Адвокаты по наследственным делам
Отзывы о нас
Всем большое спасибо. Этот интернет портал,действительно, сейчас - неповторимый в своем роде. Как здорово, что есть такие полезные порталы. Интернет проект очень удобен в использовании. На нем здорово работать - просто и быстро.

С огромной благодарностью отзываемся о всех, кто принимал участие в создании сайта. Ваш портал на сегодняшний день - уникальный в своем роде. Как здорово, что есть такие полезные интернет проекты. Этот портал весьма прост в пользовании. На нем здорово проводить свободное время - просто, удобно,быстро.

Огромное спасибо всем, кто работал над созданием сайта. Ваш интернет портал -,действительно, сейчас - единственный в своем роде. Хорошо, что есть такие полезные порталы. Этот интернет портал очень удобен в использовании. На нем здорово работать - просто, удобно,быстро.
Наши услуги

Вопрос к юристу по наследству:

Статьи
Право власності на спадок

Право власності на спадок Визнання прав власності на спадок (зразок судової справи), позовна заява про спадщину

Наследство по завещанию: раскрываем юридические ...

Наследство по завещанию: раскрываем юридические секреты Завещание необязательно гарантирует выполнение воли наследодателя, ведь в некоторых случаях можно признать завещание недействительным

про перегляд постанови за нововиявленими обставинами - Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської - Тихомиров І. В.

  1. УХВАЛА

Справа № 0426/2148/2012

Провадження № 8-а/0426/260/2012

УХВАЛА

Іменем України

25.09.2012 року м. Нікополь

Суддя Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області Тихомиров І. В., розглянувши заяву Управління праці та соціального захисту населення Нікопольської міської Ради Дніпропетровської області про перегляд постанови за нововиявленими обставинами,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Нікопольського міськрайонного суду перебував адміністративний позов № 2-а-197/09 ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Нікопольської міської Ради Дніпропетровської області (далі УПСЗН) про визнання бездіяльності протиправною, стягнення допомоги.

09.04.2009 року у справі було винесено постанову якою позовні вимоги було задоволено частково.

17.02.2012 року УПСЗН звернулося до суду з заявою про перегляд вищезазначеної постанови за нововиявленими обставинами посилаючись на те, що Нікопольським міськрайонним судом 09.04.2009 році були задоволені позовні вимоги позивача та зобов'язано УПСЗН нарахувати та сплатити позивачу допомогу у відповідності до ч. 1 ст. 15 ЗУ «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»з урахуванням фактично отриманої суми допомоги.

В заяві УПСЗН на те, що постанова по справі № 2-а-197/09 винесена з урахуванням рішення Конституційного Суду України № 6-рп/2007 від 09.07.2007 року, однак після винесення 26.12.2011 р. Конституційним Судом України рішення № 20-рп/2011 УПСЗН здійснює заходи передбачені ст. 245 КАС України і просить суд переглянути рішення за нововиявленими обставинами.

Розглянувши заяву УПСЗН про перегляд постанови за нововиявленими обставинами слід зазначити, що відповідно до ч. 3 ст. 245 КАС України перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами в разі прийняття нових законів, інших нормативно-правових актів, якими скасовані закони та інші нормативно-правові акти, що діяли на час розгляду справи, не допускається, крім випадків коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність фізичної особи.

Відповідно до ст. 247 КАС України Заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами може бути подано протягом одного місяця після того, як особа яка звертається до суду дізналася або могла дізнатися про ці обставини…У разі якщо така заяво подана до адміністративного суду після закінчення цього строку, адміністративний суду відмовляє у відкритті провадження за нововиявленими обставинами, незалежно від поважності причини пропуску цього строку.

З поданої заяви про перегляд постанови за нововиявленими обставинами вбачається, що УПСЗН просить суд переглянути постанову Нікопольського міськрайонного суду від 09.04.2009 року, тобто до прийняття Закону України від 14.06.2011 року «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», що не передбачено ст. 245 КАС України, окрім того УПСЗН звернулося до суду з заявою 17.02.2012 року а вищезазначений Закон набув чинності 19.06.2011 року.

Крім того, доводи заявника щодо можливості застосування висновків викладених у Рішенні Конституційного Суду України від 26.12.2011 року № 20-рп/2011 є необґрунтованими з наступних підстав.

Як вбачається із Рішення Конституційного Суду України від 26.12.2011 року № 20-рп/2011, Конституційний Суд перевіряв відповідність Конституції України окремих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», зокрема пункту 4 розділу VII «Прикінцевих положень»Закону, який встановлює механізм реалізації положень законів України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про соціальний захист дітей війни», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та визнав таким, що відповідає Конституції України (є конституційним), пункт 4 розділу VII «Прикінцеві положення»Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік»від 23 грудня 2010 року № 2857І з наступними змінами.

В той же час таке Рішення Конституційного Суду України, само по собі, не може бути підставою для перегляду постанови Нікопольського міськрайонного суду від 09.04.2009 року.

