Адвокаты по наследственным делам
Отзывы о нас
Довольно уникальный, интересный и продуманный портал! Я хочу поддержать Вас финансово. Как это можно организовать?

Спасибо его создателям и тем, от кого зависит продвижение портала.

Очень оригинальный, интересный и полностью отличающийся от всех остальных сайт! Хочется поддержать Вас денежкой. Как это можно организовать?
Наши услуги

Вопрос к юристу по наследству:

Статьи
Право власності на спадок

Право власності на спадок Визнання прав власності на спадок (зразок судової справи), позовна заява про спадщину

Наследство по завещанию: раскрываем юридические ...

Наследство по завещанию: раскрываем юридические секреты Завещание необязательно гарантирует выполнение воли наследодателя, ведь в некоторых случаях можно признать завещание недействительным

про визнання незаконними дій та зобов'язання вчинити дії - Київський апеляційний адміністративний суд - Губська О.А.

  1. КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
  2. УХВАЛА

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2а- 212 /10/9103

Суддя-доповідач: Губська О.А.

УХВАЛА

26 вересня 2012 року м. Київ

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Губська О.А., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_2 до члена Центральної виборчої комісії Шелудько Валерія Євгеновича про визнання незаконними дій та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

25 вересня 2012 року ОСОБА_2 звернувся до Київського апеляційного адміністративного суду із позовом до члена Центральної виборчої комісії Шелудько В.Є., в якому просив визнати незаконними та такими, що порушують право на безкоштовне отримання інформації відповідно до ст. 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації» дії відповідача у формі вимагання від позивача грошових коштів в особливо великих розмірах, в сумі 240 621 грн., за копіювання та друк запитуваної інформації, а також грошові кошти в сумі 3 785 грн. 28 коп. за послуги поштового зв'язку, та зобов'язання відповідача надати позивачу всю запитувану інформацію.

Відповідно до ч. 9 ст. 108 Закону України «Про вибори народних депутатів України»рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, членів цих комісій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації, підприємств, установ, організацій, їхніх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації, кандидатів, їхніх довірених осіб, партій, їхніх посадових осіб та уповноважених осіб, офіційних спостерігачів, що порушують законодавство про вибори, можуть бути оскаржені до суду в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.

Згідно з ч. 2 ст. 172 КАС України виборець (громадянин, який має право голосу у відповідних виборах або референдумі) може оскаржити рішення, дію чи бездіяльність виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій, якщо таке рішення, дія чи бездіяльність порушує виборчі права або інтереси щодо участі у виборчому процесі чи процесі референдуму його особисто.

Також, відповідно до ч. 3 ст. 172 Кодексу адміністративного судочинства України рішення, дії або бездіяльність Центральної виборчої комісії щодо встановлення нею результатів виборів чи всеукраїнського референдуму оскаржуються до Вищого адміністративного суду України. Усі інші рішення, дії або бездіяльність Центральної виборчої комісії, члена цієї комісії оскаржуються до Київського апеляційного адміністративного суду.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про вибори народних депутатів України»виборчим процесом є здійснення суб'єктами виборчого процесу (виборцями, Центральною виборчою комісією, а також іншою виборчою комісією, утвореною відповідно до цього Закону, партією, що висунула кандидата у депутати, кандидатом у депутати, офіційним спостерігачем від партії, яка висунула кандидатів у депутати у загальнодержавному окрузі, від депутата у кандидати в одномандатному окрузі, від громадської організації, який зареєстрований у порядку, встановленому цим Законом) виборчих процедур, передбачених цим Законом.

Разом з тим, з матеріалів справи вбачається, що Центральна виборча комісія, відповідаючи на звернення позивача листом від 13.09.2012 року за №21-66-3439, діяла не на виконання виборчих процедур, передбачених Законом України «Про вибори народних депутатів України», а на виконання приписів Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Відповідно до пункту першого частини другої ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Згідно з ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Відповідно до пункту шостого частини третьої статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку, що оскільки позивачем оскаржуються дії відповідача, які не відносять до виборчого процесу, то дана справа не підсудна Київському апеляційному адміністративному суду, а отже й позовна заява підлягає поверненню позивачу для звернення до належного суду.

Роз'яснити позивачу, що він має право звернутися з даним позовом до окружного адміністративного суду у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.

