Адвокаты по наследственным делам
Отзывы о нас
Этот сайт просто класс очень много чего тут интересного и нужного. Хочу пожелать так держать и всего самого... Не снижайте планку!

Этот портал не лучший друг - этот интернет сайт, - родственник для всех, кто сегодня живёт новыми видеоидеями!

Этот интернет проект отличный! Пользовался очень часто. Этот интернет портал ждет хорошее будущее. Желаю удачи. Хотелося б видеться с Вашими работами чаще!
Наши услуги

Вопрос к юристу по наследству:

Статьи
Право власності на спадок

Право власності на спадок Визнання прав власності на спадок (зразок судової справи), позовна заява про спадщину

Наследство по завещанию: раскрываем юридические ...

Наследство по завещанию: раскрываем юридические секреты Завещание необязательно гарантирует выполнение воли наследодателя, ведь в некоторых случаях можно признать завещание недействительным

Про визнання неправомірними дій - Окружний адміністративний суд міста Києва - Головань О.В.

  1. ПОСТАНОВА
  2. І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1Вн. 27/28

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

07 квітня 2014 року № 826/20506/13-а

за позовом ОСОБА_1 до Київської міської ради про визнання неправомірними дій, скасування рішення №90/9678 від 02.10.2013 Суддя О.В.Головань

Обставини справи:

Позовні вимоги заявлені про

визнання рішення Київської міської ради від 02.10.13 р. №90/9678 "Про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки громадянину ОСОБА_1 на АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд" неправомірним;

зобов'язання Київської міської ради здійснити весь комплекс юридичних дій, спрямованих на передачу земельної ділянки площею 0, 10 га, розташованої на АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

В судовому засіданні 11.03.14 р. оголошено ухвалу про перехід до розгляду справи в порядку письмового провадження згідно ч. 6 ст. 128 КАС України, оскільки до судового засідання не з'явився представник відповідача, повідомлений належним чином про час та місце розгляду справи; судом заслухано пояснення представника позивача; необхідності заслуховувати пояснення свідка чи експерта немає.

Ознайомившись з матеріалами справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд, -

ВСТАНОВИВ:

02.10.13 р. Київською міською радою прийнято рішення від №90/9678 "Про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки громадянину ОСОБА_1 на АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд", згідно якого вирішено відмовити ОСОБА_1 у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою, враховуючи висновок Головного управління містобудування та архітектури від 31.08.12 р. №11325/0/18-3/27-12.

Згідно висновку Головного управління містобудування та архітектури від 31.08.12р. №11325/0/18-3/27-12 ОСОБА_1 повідомлений, що згідно Генерального плану розвитку м. Києва та його приміської зони до 2020 року, затвердженого рішенням Київської міської ради від 28.03.02 р. №370/1804, зазначена земельна ділянка за функціональним призначенням належить до території багатоповерхової житлової забудови.

Враховуючи наведене, відведення зазначеної земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд суперечить затвердженій містобудівній документації, вимогам ДБН 360-92** та чинному законодавству України.

Позивач - ОСОБА_1 - вважає вказане рішення незаконним та просить його скасувати з таких підстав.

Позивач покликається на ту обставину, що постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 31.10.13 р. у справі №826/6767/13-а за позовом ОСОБА_2 до Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) визнано дії Департаменту неправомірними, зобов'язано розглянути клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою ОСОБА_2.

Згідно вказаного рішення аналогічний висновок Департаменту від 31.10.13 р. №11325/0/18-3/27-12 за зверненням ОСОБА_2 як учасника колективної приватизації земельних ділянок по АДРЕСА_1 визнано неправомірним.

Також постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 11.12.13 р. у справі №826/18224/13-а скасовано рішення Київської міської ради від 22.05.13 р. №476/9533 "Про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки громадянці ОСОБА_2 на АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд".

В додаткових поясненнях позивач посилається на аналогічне судове рішення від 12.11.13 р. у справі №826/11071/13-а, яким скасовано рішення Київської міської ради від 22.05.13 р. №474/9531 "Про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки громадянці ОСОБА_3 на АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд", а також на ту обставину, що земельна ділянка за тією ж адресою передана у приватну власність ОСОБА_4 та ОСОБА_5 згідно рішення Київської міської ради від 23.04.09 р. №445/4501.

Відповідач - Київська міська рада - пояснень на позов не надав; представника до судового засідання не скерував.

Проаналізувавши матеріали справи та пояснення представника позивача, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до часткового задоволення з таких підстав.

Згідно ст. 118 КАС України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки) подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.