Так, за змістом статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду, що набрала законної сили, може бути переглянута у зв'язку з нововиявленими обставинами, а підставою для такого перегляду, серед інших, є встановлення Конституційним Судом України неконституційності закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконано.

Це означає, що підставою скасування постанови Нікопольського міськрайонного суду від 09.04.2009 року могло бути застосування судом закону, який Рішенням Конституційного Суду України від 26.12.2011 року № 20-рп/2011 визнаний неконституційним.

Оскільки суд не застосовував і не міг застосовувати положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», то визнання конституційними окремих його положень не тягнуть за собою перегляд за новоявленими обставинами рішень ухвалених у спорах щодо справ про соціальні гарантії громадян, які виникли до прийняття згаданого Закону.

Доводи заявника щодо можливості застосування висновків викладених у Рішенні Конституційного Суду України від 26.12.2011 року № 20-рп/2011 до правовідносин, які мали місце до його ухвалення є помилковими.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 245, 247 КАС України,

УХВАЛИВ:

Заяву Управління праці та соціального захисту населення Нікопольської міської Ради Дніпропетровської області про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Нікопольського міськрайонного суду від 09.04.2009 року залишити без задоволення.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-ти денний строк апеляційної скарги.

Суддя Тихомиров І. В.

Рейтинг: 4.8/5, основан на 25 голосах.

Вам будет интересно:

«До нас іде Святий Миколай»

Іде через віки Україною добрий Святий Миколай. Здавна його свято особливе, хвилююче, казкове, яке вже давно вийшло із суто релігійного спрямування та стало воістину всенародним. Адже завжди ...

Про внесення змін до персонального складу Громадської ради при МНС України, Міністерство надзвичайних ситуацій України

(з основної діяльності) м. Київ Про внесення змін до персонального складу Громадської ради при МНС України Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996( 996-2010-п ) "Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики" та на підставі протокольних рішень Громадської ради при МНС України від 3 листопада 2011 року № 3/13, від 26 грудня 2011 року № 4/1, від 30 березня 2012 року № 5/1 з метою створення належних умов для ефективної участі громадян та їх об'єднань в управлінні державними справами НАКАЗУЮ:

Деякі питання реалізації проекту соціально-економічного розвитку “Оновлення рухомого складу тролейбусного парку в м. Чернігів”, Кабінет Міністрів України

Деякі питання реалізації проекту соціально-економічного розвитку "Оновлення рухомого складу тролейбусного парку в м. Чернігів" Кабінет Міністрів України постановляє:

Парламент поручил Кабинету министров создать госорган по защите украинцев за рубежом

Народные депутаты поддержали в первом чтении и в целом проект постановления № 4046а «О заявлении Верховного Совета Украины: «О притеснениях и несоблюдении прав украинцев в России и неотложных ...





Юридическая практика:
Про визнання права на спадкове майно в порядку ...

Про визнання права на спадкове майно в порядку спадкової трансмісії Якщо спадкоємець майна за заповітом помер і не встиг її прийняти, не зміг провести нотаріальне оформлення після відкриття ...

Про поділ спадкового майна

Про поділ спадкового майна Юристами було складено судовий позов в якому від суду вимагалося прийняти рішення про визнання права власності на частину ...

Про усунення від права на спадкування

Про усунення від права на спадкування Нещодавно до юристів по питанням спадщини звернулася громадянка, яка бажає усунути від права на спадкування свою сестру


Консультации по наследству:
Як отримати автомобіль в спадщину за заповітом

Живу в цілком забезпеченій сім'ї з батьками. У нас є будинок, ділянка і машина. Як правильно скласти моїм батькам заповіт ...

Як діє заповіт після смерті людини

Не можу розібратися з питанням про спадок. У подруги трапилася біда, у неї померли батьки, і вони не залишили заповіту на ...

Як виграти суд про спадщину?

Здрастуйте! Допоможіть виграти суд у спадковій справі! Для мене, я так розумію, треба знайти хорошого юриста по спадковим ...


Новости наследственных дел:
На сегодняшнем заседании правительства планируется ...

На сегодняшнем заседании правительства планируется рассмотреть план мероприятий по выполнению СА с ЕС Кабинет министров Украины на сегодняшнем заседании рассмотрит план мероприятий по выполнению соглашения об ассоциации с Евросоюзом. Об этом говорится в повестке дня заседания на сайте правительства.

Судья не может считаться независимым от политического .

Судья не может считаться независимым от политического влияния, если его карьера зависит от изменчивого политического вектора, - Я.Романюк 22 декабря во время заключительного заседания Наблюдательного Комитета проекта Совета Европы «Усиление независимости, эффективности и профессионализма судебной власти на Украине» Председатель Верховного Суда Украины Ярослав Романюк заявил, что «одним из самых опасных с точки зрения формирования независимой судебной системы на современном этапе факторов является политическая составляющая».

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить ...

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить его люстрацию Руководителю прокуратуры Донецкой области Николаю Франтовскому не удалось с первого раза обжаловать свое увольнение с должности через люстрацию, сообщает «Первая инстанция».


Рекомендации пользователей:
1676b6902a1c6c119988b3b7eb617bca