Адвокаты по наследственным делам
Отзывы о нас
Влюбилась в Ваш сайт!!! Какие же Вы молодцы!!! Не могу просто промолчать, очень хочется пожелать Вам творческих успехов, динамичного развития и материального благополучия!

Этот интернет проект суперовый! работал на нем очень часто. Думаю, что этот интернет проект ожидает светлое будущее. Желаю удачи. Хотелося б встречаться с Вашими новыми работами чаще! Действуйте!

Для меня это просто большая находка! Третью неделю зависаю здесь на интернет сайте и уходить отсюда совсем не собираюсь.
Наши услуги

Вопрос к юристу по наследству:

Статьи
Право власності на спадок

Право власності на спадок Визнання прав власності на спадок (зразок судової справи), позовна заява про спадщину

Наследство по завещанию: раскрываем юридические ...

Наследство по завещанию: раскрываем юридические секреты Завещание необязательно гарантирует выполнение воли наследодателя, ведь в некоторых случаях можно признать завещание недействительным

про поновлення строку для звернення до суду - Євпаторійський міський суд Автономної Республіки К - Кротова Л. В.

  1. ПОСТАНОВА
  2. ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а-9533/11

12.12.2012

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 грудня 2011 року суддя Євпаторійського міського суду Автономної Республіки Крим Кротова Л.В. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Євпаторії АР Крим про поновлення строку для звернення до суду, визнання дій противоправними, зобов`язання нарахувати, виплатити та начисляти недоплачену щомісячну державну соціальну допомогу «Дітям війни»

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Євпаторії АРК про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії.

Вимоги мотивовані тим, що вона, являється «дитиною війни»і відповідно ст.6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни»їй повинна виплачуватись допомога у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, проте вона її не отримує. Вважає, що доплата до пенсії для «дітей війни»визначена ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» є формою соціального забезпечення, гарантованою державою. Невиплата соціальної допомоги, передбаченої ст.6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни»являється протиправною і такою, що суперечить Конституції та Законам України.

Ухвалою від 21.112011 р. суддею вирішено справу розглядати в порядку скороченого провадження, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, відповідно до вимог ст.185-2 КАС України. При цьому період позовних вимог, прийнятий судом до провадження визначений з18.05.2011 р по17.05.2011 р.

Відповідач копію ухвали про відкриття скороченого провадження отримав та у встановлений законодавством строк надав суду письмові заперечення на позов, згідно яких просив у задоволенні позову відмовити.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково з наступних підстав.

Судом становлено, що ОСОБА_1, 1941 року народження, має статус «дитини війни». Відповідно до ст.1 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни»дитина війни це особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років.

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Відповідно до вимог статті 7 Закону фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Відповідно до частини 1 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003, № 1058-IV мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Дія ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» неодноразово була зупинена Законами України, а саме Законом України від 19.12.2006 р. «Про Державний бюджет України на 2007 рік», Законом України від 28.12.2007 р. «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

Рішеннями Конституційного Суду України від 09.07.2007 р., 22.05.2008 р. положення вищезазначених Законів, якими було припинено дію статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»були визнані неконституційними.

З матеріалів справи та письмових заперечень відповідача вбачається, що управління будь-яких дій, пов'язаних з перерахунком пенсії позивачу в частині її підвищення відповідно до положень ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" у 2011 році не здійснював, а також не проводив виплату. За таких обставин суд вважає, що відповідач припустився бездіяльності щодо своєчасного перерахунку та виплати пенсії в розмірі, передбаченому ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни".

Доводи відповідача, викладені у запереченнях проти позову, не можуть бути прийняті до уваги та слугувати підставою для відмови в задоволенні у повному обсязі вимог позивача, оскільки особливий статус «дітей війни»та обумовлені цим Законом державні соціальні гарантії дітям війни, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами (ч.2 ст.3 Закону №2195-IV).

Згідно п.1, п. 2 ч. 1 ст. 162 КАС України , у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, зобов'язання відповідача вчинити певні дії.

Нормативні акти органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які обмежують права та пільги ветеранів війни, передбачені цим Законом, є недійсними. Звуження змісту та обсягу конституційного права на забезпечення достатнього життєвого рівня (стаття 48 Конституції України) шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів відповідно до статті 22 Конституції України не допускається.

Відповідно до Положення про Пенсійний фонд України, єдиним органом, якому надано виключне право нараховувати та виплачувати підвищення до пенсії або щомісячного грошового утримання чи державної соціальної допомоги є відповідне Управління Пенсійного фонду України.

Таким чином суд вважає, що порушення права позивача на отримання допомоги до пенсії у розмірі, передбаченому законом, може бути поновлено шляхом визнання протиправною бездіяльність управління Пенсійного фонду України в м. Євпаторія та зобов'язання відповідача виконати певні дії, а саме провести нарахування та відповідні виплати.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік»№ 3491-VI від 14.06.2011р. у 2011 році норми і положення статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік. Вказаний закон набрав чинності 19.06.2011р. А відтак для захисту прав позивача необхідно зобов'язати відповідача здійснити перерахунок і виплатити недоотриману позивачем підвищену пенсію як дитині війни за період з18.05.2011 року по 18.06.2011 року.

