Адвокаты по наследственным делам
Отзывы о нас
Влюблена в ваш сайт по уши!!! Какие же Вы молодцы!!! Так хочется пожелать Вам материального благополучия и творческих успехов!

Друзья класс!!! Все что делаете для пользователей необходимо!!!

Чувствуется истинная забота о ближних. Благодаря столь занимательному интернет сайту я, наконец-то, решился.
Наши услуги

Вопрос к юристу по наследству:

Статьи
Право власності на спадок

Право власності на спадок Визнання прав власності на спадок (зразок судової справи), позовна заява про спадщину

Наследство по завещанию: раскрываем юридические ...

Наследство по завещанию: раскрываем юридические секреты Завещание необязательно гарантирует выполнение воли наследодателя, ведь в некоторых случаях можно признать завещание недействительным

Про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії - Київський апеляційний адміністративний суд - Саприкіна І.В.

  1. УХВАЛА

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 359/2147/14-а Головуючий у 1-й інстанції: Журавський В.В. Суддя-доповідач: Саприкіна І.В.

УХВАЛА

Іменем України

21 травня 2014 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді: Саприкіної І.В.,

суддів: Аліменка В.О., Безименної Н.В.,

при секретарі: Погорілій К.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 19.03.2014 року по справі за його позовом до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Бориспільської міської ради Київської області, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И Л А :

ОСОБА_2 звернувся до Бориспільського міського суду Київської області з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Бориспільської міської ради Київської області, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про визнання бездіяльності протиправною; зобов'язання здійснити виплату щорічної допомоги на оздоровлення у розмірі 5 мінімальних заробітних плат за період починаючи з 1996 року по 2013 рік включно, що дорівнює 85 розмірам мінімальних заробітних плат; зобов'язання здійснити перерахунок та виплату одноразової компенсації в розмірі 45 мінімальних заробітних плат.

Ухвалою Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 19.03.2014 року позов залишено без розгляду в зв'язку з пропуском строку звернення.

Не погоджуючись з даним судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить апеляційну інстанцію скасувати незаконну, на його думку, ухвалу суду першої інстанції, а справу направити для продовження розгляду. В своїй апеляційній скарзі апелянт посилається на невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення судом першої інстанції норм процесуального права.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Частиною 2 ст. 99 КАС України встановлено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що позивач повинен був знати про права на отримання одноразової компенсації в розмірі 45 мінімальних заробітних плат та одноразової щорічної допомоги на оздоровлення в розмірі 5 мінімальних заробітних плат ще з 26.01.1995 року, тобто з моменту виникнення такого права. До адміністративного суду він звернувся лише 18 березня 2014 року, тобто після закінчення шестимісячного строку пред'явлення позову в частині зобов'язання провести перерахунок та виплату вказаних вище виплат за період по 2012 рік включно.

Проте, колегія суддів не може погодитися з висновком суду першої інстанції щодо пропуску строку звернення з даним позовом до суду в частині отримання одноразової щомісячної допомоги на оздоровлення за 2013 рік, оскільки дана виплата відповідачем ще не була виплачена, а тому фактично порушення його прав за вказаний період ще не відбулося.

Також є безпідставними посилання позивача на Віденську конвенції про цивільну відповідальність за ядерну шкоду від 21.05.1963 року, ратифікованою Законом України від 12 липня 1996 року № 334/96-ВР, оскільки вона передбачає відповідальність та відшкодування за заподіяний ядерний інцидент з боку оператора - особи, призначеної або визнаної відповідальною державою в якості оператора ядерної установки. З огляду на те, що відповідачі жодним чином не відповідають критеріям оператора ядерної установки, встановленим Віденською конвенцією про цивільну відповідальність за ядерну шкоду, застосування строку позовної давності, встановленого Конвенцією, при вирішення питання про дотримання строку звернення є необґрунтованим.

Посилання позивача на ч.1 ст. 76 ЗУ «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» відносно права на подання позову про відшкодування ядерної шкоди, заподіяної життю і здоров ю особи без обмеження строку давності, колегією суддів не приймається до уваги, оскільки в даному випадку спір виник з приводу розміру одноразової щорічної допомоги на оздоровлення та не виплати одноразової компенсації, а не щодо права на їх отримання.

Пунктом 5 ч. 1 ст. 107 КАС України передбачено, що суд після одержання позовної заяви з'ясовує чи подано її у строк, встановлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Положеннями КАС України передбачені наслідки пропущення строків звернення до суду.

Зокрема, ч. 1 ст. 100 КАС України встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги … .

