених статтею 7 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності"( 1160-15 ), щодо забезпечення планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів регуляторними органами НАКАЗУЮ:

В українського атлета забрали «золото» Афін

Міжнародний олімпійський комітет дискваліфікував і позбавив українського штовхальника ядра Юрія Білонога золотої медалі афінської Олімпіади-2004 через застосування заборонених препаратів.

Про встановлення «зеленого» тарифу ТОВ «Завод Галичина», Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

Про встановлення «зеленого» тарифу ТОВ «Завод Галичина» Відповідно до Закону України «Про електроенергетику» ( 575/97-ВР ), Указу Президента України від 23 листопада 2011 року № 1059( 1059/2011 ) «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики» та Порядку встановлення, перегляду та припинення дії «зеленого» тарифу для суб’єктів господарської діяльності( z1957-12 ), затвердженого постановою НКРЕ від 02 листопада 2012 року № 1421, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, ПОСТАНОВЛЯЄ:

Хто замінить Блохіна?

Більшість фахівців переконана, що національну дружину повинен очолити вітчизняний тренер. Серед кандидатур, що обговорюються, найчастіше згадують прізвища Миколи Павлова, Олександра Заварова, ...





Юридическая практика:
Про визнання права на спадкове майно в порядку ...

Про визнання права на спадкове майно в порядку спадкової трансмісії Якщо спадкоємець майна за заповітом помер і не встиг її прийняти, не зміг провести нотаріальне оформлення після відкриття ...

Про зміну черговості спадкування та визнання права ...

Про зміну черговості спадкування та визнання права на спадкування Наш клієнт задоволений рішенням суду за апеляцією, яким виграно справу про зміну черговості спадкування та визнання права ...

Про визнання права власності на спадкове майно ...

Про визнання права власності на спадкове майно за законом Громадянка звернулася до юриста по спадковим справам з метою отримати допомогу у вирішенні питання про визнання права власності ...


Консультации по наследству:
Як оформити квартиру після вступу в спадщину

Тільки недавно до Вас зверталася за порадою і Ви мені дуже допомогли, залишила свій позитивний відгук на форумі, тепер склалася ...

Допомога в оформленні заповіту на родича

За допомогою вашого сервісу багато моїх знайомих вирішили всі свої виникаючі проблеми, пов'язані зі спадковим правом. Допоможіть ...

Допоможемо оскаржити заповіт через суд

Добрий день, консультанти в питаннях спадкового права. Звертаюся до Вас, оскільки мені здається, ніхто більше не зможе допомогти, ...


Новости наследственных дел:
На сегодняшнем заседании правительства планируется ...

На сегодняшнем заседании правительства планируется рассмотреть план мероприятий по выполнению СА с ЕС Кабинет министров Украины на сегодняшнем заседании рассмотрит план мероприятий по выполнению соглашения об ассоциации с Евросоюзом. Об этом говорится в повестке дня заседания на сайте правительства.

Судья не может считаться независимым от политического .

Судья не может считаться независимым от политического влияния, если его карьера зависит от изменчивого политического вектора, - Я.Романюк 22 декабря во время заключительного заседания Наблюдательного Комитета проекта Совета Европы «Усиление независимости, эффективности и профессионализма судебной власти на Украине» Председатель Верховного Суда Украины Ярослав Романюк заявил, что «одним из самых опасных с точки зрения формирования независимой судебной системы на современном этапе факторов является политическая составляющая».

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить ...

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить его люстрацию Руководителю прокуратуры Донецкой области Николаю Франтовскому не удалось с первого раза обжаловать свое увольнение с должности через люстрацию, сообщает «Первая инстанция».


Рекомендации пользователей:
1676b6902a1c6c119988b3b7eb617bca