Не підлягають задоволенню вимоги позивача стосовно зобов'язання відповідача виконувати нарахування щомісячної допомоги, передбаченої ЗУ «Про соціальний захист дітей війни»і забезпечити її виплату у 2011 р., оскільки судове рішення стосується відносин, які виникли між сторонами у сфері соціального забезпечення. Регулювання відносин на майбутнє судовим рішенням ставить під сумнів його законність, оскільки прийнята постанова не може передбачати зміни, які відбуватимуться в законодавстві.

Крім того, суд вважає можливим допустити постанову до негайного виконання, відповідно ч.1 ст.256 КАС України.

Суд вирішує питання про судові витрати відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 99, 100, 160-163,183-2 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ :

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Євпаторії про визнання протиправними дій та зобов'язання нарахувати і виплатити недоплачену щомісячну соціальну допомогу «Дітям війни»- задовольнити частково.

Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в м. Євпаторія в частині не проведення підвищення пенсії ОСОБА_1, як дитині війни, в період з 18.05.2011 р. по 18.06.2011 р.

Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в м. Євпаторія Автономної Республіці Крим здійснити нарахування щомісячної доплати до пенсії ОСОБА_1, встановленої ст. 6 Законом України «Про соціальний захист дітей війни»у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, з розрахунку встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України „Про загальнообов'язкове пенсійне страхування " та провести відповідні виплати за період з 18.05.2011 р. по 18.06.2011 р.

В іншій частині позовних вимог ОСОБА_1 - відмовити.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 витрати по сплаті судового збору у розмірі 3 грн. 40 коп.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена до Севастопольського адміністративного апеляційного суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови шляхом подачі апеляційної скарги через Євпаторійський міський суд.

СУДДЯ Л.В.КРОТОВА

Рейтинг: 4.6/5, основан на 25 голосах.

Вам будет интересно:

Про внесення змін до Орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю в Національній комісії, на 2012 рік, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

Про внесення змін до Орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, на 2012 рік

Судья в Одесской области подозревается в получении $5 тыс. взятки

Отдел Генеральной прокуратуры Украины по расследованию преступлений, связанных с коррупционными деяниями, 22 октября разоблачил во время получения взятки в размере 5 тыс. долларов США одного ...

Про встановлення вимог щодо провадження інших, видів діяльності Комунальному підприємству Дніпродзержинської міської ради «Дніпродзержинськтепломережа», Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг

Про встановлення вимог щодо провадження інших, крім ліцензованих, видів діяльності Комунальному підприємству Дніпродзержинської міської ради  «Дніпродзержинськтепломережа»

Розподіл спадкового майна

Юрист професійно надала допомогу в розподілі спадку громадян, що звернулися до неї





Юридическая практика:
Про встановлення факту прийняття спадщини, виділення ...

Про встановлення факту прийняття спадщини, виділення частини спадкового майна та про визнання права власності на спадкове майно Нотаріальне оформлення спадщини часто заходить у глухий кут через різні перешкоди та фактори. Однією із таких перешкод може ...

Про визнання права власності на половину частини ...

Про визнання права власності на половину частини спадкового будинку У юридичній практиці часто бувають такі випадки, коли в питаннях оформлення спадщини, законні спадкоємці або спадкоємці за ...

Про усунення від права на спадкування

Про усунення від права на спадкування У житті бувають такі ситуації, коли при розподілі спадщини, на її частину бажають претендувати ті спадкоємці, які хочуть ...


Консультации по наследству:
Як отримати автомобіль в спадщину за заповітом

Живу в цілком забезпеченій сім'ї з батьками. У нас є будинок, ділянка і машина. Як правильно скласти моїм батькам заповіт ...

Розділ спадщини між спадкоємцями за заповітом

Доброго дня, адвокати та юристи сайту! Я вже користувався вашою адвокатською допомогою і Ви завжди давали мені грамотні юридичні ...

Розділ спадкової нерухомості після смерті

Добрий день, шановні юристи по спадкових спорах! У мене виникла ситуація, з якою просто своїми знаннями, незважаючи на те, ...


Новости наследственных дел:
На сегодняшнем заседании правительства планируется ...

На сегодняшнем заседании правительства планируется рассмотреть план мероприятий по выполнению СА с ЕС Кабинет министров Украины на сегодняшнем заседании рассмотрит план мероприятий по выполнению соглашения об ассоциации с Евросоюзом. Об этом говорится в повестке дня заседания на сайте правительства.

Судья не может считаться независимым от политического .

Судья не может считаться независимым от политического влияния, если его карьера зависит от изменчивого политического вектора, - Я.Романюк 22 декабря во время заключительного заседания Наблюдательного Комитета проекта Совета Европы «Усиление независимости, эффективности и профессионализма судебной власти на Украине» Председатель Верховного Суда Украины Ярослав Романюк заявил, что «одним из самых опасных с точки зрения формирования независимой судебной системы на современном этапе факторов является политическая составляющая».

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить ...

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить его люстрацию Руководителю прокуратуры Донецкой области Николаю Франтовскому не удалось с первого раза обжаловать свое увольнение с должности через люстрацию, сообщает «Первая инстанция».


Рекомендации пользователей:
1676b6902a1c6c119988b3b7eb617bca