Адвокаты по наследственным делам
Отзывы о нас
Этот сайт - обалденный. Thanky! Несомненно полезный и удобный портал.

Для меня это находка! Уже неделю зависаю у Вас на портале и уходить отсюда совсем не собираюсь. Интересно, здорово!

Чувствуется неподдельная забота о ближних. Благодаря интересному порталу, наконец, надумался купить отдельную линию.
Наши услуги

Вопрос к юристу по наследству:

Статьи
Право власності на спадок

Право власності на спадок Визнання прав власності на спадок (зразок судової справи), позовна заява про спадщину

Наследство по завещанию: раскрываем юридические ...

Наследство по завещанию: раскрываем юридические секреты Завещание необязательно гарантирует выполнение воли наследодателя, ведь в некоторых случаях можно признать завещание недействительным

про перегляд постанови за нововиявленими обставинами - Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської - Тихомиров І. В.

  1. УХВАЛА

Справа № 0426/2148/2012

Провадження № 8-а/0426/260/2012

УХВАЛА

Іменем України

25.09.2012 року м. Нікополь

Суддя Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області Тихомиров І. В., розглянувши заяву Управління праці та соціального захисту населення Нікопольської міської Ради Дніпропетровської області про перегляд постанови за нововиявленими обставинами,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Нікопольського міськрайонного суду перебував адміністративний позов № 2-а-197/09 ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Нікопольської міської Ради Дніпропетровської області (далі УПСЗН) про визнання бездіяльності протиправною, стягнення допомоги.

09.04.2009 року у справі було винесено постанову якою позовні вимоги було задоволено частково.

17.02.2012 року УПСЗН звернулося до суду з заявою про перегляд вищезазначеної постанови за нововиявленими обставинами посилаючись на те, що Нікопольським міськрайонним судом 09.04.2009 році були задоволені позовні вимоги позивача та зобов'язано УПСЗН нарахувати та сплатити позивачу допомогу у відповідності до ч. 1 ст. 15 ЗУ «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»з урахуванням фактично отриманої суми допомоги.

В заяві УПСЗН на те, що постанова по справі № 2-а-197/09 винесена з урахуванням рішення Конституційного Суду України № 6-рп/2007 від 09.07.2007 року, однак після винесення 26.12.2011 р. Конституційним Судом України рішення № 20-рп/2011 УПСЗН здійснює заходи передбачені ст. 245 КАС України і просить суд переглянути рішення за нововиявленими обставинами.

Розглянувши заяву УПСЗН про перегляд постанови за нововиявленими обставинами слід зазначити, що відповідно до ч. 3 ст. 245 КАС України перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами в разі прийняття нових законів, інших нормативно-правових актів, якими скасовані закони та інші нормативно-правові акти, що діяли на час розгляду справи, не допускається, крім випадків коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність фізичної особи.

Відповідно до ст. 247 КАС України Заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами може бути подано протягом одного місяця після того, як особа яка звертається до суду дізналася або могла дізнатися про ці обставини…У разі якщо така заяво подана до адміністративного суду після закінчення цього строку, адміністративний суду відмовляє у відкритті провадження за нововиявленими обставинами, незалежно від поважності причини пропуску цього строку.

З поданої заяви про перегляд постанови за нововиявленими обставинами вбачається, що УПСЗН просить суд переглянути постанову Нікопольського міськрайонного суду від 09.04.2009 року, тобто до прийняття Закону України від 14.06.2011 року «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», що не передбачено ст. 245 КАС України, окрім того УПСЗН звернулося до суду з заявою 17.02.2012 року а вищезазначений Закон набув чинності 19.06.2011 року.

Крім того, доводи заявника щодо можливості застосування висновків викладених у Рішенні Конституційного Суду України від 26.12.2011 року № 20-рп/2011 є необґрунтованими з наступних підстав.

Як вбачається із Рішення Конституційного Суду України від 26.12.2011 року № 20-рп/2011, Конституційний Суд перевіряв відповідність Конституції України окремих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», зокрема пункту 4 розділу VII «Прикінцевих положень»Закону, який встановлює механізм реалізації положень законів України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про соціальний захист дітей війни», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та визнав таким, що відповідає Конституції України (є конституційним), пункт 4 розділу VII «Прикінцеві положення»Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік»від 23 грудня 2010 року № 2857І з наступними змінами.

В той же час таке Рішення Конституційного Суду України, само по собі, не може бути підставою для перегляду постанови Нікопольського міськрайонного суду від 09.04.2009 року.

Так, за змістом статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду, що набрала законної сили, може бути переглянута у зв'язку з нововиявленими обставинами, а підставою для такого перегляду, серед інших, є встановлення Конституційним Судом України неконституційності закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконано.

