КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 9103/247/2012
Суддя-доповідач: Федорова Г. Г.
УХВАЛА
24 жовтня 2012 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», кандидата у народні депутати України ОСОБА_3 до Центральної виборчої комісії України про визнання дій протиправними, визнання незаконною та скасування постанови Центральної виборчої комісії № 1676 від 17.10.2012 року та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
22 жовтня 2012 року позивачі звернулися до Київського апеляційного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просили:
- визнати протиправними дії Центральної виборчої комісії щодо розгляду заяви ОСОБА_3 та ОСОБА_4 із пропуском 5-денного строку;
- визнати протиправними дії Центральної виборчої комісії щодо розгляду заяви ОСОБА_3 та ОСОБА_4 без повідомлення заявників про час та місце розгляду заяви та без їхньої участі;
- визнати незаконною та скасувати постанову Центральної виборчої комісії України № 1676 від 17.10.2012 року;
- зобов'язати Центральну виборчу комісію повторно розглянути заяву ОСОБА_3 та ОСОБА_4 від 03.10.2012 року за участю заявників або їх представників;
- зобов'язати Центральну виборчу комісію визначити спосіб усунення порушень виборчого законодавства під час проведення Окружною виборчою комісією одномандатного виборчого округу № 211 жеребкування для визначення складу дільничних виборчих комісій 22.09.2012 року;
- зобов'язати Центральну виборчу комісію прийняти рішення про дострокове припинення повноважень всього складу Окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 211.
В судовому засіданні представник позивачів Партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», кандидата у народні депутати України ОСОБА_3 - ОСОБА_5 подав заяву про відмову від адміністративного позову.
Вислухавши в судовому засіданні думку представника відповідача, перевіривши матеріали справи та доводи заяви, колегія суддів вважає за необхідне прийняти відмову позивача від адміністративного позову та закрити провадження у справі, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 51 КАС України, крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси (ч. 4 ст. 51 КАС України).
Заява представника позивачів Партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», кандидата у народні депутати України ОСОБА_3 - ОСОБА_5 про відмову від позову не суперечить закону і не порушує чиї-небудь права, свободи чи інтереси, що є підставою для прийняття відмови від позову і закриття провадження у справі.
У відповідності до вимог ч. 3 ст. 157 КАС України, представник позивачів попереджений про наслідки відмови від позову, оскільки провадження у справі закривається і він не зможе повторно звернутися до суду з приводу спору між тими самим сторонами, про той самий предмет, і з тих самих підстав.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 157 КАС України, суд закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від адміністративного позову і відмову прийнято судом.
Про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу (ч. 3 ст. 157 КАС України).
Керуючись ст. ст. 51, 157, 172, 177 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву представника позивачів Партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», кандидата у народні депутати України ОСОБА_3 - ОСОБА_5 - задовольнити.
Прийняти відмову представника позивачів Партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», кандидата у народні депутати України ОСОБА_3 - ОСОБА_5 від адміністративного позову, провадження у справі - закрити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку у дводенний строк з дня її проголошення, шляхом подачі апеляційної скарги до Вищого адміністративного суду України.