ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 лютого 2013 року Справа № 803/196/13-a
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Лозовського О.А.,
розглянувши в місті Луцьку в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця,
ВСТАНОВИВ:
Луцька об'єднана державна податкова інспекція Волинської області Державної податкової служби (далі - Луцька ОДПІ Волинської області ДПС) звернулася з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач як платник податків, у порушення вимог пункту 16.1 статті 16, пункту 49.2 статті 49 Податкового кодексу України (далі -ПК України), більше як протягом одного року не подає у порядку, встановленому податковим законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів. Згідно зі статтею 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" неподання протягом року до органів державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця. Відповідно до пункту 67.2 статті 67 ПК України органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців. Станом на 12.11.2012 року у відповідача податковий борг відсутній. Позивач просить припинити підприємницьку діяльність відповідача та зобов'язати державного реєстратора здійснити заходи, спрямовані на припинення підприємницької діяльності відповідача.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 04.02.2013 року в даній адміністративній справі відкрито скорочене провадження.
Копія ухвали від 04.02.2013 року про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі була отримана відповідачем 06.02.2013 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Проте, від відповідача у встановлений судом строк заперечень проти позову або заяви про визнання позову не надійшло, в зв'язку з чим суд вважає можливим розглянути справу в порядку скороченого провадження.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення повністю з таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрована 24.03.2009 року як суб'єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Луцької міської ради Волинської області, що підтверджується наявною в матеріалах справи Довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, та перебуває на обліку у Луцькій ОДПІ Волинської області ДПС як платник податку з 25.03.2009 року за №19169, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків №1618 від 06.10.2012 року.
Як вбачається з довідки Луцької ОДПІ Волинської області ДПС про подання останньої звітності №461/10/17-1 від 04.02.2013 року станом на 04.02.2013 року заборгованість у платника податків фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 по платежах до бюджету відсутня. Станом на 04.02.2013 року відповідач не подавала жодної звітності з моменту реєстрації 24.03.2009 року по 04.02.2013 року, тобто податкова звітність не подавалась протягом більше, як одного року.
Відповідно до підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 ПК України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів. Пунктом 49.2 статті 49 ПК України визначено, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Пунктом 67.2 статті 67 ПК України передбачено право органів державної податкової служби в установленому законом порядку звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб -підприємців.
Згідно із частиною другою статті 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця. Частиною першою статті 49 цього ж Закону визначено, що суд, який постановив рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, у тому числі рішення про визнання фізичної особи - підприємця недієздатною або про обмеження її цивільної дієздатності, в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця. Статтею 49 цього Закону також передбачено обов'язок державного реєстратора за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця внести запис до Єдиного державного реєстру про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльність фізичної особи - підприємця, та вчинити ряд дій, спрямованих на припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Таким чином, оскільки відповідач не подавала більше, як протягом одного року до Луцької ОДПІ Волинської області ДПС податкових декларацій, звітності, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків та зборів, від неї не надійшло письмових заперечень проти позову, тому суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення шляхом прийняття постанови про припинення підприємницької діяльності відповідача з направленням копії постанови в день набрання нею законної сили державному реєстратору для вчинення дій, передбачених статтею 49 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".
Відповідно до абзацу 9 статті 256 КАС України, негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених пунктами 1, 3, 4 частини 1 статті 183-2 цього Кодексу.
Отже, постанова підлягає до негайного виконання.
Керуючись статтею 183-2 КАС України, на підставі статей 46, 49 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1).
Копію постанови в день набрання нею законної сили направити державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 та вчинення інших дій, передбачених статтею 49 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".
Постанова підлягає до негайного виконання.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий О.А. Лозовський