Адвокаты по наследственным делам
Отзывы о нас
Этот портал просто удивительный.

Очень оригинальный, интересный и полностью отличающийся от всех остальных сайт! Хочется поддержать Вас денежкой. Как это можно организовать?

Чувствуется настоящая забота о пользователях. Благодаря столь занимательному ресурсу я, наконец-то, решился обзавестись выделенной линией.
Наши услуги

Вопрос к юристу по наследству:

Статьи
Право власності на спадок

Право власності на спадок Визнання прав власності на спадок (зразок судової справи), позовна заява про спадщину

Наследство по завещанию: раскрываем юридические ...

Наследство по завещанию: раскрываем юридические секреты Завещание необязательно гарантирует выполнение воли наследодателя, ведь в некоторых случаях можно признать завещание недействительным

про визнання незаконними дій та зобов'язання вчинити дії - Київський апеляційний адміністративний суд - Губська О.А.

  1. КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
  2. УХВАЛА

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2а- 212 /10/9103

Суддя-доповідач: Губська О.А.

УХВАЛА

26 вересня 2012 року м. Київ

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Губська О.А., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_2 до члена Центральної виборчої комісії Шелудько Валерія Євгеновича про визнання незаконними дій та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

25 вересня 2012 року ОСОБА_2 звернувся до Київського апеляційного адміністративного суду із позовом до члена Центральної виборчої комісії Шелудько В.Є., в якому просив визнати незаконними та такими, що порушують право на безкоштовне отримання інформації відповідно до ст. 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації» дії відповідача у формі вимагання від позивача грошових коштів в особливо великих розмірах, в сумі 240 621 грн., за копіювання та друк запитуваної інформації, а також грошові кошти в сумі 3 785 грн. 28 коп. за послуги поштового зв'язку, та зобов'язання відповідача надати позивачу всю запитувану інформацію.

Відповідно до ч. 9 ст. 108 Закону України «Про вибори народних депутатів України»рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, членів цих комісій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації, підприємств, установ, організацій, їхніх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації, кандидатів, їхніх довірених осіб, партій, їхніх посадових осіб та уповноважених осіб, офіційних спостерігачів, що порушують законодавство про вибори, можуть бути оскаржені до суду в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.

Згідно з ч. 2 ст. 172 КАС України виборець (громадянин, який має право голосу у відповідних виборах або референдумі) може оскаржити рішення, дію чи бездіяльність виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій, якщо таке рішення, дія чи бездіяльність порушує виборчі права або інтереси щодо участі у виборчому процесі чи процесі референдуму його особисто.

Також, відповідно до ч. 3 ст. 172 Кодексу адміністративного судочинства України рішення, дії або бездіяльність Центральної виборчої комісії щодо встановлення нею результатів виборів чи всеукраїнського референдуму оскаржуються до Вищого адміністративного суду України. Усі інші рішення, дії або бездіяльність Центральної виборчої комісії, члена цієї комісії оскаржуються до Київського апеляційного адміністративного суду.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про вибори народних депутатів України»виборчим процесом є здійснення суб'єктами виборчого процесу (виборцями, Центральною виборчою комісією, а також іншою виборчою комісією, утвореною відповідно до цього Закону, партією, що висунула кандидата у депутати, кандидатом у депутати, офіційним спостерігачем від партії, яка висунула кандидатів у депутати у загальнодержавному окрузі, від депутата у кандидати в одномандатному окрузі, від громадської організації, який зареєстрований у порядку, встановленому цим Законом) виборчих процедур, передбачених цим Законом.

Разом з тим, з матеріалів справи вбачається, що Центральна виборча комісія, відповідаючи на звернення позивача листом від 13.09.2012 року за №21-66-3439, діяла не на виконання виборчих процедур, передбачених Законом України «Про вибори народних депутатів України», а на виконання приписів Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Відповідно до пункту першого частини другої ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Згідно з ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Відповідно до пункту шостого частини третьої статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку, що оскільки позивачем оскаржуються дії відповідача, які не відносять до виборчого процесу, то дана справа не підсудна Київському апеляційному адміністративному суду, а отже й позовна заява підлягає поверненню позивачу для звернення до належного суду.

Роз'яснити позивачу, що він має право звернутися з даним позовом до окружного адміністративного суду у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.

Керуючись ст. 11, 108 Закону України «Про вибори народних депутатів України», ст.ст. 17, 18, 108, 160, 165, 172 Кодексу адміністративного судочинства України суддя,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_2 до члена Центральної виборчої комісії Шелудько Валерія Євгеновича про визнання незаконними дій та зобов'язання вчинити дії -повернути позивачу для звернення до належного суду.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вищого адміністративного суду України у десятиденний строк з дня її проголошення через Київський апеляційний адміністративний суд.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.