Це означає, що підставою скасування постанови Нікопольського міськрайонного суду від 09.04.2009 року могло бути застосування судом закону, який Рішенням Конституційного Суду України від 26.12.2011 року № 20-рп/2011 визнаний неконституційним.

Оскільки суд не застосовував і не міг застосовувати положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», то визнання конституційними окремих його положень не тягнуть за собою перегляд за новоявленими обставинами рішень ухвалених у спорах щодо справ про соціальні гарантії громадян, які виникли до прийняття згаданого Закону.

Доводи заявника щодо можливості застосування висновків викладених у Рішенні Конституційного Суду України від 26.12.2011 року № 20-рп/2011 до правовідносин, які мали місце до його ухвалення є помилковими.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 245, 247 КАС України,

УХВАЛИВ:

Заяву Управління праці та соціального захисту населення Нікопольської міської Ради Дніпропетровської області про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Нікопольського міськрайонного суду від 09.04.2009 року залишити без задоволення.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-ти денний строк апеляційної скарги.

Суддя Тихомиров І. В.

Рейтинг: 4.6/5, основан на 25 голосах.

Вам будет интересно:

Висновок уповноваженого органу за результатами здійснення моніторингу державних закупівель, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України

Державній установі "Інститут терапії імені Л. Т. Малої Національної академії медичних наук України" просп. Постишева, 2-а, м. Харків, 61039

Про затвердження Порядку реалізації на фондовій біржі цінних паперів, на які звернено стягнення, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22 січня 2013 р. за № 159/22691 Про затвердження Порядку реалізації на фондовій біржі цінних паперів, на які звернено стягнення

На остановках и в транспорте разместят информацию о том, где нельзя курить. ВИДЕО

В Киеве стартует кампания, в ходе которой на остановках общественного транспорта и в самом транспорте появятся графические информационные знаки и сообщения с указанием мест, где запрещено курение.

Про звільнення В. Болюка з посади голови Сахновщинської районної державної адміністрації Харківської області, Президент України

Розпорядження  Президента України Звільнити БОЛЮКА Володимира Дмитровича з посади голови Сахновщинської районної державної адміністрації Харківської області.





Юридическая практика:
Про визнання права власності на спадкове майно ...

Про визнання права власності на спадкове майно за заповітом При необхідності у визнанні права власності на спадкове майно за заповітом слід звертатись до юристів по спадковим справам. ...

Про усунення від права на спадкування та надання ...

Про усунення від права на спадкування та надання права на спадкування Особа може позбутися права успадковувати спадкове майно за законом, якщо довести, що дана особа відмовилась у наданні догляду ...

Про усунення перешкод у здійсненні права на спадкування ...

Про усунення перешкод у здійсненні права на спадкування та визнання права власності в порядку спадкування за заповітом Починаючи процес нотаріального оформлення спадкового майна, громадяни часто зіштовхуються із перешкодами, які можна вирішити ...


Консультации по наследству:
Як отримати автомобіль в спадщину за заповітом

Живу в цілком забезпеченій сім'ї з батьками. У нас є будинок, ділянка і машина. Як правильно скласти моїм батькам заповіт ...

Оформлення прав на спадщину земельної ділянки (паю)

Користуюся Вашими порадами вже не вперше і, чесно кажучи, вони мені сильно допомагають, коли справа доходить до судового розгляду. ...

Вирішуємо проблеми зі спадщиною

Поясніть, будь ласка, як проходить успадкування квартири після смерті за заповітом? У квартирі живуть мої батьки, вони там ...


Новости наследственных дел:
На сегодняшнем заседании правительства планируется ...

На сегодняшнем заседании правительства планируется рассмотреть план мероприятий по выполнению СА с ЕС Кабинет министров Украины на сегодняшнем заседании рассмотрит план мероприятий по выполнению соглашения об ассоциации с Евросоюзом. Об этом говорится в повестке дня заседания на сайте правительства.

Судья не может считаться независимым от политического .

Судья не может считаться независимым от политического влияния, если его карьера зависит от изменчивого политического вектора, - Я.Романюк 22 декабря во время заключительного заседания Наблюдательного Комитета проекта Совета Европы «Усиление независимости, эффективности и профессионализма судебной власти на Украине» Председатель Верховного Суда Украины Ярослав Романюк заявил, что «одним из самых опасных с точки зрения формирования независимой судебной системы на современном этапе факторов является политическая составляющая».

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить ...

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить его люстрацию Руководителю прокуратуры Донецкой области Николаю Франтовскому не удалось с первого раза обжаловать свое увольнение с должности через люстрацию, сообщает «Первая инстанция».


Рекомендации пользователей:
1676b6902a1c6c119988b3b7eb617bca