Проаналізувавши вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, а ухвала суд першої інстанції скасуванню в частині залишення без розгляду позовних вимог щодо зобов'язання провести перерахунок та виплату щорічної допомоги на оздоровлення за 2013 рік з направленням справи до суду першої інстанції для продовження розгляду спору у вказаній частині.

Керуючись, ст.ст. 155, 160, 189, 199, 202, 205, 206 КАС України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 - задовольнити частково.

Ухвалу Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 19.03.2014 року в частині залишення без розгляду позовних вимог щодо зобов'язання провести перерахунок та виплату щорічної допомоги на оздоровлення за 2013 рік - скасувати, справу направити до суду першої інстанції для продовження розгляду справи у вказаній частині.

В решті ухвалу суду залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя:

Судді:

Головуючий суддя Саприкіна І.В.

Судді: Аліменко В.О.

Безименна Н.В.

Рейтинг: 4.6/5, основан на 25 голосах.

Вам будет интересно:

Президент Румунії призначив свого політичного опонента прем’єром

Президент Румунії Траян Бесеску знову призначив премєр-міністром свого політичного суперника Віктора Понту.

Щодо зупинення дії пункту 1.7 розділу 1 Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту, затвердженої наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 17.11.2009 № 1175, Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва

Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва було прийнято рішення від 22.10.2012 № 5 "Про необхідність усунення порушень принципів державної регуляторної політики згідно з вимогами Закону України від 11.09.2003 № 1160-IV "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" Міністерством інфраструктури України" в частині скасування пункту 1.7 розділу 1 Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту ( z1146-09 ), затвердженої наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 17.11.2009 № 1175, з метою приведення його норм у відповідність з вимогами діючого законодавства та принципів державної регуляторної політики.

В Україні відновили роботу три з п’яти великих підприємств

Зусилля Уряду України із реалізації антикризової програми щодо запуску п'яти великих підприємств, які призупинили свою роботу, вже забезпечили відновлення роботи трьох з них.

На Полтавщини працівники ДАІ за «гарячими слідами» затримали водія, який смертельно травмував пішохода

У селі Соснівка, Кременчуцького району, близько 9-ї години, по вулиці Панфіловців невстановленим автомобілем було скоєно наїзд на пішохода, що рухався в попутному напрямку. Внаслідок чого ...





Юридическая практика:
Про усунення права на спадкування

Про усунення права на спадкування Адвокату по спадковим правовідносинам потрібно було вирішити спірну ситуацію про усунення від права на спадкування сестер ...

Про усунення від права на спадкування

Про усунення від права на спадкування У житті бувають такі ситуації, коли при розподілі спадщини, на її частину бажають претендувати ті спадкоємці, які хочуть ...

Про поділ спадкового майна

Про поділ спадкового майна Юристами було складено судовий позов в якому від суду вимагалося прийняти рішення про визнання права власності на частину ...


Консультации по наследству:
Вирішуємо проблеми зі спадщиною

Поясніть, будь ласка, як проходить успадкування квартири після смерті за заповітом? У квартирі живуть мої батьки, вони там ...

Оскарження і вступ у права спадкування через суд

Здрастуйте. Звертаюся до Вас не в перший раз, спасибі, допомогли з питанням про бездіяльність нотаріуса та прийняття спадщини ...

Оформлення прав на спадщину земельної ділянки (паю)

Користуюся Вашими порадами вже не вперше і, чесно кажучи, вони мені сильно допомагають, коли справа доходить до судового розгляду. ...


Новости наследственных дел:
На сегодняшнем заседании правительства планируется ...

На сегодняшнем заседании правительства планируется рассмотреть план мероприятий по выполнению СА с ЕС Кабинет министров Украины на сегодняшнем заседании рассмотрит план мероприятий по выполнению соглашения об ассоциации с Евросоюзом. Об этом говорится в повестке дня заседания на сайте правительства.

Судья не может считаться независимым от политического .

Судья не может считаться независимым от политического влияния, если его карьера зависит от изменчивого политического вектора, - Я.Романюк 22 декабря во время заключительного заседания Наблюдательного Комитета проекта Совета Европы «Усиление независимости, эффективности и профессионализма судебной власти на Украине» Председатель Верховного Суда Украины Ярослав Романюк заявил, что «одним из самых опасных с точки зрения формирования независимой судебной системы на современном этапе факторов является политическая составляющая».

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить ...

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить его люстрацию Руководителю прокуратуры Донецкой области Николаю Франтовскому не удалось с первого раза обжаловать свое увольнение с должности через люстрацию, сообщает «Первая инстанция».


Рекомендации пользователей:
1676b6902a1c6c119988b3b7eb617bca