Суддя Губська О.А.

Рейтинг: 4.7/5, основан на 25 голосах.

Вам будет интересно:

Про присвоєння рангів державним службовцям, Кабінет Міністрів України

Про присвоєння рангів державним службовцям Відповідно до статті 26 Закону України "Про державну службу"( 3723-12 ): Присвоїти третій ранг державного службовця

Про скорочення терміну дії реєстраційних посвідчень деяких лікарських засобів до 30 жовтня 2013 року, Міністерство охорони здоров'я України

Про скорочення терміну дії реєстраційних посвідчень деяких лікарських засобів до 30 жовтня 2013 року Відповідно до частини шістнадцятої статті 9 Закону України "Про лікарські засоби"( 123/96-ВР ), згідно з рекомендаціями Науково-експертної ради Державного підприємства "Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я України" від 26 вересня 2013 року (протокол № 08) та на підставі заяв ПАТ "Фармак" від 23 вересня 2013 року № 01/7370, компанії М-ІНВЕСТ ЛІМІТЕД від 24 липня 2013 року, від 13 серпня 2013 року, від 14 серпня 2013 року, компанії ТОВ "ЮС Фармація" від 9 вересня 2013 року № 09, ТДВ "ІНТЕРХІМ" від 27 серпня 2013 року № 1074/ГП, від 27 серпня 2013 року № 1077/ГП, від 27 серпня 2013 року № 1078/ГП, ТОВ "Б. Браун Медікал Україна" від 14 серпня 2013 року № 614 НАКАЗУЮ:

Віктор КУНИЦЬКИЙ: «Область заробляє валюту для держави на експорті щебеню, деревини та машин»

Далеко не індустріальна Житомирщина нині на першому місці в державі за темпами приросту промислового виробництва. Причому цього досягнуто не на тлі спаду чи стагнації, адже впродовж останніх ...

МВД: Охранники из "Каравана" не имели лицензий на охранную деятельность

Охранники, которые погибли в результате выстрелов в ТРЦ "Караван", не имели лицензии на работу, заявляют в Министерстве внутренних дел Украины.





Юридическая практика:
Про визнання права власності на половину частини ...

Про визнання права власності на половину частини спадкового будинку У юридичній практиці часто бувають такі випадки, коли в питаннях оформлення спадщини, законні спадкоємці або спадкоємці за ...

Про визнання права власності на житловий будинок ...

Про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування Юрист по спадщині надала допомогу у судовій справі про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування

Про усунення від права на спадкування

Про усунення від права на спадкування У житті бувають такі ситуації, коли при розподілі спадщини, на її частину бажають претендувати ті спадкоємці, які хочуть ...


Консультации по наследству:
Допомога в отриманні рішення суду за визнанням прав на спадщину

Добрий день! Не так давно у мене помер батько, який мав будинок в особистій власності. Таким чином, залишився будинок у спадщину, ...

Оформлення спадщини після смерті батька

У нашій родині сталося величезне горе. Крім того, що помер батько, так і ще почалися розборки з приводу спадщини батька. З'явилися ...

Порядок вступу та відмова від спадщини

У мене склалася дуже складна ситуація, тому всі свої надії я покладаю на Вас, шановні адвокати по спадкових справах, адже ...


Новости наследственных дел:
На сегодняшнем заседании правительства планируется ...

На сегодняшнем заседании правительства планируется рассмотреть план мероприятий по выполнению СА с ЕС Кабинет министров Украины на сегодняшнем заседании рассмотрит план мероприятий по выполнению соглашения об ассоциации с Евросоюзом. Об этом говорится в повестке дня заседания на сайте правительства.

Судья не может считаться независимым от политического .

Судья не может считаться независимым от политического влияния, если его карьера зависит от изменчивого политического вектора, - Я.Романюк 22 декабря во время заключительного заседания Наблюдательного Комитета проекта Совета Европы «Усиление независимости, эффективности и профессионализма судебной власти на Украине» Председатель Верховного Суда Украины Ярослав Романюк заявил, что «одним из самых опасных с точки зрения формирования независимой судебной системы на современном этапе факторов является политическая составляющая».

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить ...

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить его люстрацию Руководителю прокуратуры Донецкой области Николаю Франтовскому не удалось с первого раза обжаловать свое увольнение с должности через люстрацию, сообщает «Первая инстанция».


Рекомендации пользователей:
1676b6902a1c6c119988b3b7eb617bca