У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку.

В даному випадку оскаржуване рішення Київської міської ради від 02.10.13 р. №90/9678 "Про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки громадянину ОСОБА_1 на АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд" прийняте на підставі висновку Головного управління містобудування та архітектури від 31.08.12 р. №11325/0/18-3/27-12, за яким згідно Генерального плану розвитку м. Києва та його приміської зони до 2020 року, затвердженого рішенням Київської міської ради від 28.03.02 р. №370/1804, зазначена земельна ділянка за функціональним призначенням належить до території багатоповерхової житлової забудови.

Проте, наявні у справі матеріали свідчать про те, що вказаний висновок не може бути підставою для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з огляду на наступне.

Згідно матеріалів справи рішенням Київської міської ради від 23.04.09 р. №445/1501 "Про приватизацію земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд у Дарницькому районі м. Києва" передано у приватну власність земельні ділянки громадянам, в тому числі, ОСОБА_5 та ОСОБА_4 по АДРЕСА_1, що становить 11/60 та 245/300 від 0, 10 га відповідно, про що вказаними особами отримано державні акти про право власності на земельну ділянку, копії яких долучені до матеріалів справи.

Станом на 23.04.09 р. Генеральний план розвитку м. Києва та його приміської зони до 2020 року, затверджений рішенням Київської міської ради від 28.03.02 р. №370/1804, вже існував і підставою для відмови у прийнятті рішення про надання земельної ділянки не став.

В даному випадку ОСОБА_1 подано заяву про передачу у власність суміжної земельної ділянки по АДРЕСА_1, тому посилання на наявність Генерального плану розвитку м. Києва та його приміської зони до 2020 року як підстави для відмови не може бути визнана обґрунтованою.

Крім того, оцінка покликанню відповідача на ДБН 360-92 ** надана у постанові Київського апеляційного адміністративного суду від 31.10.13 р. у справі №826/6767/13-а за позовом ОСОБА_2 до Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), якою визнано дії Департаменту неправомірними, зобов'язано розглянути клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою ОСОБА_2, що набула законної сили.

Також суд зазначає, що згідно матеріалів справи до Київської міської ради з заявами про передачу у власність земельних ділянок по АДРЕСА_1 зверталися також, крім ОСОБА_1 та ОСОБА_2, ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_3, щодо яких Головним управлінням містобудування та архітектури підготовлено аналогічні за змістом висновки.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 31.10.13 р. у справі №826/6767/13-а надано оцінку діям Департаменту містобудування та архітектури (правонаступника Головного управління містобудування та архітектури внаслідок проведеної реорганізації) щодо надання висновку від 20.08.12 р. №03-345/13227 за заявою ОСОБА_2.

Оскільки всі висновки Головного управління містобудування та архітектури щодо вказаних заявників ідентичні за змістом та стосуються однієї й тієї самої земельної ділянки по АДРЕСА_1, немає необхідності оскаржувати дії Головного управління щодо кожного висновку окремо, зокрема, щодо висновку Головного управління містобудування та архітектури від 31.08.12 р. №11325/0/18-3/27-12 щодо ОСОБА_1.

Згідно ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано; безсторонньо; добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно; з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно.

З врахуванням викладеного у суду є підстави для висновку про порушення відповідачем як суб'єктом владних повноважень положень принципу обґрунтованості під час прийняття оскаржуваного рішення, що є підставою для задоволення позовних вимог в цій частині.

Щодо позовних вимог про зобов'язання Київської міської ради здійснити весь комплекс юридичних дій, спрямованих на передачу земельної ділянки площею 0, 10 га, розташованої на АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, то в цій частині суд відмовляє в задоволенні позовних вимог з огляду на наступне.

Згідно чинного законодавства прийняття рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки відноситься до виключної компетенції Київської міської ради як органу місцевого самоврядування, і прийняття рішення з вказаного питання не може бути здійснене судом замість відповідача.

Вчинення комплексу юридичних дій, спрямованих на передачу земельної ділянки площею 0, 10 га, розташованої на АДРЕСА_1, можливе за умови наявності позитивного рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, яка має прийняти Київська міська рада у встановленому законодавством порядку.

В той же час, суд вважає за необхідне для повного захисту прав та інтересів позивача в порядку ч. 2 ст. 11 КАС України вийти за межі позовних вимог та зобов'язати відповідача повторно розглянути заяву.

На підставі вищевикладеного, ст. 160-163, 186 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити частково.

2. Визнати незаконним та скасувати рішення Київської міської ради від 02.10.13 р. №90/9678 "Про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки громадянину ОСОБА_1 на АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд".

