КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: №359/3250/13-а(2а/359/77/13)Головуючий у 1-й інстанції: Криворучко І.В.
Суддя-доповідач: Літвіна Н. М.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 грудня 2013 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Літвіної Н.М.
Суддів: Ганечко О.М.
Коротких А.Ю.
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в м. Борисполі та Бориспільському районі Київської області на постанову Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 07 травня 2013 року у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління пенсійного фонду України в м. Бориспіль та Бориспільському районі Київської області про визнання дій неправомірними,-
В С Т А Н О В И В:
Постановою Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 07 травня 2013 року адміністративний позов ОСОБА_3 до Управління пенсійного фонду України в м. Бориспіль та Бориспільському районі Київської області про визнання дій неправомірними - задоволено.
Визнано дії Управління пенсійного фонду України в м. Бориспіль та Бориспільському районі Київської області щодо відмови позивачу в призначенні пенсії із зниженням пенсійного віку як ліквідатору наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» незаконними.
Зобов'язано Управління пенсійного фонду України в м. Бориспіль та Бориспільському районі Київської області зарахувати в пенсійний стаж роботу в період з 04 травня 1986 року по 05 травня 1986 року, тобто повних два дні, протягом яких позивач був безпосередньо зайнятий та виконував службові обов'язки пов'язані з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЄС та призначити йому пенсію з 27 лютого 2013 року, тобто з моменту набуття права на неї.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач - Управління пенсійного фонду України в м. Бориспіль та Бориспільському районі Київської області, звернувся з апеляційною скаргою в якій просить постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нову, якою в задоволенні позову відмовити в повному обсязі.
Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено судом першої інстанції, позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії, що підтверджується посвідченням, яке міститься в матеріалах справи.
Позивач звернувся до Управління пенсійного фонду України в м. Бориспіль та Бориспільському районі Київської області з заявою про призначення йому пенсії за віком із зниженням пенсійного віку відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», проте в задоволенні заяви йому відмовлено.
Відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» - особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів 10 років.
Згідно Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року N 22-1 - документ, який засвідчує особливий статус особи є посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.88 N 122, або довідка військової частини, в складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на цих територіях, видана органами місцевого самоврядування (при призначенні пенсії із застосуванням норм статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи").
Право на пільгову пенсію із зменшенням пенсійного віку на 10 років відповідно до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» мають учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 01 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів.
Згідно до абз. 4 ст. 15 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» - видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями. Основним документом, що визначає час виконання робіт з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС безпосередньо в зоні відчуження є довідка ф. 122, затверджена постановою Державного комітету СРСР з праці та соціальних питань № 122 від 09 березня 1988 року, що видається на підставі первинних документів лише тими підприємствами, установами, організаціями, у складі яких працівник безпосередньо виконував роботи з ліквідації аварії.
Між тим, у позивача відсутня відповідна довідка ф. 122, яка підтверджує його участь у виконанні робіт в зоні відчуження ЧАЕС.
А тому, підстави для призначення позивачу пенсії на пільгових умовах відсутні.
Відповідно до ст. 202 КАС України - підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є, зокрема, невідповідність висновків суду обставинам справи та порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 197, 198, 202, 205, 207, 212, 254 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Борисполі та Бориспільському районі Київської області - задовольнити.
Постанову Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 07 травня 2013 року - скасувати.
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_3 до Управління пенсійного фонду України в м. Бориспіль та Бориспільському районі Київської області про визнання дій неправомірними - відмовити.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя:
Судді:
Головуючий суддя Літвіна Н. М.
Судді: Ганечко О.М.
Коротких А. Ю.