Керуючись ст. 11, 108 Закону України «Про вибори народних депутатів України», ст.ст. 17, 18, 108, 160, 165, 172 Кодексу адміністративного судочинства України суддя,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_2 до члена Центральної виборчої комісії Шелудько Валерія Євгеновича про визнання незаконними дій та зобов'язання вчинити дії -повернути позивачу для звернення до належного суду.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вищого адміністративного суду України у десятиденний строк з дня її проголошення через Київський апеляційний адміністративний суд.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.

Суддя Губська О.А.

Рейтинг: 4.8/5, основан на 25 голосах.

Вам будет интересно:

Заседание ВККС не состоялось (дополнено)

Заседание Высшей квалификационной комиссии судей, назначенное на 1 июля, не состоялось. Об этом сообщает корреспондент "ЮП". Официальной причиной было названо отсутствие кворума.

Про видачу ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку

Про видачу ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку За підсумками розгляду заяви та документів, поданих заявником до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на видачу ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку — депозитарної діяльності, а саме депозитарної діяльності зберігача цінних паперів, відповідно до Порядку та умов видачі ліцензії на провадження окремих видів професійної діяльності на фондовому ринку, переоформлення ліцензії, видачі дубліката та копії ліцензії( z0890-06 ), затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26.05.2006 за № 345, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 28.07.2006 за № 890/12764 (із змінами), відповідно до рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012 № 1504 НАКАЗУЮ:

Про державну реєстрацію інвестиційних проектів, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України

Про державну реєстрацію інвестиційних проектів Відповідно до пунктів 4( 650-2012-п ) і 6 Порядку ведення Державного реєстру інвестиційних проектів та проектних (інвестиційних) пропозицій( 650-2012-п ), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2012 № 650, НАКАЗУЮ:

США предоставят Украине кредит для покупки оружия

Власти США намерены предоставить Украине кредитные средства для того, чтобы украинская сторона смогла сама купить оружие нужного образца. Об этом заявил американский конгрессмен Адам Кинзингер, ...





Юридическая практика:
Про встановлення факту прийняття спадщини, виділення ...

Про встановлення факту прийняття спадщини, виділення частини спадкового майна та про визнання права власності на спадкове майно Нотаріальне оформлення спадщини часто заходить у глухий кут через різні перешкоди та фактори. Однією із таких перешкод може ...

Про зміну черговості спадкування та визнання права ...

Про зміну черговості спадкування та визнання права на спадкування Наш клієнт задоволений рішенням суду за апеляцією, яким виграно справу про зміну черговості спадкування та визнання права ...

Про усунення від права на спадкування та надання ...

Про усунення від права на спадкування та надання права на спадкування Особа може позбутися права успадковувати спадкове майно за законом, якщо довести, що дана особа відмовилась у наданні догляду ...


Консультации по наследству:
Обов'язкова частка у спадщині та вступ у права за заповітом

Оскільки я вже пенсіонерка і маю повнолітніх дітей, але не маю можливості купити їм квартири, хочу від Вас отримати пораду ...

Оформлення спадщини після смерті батька

У нашій родині сталося величезне горе. Крім того, що помер батько, так і ще почалися розборки з приводу спадщини батька. З'явилися ...

Допомога в отриманні рішення суду за визнанням прав на спадщину

Добрий день! Не так давно у мене помер батько, який мав будинок в особистій власності. Таким чином, залишився будинок у спадщину, ...


Новости наследственных дел:
На сегодняшнем заседании правительства планируется ...

На сегодняшнем заседании правительства планируется рассмотреть план мероприятий по выполнению СА с ЕС Кабинет министров Украины на сегодняшнем заседании рассмотрит план мероприятий по выполнению соглашения об ассоциации с Евросоюзом. Об этом говорится в повестке дня заседания на сайте правительства.

Судья не может считаться независимым от политического .

Судья не может считаться независимым от политического влияния, если его карьера зависит от изменчивого политического вектора, - Я.Романюк 22 декабря во время заключительного заседания Наблюдательного Комитета проекта Совета Европы «Усиление независимости, эффективности и профессионализма судебной власти на Украине» Председатель Верховного Суда Украины Ярослав Романюк заявил, что «одним из самых опасных с точки зрения формирования независимой судебной системы на современном этапе факторов является политическая составляющая».

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить ...

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить его люстрацию Руководителю прокуратуры Донецкой области Николаю Франтовскому не удалось с первого раза обжаловать свое увольнение с должности через люстрацию, сообщает «Первая инстанция».


Рекомендации пользователей:
1676b6902a1c6c119988b3b7eb617bca