3. Зобов'язати Київську міську раду повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

4. В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

5. Стягнути з місцевого бюджету м. Києва на користь ОСОБА_1 34, 41 грн. судового збору.

6. Постанова може бути оскаржена в порядку ст. 186 КАС України.

Суддя О.В. Головань

Повний текст постанови

виготовлено і підписано 07.04.14 р.

Рейтинг: 4.5/5, основан на 25 голосах.

Вам будет интересно:

Щодо індексації грошових доходів, Міністерство соціальної політики України

Щодо індексації грошових доходів Департамент стратегічного планування Міністерства соціальної політики України відкликає свій лист від 06.08.2012 р. № 169/10/137-12( v169-739-12 ) щодо індексації грошових доходів на запит <...> у зв'язку з уточненням відповіді на запит та додержанням законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів.

У столиці згорів безхозний спорткар HONDA Prelude

У ніч із 13 на 14 січня на одній із прибудинкових парковок в Оболонському районі (неподалік від станції метро Мінська) прозвучав гучний вибух, в результаті якого повністю вигорів салон спорткара ...

В России вступило в силу решение Евросуда, признавшее нарушение прав "Свидетелей Иеговы"

Решение Европейского суда по правам человека в Страсбурге, признавшего нарушение Россией прав «Свидетелей Иеговы» во время рейда милиции на собрание верующих в 2006 году, вступило в законную силу, говорится в опубликованном во вторник решении Большой палаты Евросуда.

Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, Міністерство доходів і зборів України

Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій Відповідно до підпункту 2 пункту 4 Положення про Міністерство доходів і зборів України( 141/2013 ), затвердженого Указом Президента України від 18 березня 2013 року № 141/2013 "Про Міністерство доходів і зборів України", Положення про Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій( 1315-2002-п ), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2002 року № 1315, та рішення Технічної комісії (протокол від 21.06.2013 № 22) НАКАЗУЮ:





Юридическая практика:
Про усунення від права спадкування

Про усунення від права спадкування За правовою допомогою до наших юристів звернувся громадянин, який просив правової допомоги у справі про усунення від права ...

Про визнання дій нотаріуса неправомірними та зобов'язання ...

Про визнання дій нотаріуса неправомірними та зобов'язання вчинення дій Нотаріусам заборонено безпідставно вводити людей в паніку відмовляючи у вчиненні нотаріальних дій

Про усунення перешкод у здійсненні права на спадкування ...

Про усунення перешкод у здійсненні права на спадкування та визнання права власності в порядку спадкування за заповітом Починаючи процес нотаріального оформлення спадкового майна, громадяни часто зіштовхуються із перешкодами, які можна вирішити ...


Консультации по наследству:
Як отримати автомобіль в спадщину за заповітом

Живу в цілком забезпеченій сім'ї з батьками. У нас є будинок, ділянка і машина. Як правильно скласти моїм батькам заповіт ...

Розділ спадщини між спадкоємцями за заповітом

Доброго дня, адвокати та юристи сайту! Я вже користувався вашою адвокатською допомогою і Ви завжди давали мені грамотні юридичні ...

Якщо викликають до суду за спадковою справою

Доброго часу доби. Моя проблема пов'язана зі спадком. Ми з дружиною живемо в Київській області. А батько дружини жив в Єврейській ...


Новости наследственных дел:
На сегодняшнем заседании правительства планируется ...

На сегодняшнем заседании правительства планируется рассмотреть план мероприятий по выполнению СА с ЕС Кабинет министров Украины на сегодняшнем заседании рассмотрит план мероприятий по выполнению соглашения об ассоциации с Евросоюзом. Об этом говорится в повестке дня заседания на сайте правительства.

Судья не может считаться независимым от политического .

Судья не может считаться независимым от политического влияния, если его карьера зависит от изменчивого политического вектора, - Я.Романюк 22 декабря во время заключительного заседания Наблюдательного Комитета проекта Совета Европы «Усиление независимости, эффективности и профессионализма судебной власти на Украине» Председатель Верховного Суда Украины Ярослав Романюк заявил, что «одним из самых опасных с точки зрения формирования независимой судебной системы на современном этапе факторов является политическая составляющая».

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить ...

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить его люстрацию Руководителю прокуратуры Донецкой области Николаю Франтовскому не удалось с первого раза обжаловать свое увольнение с должности через люстрацию, сообщает «Первая инстанция».


Рекомендации пользователей:
1676b6902a1c6c119988b3b7eb617bca