РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ун. № 759/2777/14-ц
пр. № 2/759/2323/14
03 квітня 2014 року
Святошинський районний суд міста Києва в складі
головуючого-судді Мазур І.В.
при секретарі Сіряченко Я.В.
з участю позивачки ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду з зазначеним позовом , при цьому в судовому засіданні пояснила, що вона з 17.02.2010р. перебуває в зареєстрованому шлюбі з відповідачем ОСОБА_2 Він після реєстрації шлюбу за власною ініціативою погодився удочерити її доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрував дитину на своє прізвище. З відповідачем вони проживають окремо на протязі трьох місяців, оскільки у відповідача виник конфлікт з її матір'ю і вони не можуть проживати в одній квартирі з її матір'ю. Відповідач не надає матеріальної допомоги на утримання доньки, а тому просить стягнути з відповідача на її користь на утримання дитини аліменти в розмірі 1/4частини від усіх видів доходу щомісячно, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму.
Відповідач в судове засідання не з'явився, належним чином повідомлявся про день слухання справи. Про причини неявки суд не повідомив. Суд, керуючись вимогами ст.ст.74, 224-228, 169 ЦПК України вважає можливим розглянути справу у відсутність відповідача, винести заочне рішення по справі. Позивач проти винесення заочного рішення по справі не заперечувала.
Суд, вислухавши пояснення позивачки, дослідивши письмові докази по справі, вважає, що позов підлягає задоволенню за наступних підстав.
Сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 17.02.2010р./а.с.3/
5.01.2011р. сторони отримали свідоцтво про народження дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в якому батьком дитини вказаний відповідач ОСОБА_2./а.с.4/
Сторони не підтримують шлюбно-сімейних відносин, не ведуть спільного господарства. Проживають за різними адресами.
Згідно ст.180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
В судовому засіданні встановлено, що дитина знаходиться на утриманні позивачки, проживає разом з нею.
Суд, при визначенні розміру аліментів враховує згідно ст.182 Сімейного Кодексу України матеріальне становище дитини, яка проживають разом з матір'ю. Також суд враховує стан матеріального становища сторін. Відповідач немає інших дітей і аліментів не сплачує. В той же позивачка не в змозі одна утримувати доньку.
Згідно ч.1 ст.183 Сімейного Кодексу України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
У зв'язку з чим , суд, керуючись вимогами ст.183 Сімейного Кодексу України, вважає необхідним стягнути з відповідача на користь позивачки на утримання доньки аліменти в розмірі 1/4 частини від усіх видів заробітку, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Аліменти стягувати відповідно до вимог ч.1 ст.191 Сімейного кодексу України, а саме від дня пред'явлення позову, починаючи з 13.02.2014року і до досягнення дитиною повноліття .
Крім того, суд, керуючись ст.88 ЦПК України, вважає необхідним стягнути з відповідача на користь держави судові витрати по справі судовий збір в розмірі 229грн.40коп. (двісті двадцять дев'ять грн. 40коп.)
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.180-183, 184 Сімейного кодексу України, ст.ст. 88, 209, 212, 213, 214, 215, 218 ЦПК України, суд-
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити .
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця Київської області Чорнобильського району с.Усів, громадянина України аліменти на користь ОСОБА_1, ід.н.НОМЕР_1 на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4частини від усіх видів заробітку, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 13.02.2014року і до досягнення дитиною повноліття .
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця Київської області Чорнобильського району с.Усів, громадянина України на користь держави судові витрати по справі 229грн.40коп. (двісті двадцять дев'ять грн. 40коп.)
Рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
За письмовою заявою відповідача, поданою до суду протягом 10 днів, заочне рішення може бути переглянуте.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя